Rasputin

Vše co se týká našeho OÚ, starosty, zastupitelů.... prostě vše co k tomu patří
jos

Rasputin

Příspěvek: # 11889Příspěvek jos
úte pro 19, 2017 5:17 pm

Příspěvek: # 11875Příspěvek rasputin
úte pro 12, 2017 6:44 am
Vážený pane Jordanove, připadá mi neseriózní Váš dotaz : Musím se zeptat jakým způsoben opozice zkvalitnila a především zefektivnila práci OP jak má v programu???" Byl by na mástě, kdyby vládnoucí uskupení, dalo šanci opozici, se na něčem podílet a tvrdě neprosazovalo svoje cíle. Není tajemstvím že, OP řídí starosta, potom velitel, zastupitel a politik patřící do vládnoucího uskupení.
V případě, že by síly byly rozloženy opačně, zajisté by svůj program, nyní opozice, splnila a možná by velitel přestal být politik. Na to příjde snad i malé dítě, nemůžete přeci chtít po děcku, aby udělalo bábovičku, dát mu formičku a nedát mu píseček, nebo ano? A když ji neudělá, ještě se mu posmívat, že to neumí?( Když jdeš nahoru, zdrav ty co jdou dolu, až půjdeš dolu, odpoví ti na pozdrav.)

JORDANOV

jos

Re: Rasputin

Příspěvek: # 11890Příspěvek jos
úte pro 19, 2017 5:18 pm

dynastie Romanovců. Rasputin hrál důležitou roli v životě cara Mikuláše II., jeho ženy carevny Alexandry ... Byl bych rád, abyste i Vy byl jakýmsi mystikem Zdib, respektive ovlivnitelem.
A nyní se vracím k Vaší otázce: jakým způsobem…. Na začátku událostí, a to těsně po volbách, jak šli události u čeho jsem byl, lze konstatovat, že. nynější starosta nabídl všem zvoleným zastupitelům spolupráci za podmínky, že bude starostou! Zpatlaná – nyní – opokolice tuto alternativu odmítla. Převažovala ideologie buď Smetana – Oborníková nebo nic.
Dovedete si představit jak by vypadala zasedání zastupitelstva za podmínek, že každý bod jednání by byl projednaný s každým zastupitelem bez emocí a osobních animozit? Nebylo by potřeba opokoalice jakékoliv. Mohli obsadit post místostarosty a posty kontrolní tj. výbory finanční a kontroly.
Jenom chamtivé ego opokoalice a nesmyslné heslo likvidace určité osoby, což NENÍ program, ale něco nenormálního ba patologického, určilo historii naší obce!! Odmítám shora uvedený program „likvidace“!
Toto je odpověď proč opokoalice odmítla způsob „zefektivnit práci…..“. Proboha, vždyť jsme „uzavřená“ malá komodita Zdiby. Politika je o tom, že svým způsobem všichni chceme jedno a to samé – servis pro nás občany. Je na zastupitelích se dohodnout a především „makat“ ve prospěch…
Zmiňujete se o rozložení sil opačných. Ptám se o jaké síly se jedná??? Znovu, jsme jedno uspořádání občanů, kteří mají na mysli – chci jezdit a chodit po komunikacích a chodnících bez bláta a sněhu, osvětlení na patřičných místech, zajištění servisu, od odvozu odpadků, zabezpečení bezpečnosti a normalizaci vztahů rovnajících se 21 století!!! Máte dojem, že současná opokoalice by byla schopná realizovat výše uvedené náměty? Když se soustředila na podávání trestních oznámeních, které nikam nevedly jenom k odebírání času, sil a finančních prostředků?
Malý příběh: Dostal jsem na starost prostřednictvím obecní společnosti Obec Zdiby – reality s.r.o. veřejné osvětlení obce, které jsem za obec převzal od spravující společnosti Eltodo. Co následovalo! Společnost obce je dražší než Eltodo, tudíž já! Proč si opravňuji tuto zásluhu? No přeci proto, že jsem nechtěl připustit, aby byl starostou pan Ing. Smetana, který byl vyšetřován 5x přestupkovou komisí za porušení sousedských vztahů a pořádků. Nikdy nezveřejnil výsledky! Jen tak mimochodem sekera vznášející se nad hlavami v Sokolovně na zasedání zastupitelstva.
Když tato argumentace jaksi neuspěla (odkazuji se na výpověď města Prahy), začala opokoalice zpochybňovat mojí kompetenci či nekompetenci v rámci ekonomiky, když jsem nenárokoval odpisy za rok 2014 společnosti. Následovaly čtyři kontroly FÚ Prahy východ. Výsledek potvrdil, že moje neznalost ohledně odpisů je irelevantní a společnosti udělila doměrky na daních za roky do 2014 v hodnotě cca 90 000,- Kč. Víte kolik světel bych instaloval pro obec v normě inovacích EU, jak slibovalo Eltodo? Tato satisfakce je odpovědí pro paní Ing. Fabiánovou, Kubíčkovou, Mgr. Oborníkovou a Ing Smetanu především.
Ano říkáte, že na to by přišlo i malé dítě. Omlouvám se, že jsem to všeobecněl, ale všichni zastupitelé mají k dispozici statický výkaz o ekonomice obce. Nevzpomínám si, že by opokoalice měla jakoukoliv připomínku k zefektivnění práce OP z hlediska ekonomiky! Kde jinde se to má prokázat? Prosím o odpověď.
Souhlasím, že „možná by velitel přestal být politik“ proč opokoalice nekoná! Máte odpověď? Takže asi nechtějí si rozhněvat OP Zdiby!!!! Šuppperrrrrr, k čemu je tedy opokoalice a jejich píseček pro děti a to naše?
Opokoalice dostala bábovičku, ale odmítla ji a to plastovou či kovovou! Jak si potom mohla plácat něco z písku i když ho měla?
O posmívání není možno diskutovat, spíš je mně smutno na jakou úroveň klesla opokoalice. Není se co divit když dva zastupitelé nejsou fyzicky přítomni dění v obci. Jeden je hlášen na obecním úřadě (není viděn a ani přítomen ve Zdibech, kromě zasedání zastupitelstva) a druhý je v Plzni! Třetí ani nepípne na zastupitelstvu z pozice ODS.
S poslední větou plně souhlasím!! Mám mnoho námětů a podmětů, stačí se zeptat.
JORDANOV

jos

Příspěvek: # 11891Příspěvek jos
úte pro 19, 2017 5:42 pm

Velice se omlouvám čtenářům a došlo k chybě: v odpovědi schází úvod:

Vážený pane neznámý diskutére v lepším případě disidente fóra.

Vaše krycí jméno jasně evokuje jistého slovanského akčního činitele, který je definován jako
:
JORDANOV

rasputin

Příspěvek: # 11892Příspěvek rasputin
stř pro 20, 2017 8:45 am

jos píše:
úte pro 19, 2017 5:18 pm
dynastie Romanovců. Rasputin hrál důležitou roli v životě cara Mikuláše II., jeho ženy carevny Alexandry ... Byl bych rád, abyste i Vy byl jakýmsi mystikem Zdib, respektive ovlivnitelem.
A nyní se vracím k Vaší otázce: jakým způsobem…. Na začátku událostí, a to těsně po volbách, jak šli události u čeho jsem byl, lze konstatovat, že. nynější starosta nabídl všem zvoleným zastupitelům spolupráci za podmínky, že bude starostou! Zpatlaná – nyní – opokolice tuto alternativu odmítla. Převažovala ideologie buď Smetana – Oborníková nebo nic.
Dovedete si představit jak by vypadala zasedání zastupitelstva za podmínek, že každý bod jednání by byl projednaný s každým zastupitelem bez emocí a osobních animozit? Nebylo by potřeba opokoalice jakékoliv. Mohli obsadit post místostarosty a posty kontrolní tj. výbory finanční a kontroly.
Jenom chamtivé ego opokoalice a nesmyslné heslo likvidace určité osoby, což NENÍ program, ale něco nenormálního ba patologického, určilo historii naší obce!! Odmítám shora uvedený program „likvidace“!
Toto je odpověď proč opokoalice odmítla způsob „zefektivnit práci…..“. Proboha, vždyť jsme „uzavřená“ malá komodita Zdiby. Politika je o tom, že svým způsobem všichni chceme jedno a to samé – servis pro nás občany. Je na zastupitelích se dohodnout a především „makat“ ve prospěch…
Zmiňujete se o rozložení sil opačných. Ptám se o jaké síly se jedná??? Znovu, jsme jedno uspořádání občanů, kteří mají na mysli – chci jezdit a chodit po komunikacích a chodnících bez bláta a sněhu, osvětlení na patřičných místech, zajištění servisu, od odvozu odpadků, zabezpečení bezpečnosti a normalizaci vztahů rovnajících se 21 století!!! Máte dojem, že současná opokoalice by byla schopná realizovat výše uvedené náměty? Když se soustředila na podávání trestních oznámeních, které nikam nevedly jenom k odebírání času, sil a finančních prostředků?
Malý příběh: Dostal jsem na starost prostřednictvím obecní společnosti Obec Zdiby – reality s.r.o. veřejné osvětlení obce, které jsem za obec převzal od spravující společnosti Eltodo. Co následovalo! Společnost obce je dražší než Eltodo, tudíž já! Proč si opravňuji tuto zásluhu? No přeci proto, že jsem nechtěl připustit, aby byl starostou pan Ing. Smetana, který byl vyšetřován 5x přestupkovou komisí za porušení sousedských vztahů a pořádků. Nikdy nezveřejnil výsledky! Jen tak mimochodem sekera vznášející se nad hlavami v Sokolovně na zasedání zastupitelstva.
Když tato argumentace jaksi neuspěla (odkazuji se na výpověď města Prahy), začala opokoalice zpochybňovat mojí kompetenci či nekompetenci v rámci ekonomiky, když jsem nenárokoval odpisy za rok 2014 společnosti. Následovaly čtyři kontroly FÚ Prahy východ. Výsledek potvrdil, že moje neznalost ohledně odpisů je irelevantní a společnosti udělila doměrky na daních za roky do 2014 v hodnotě cca 90 000,- Kč. Víte kolik světel bych instaloval pro obec v normě inovacích EU, jak slibovalo Eltodo? Tato satisfakce je odpovědí pro paní Ing. Fabiánovou, Kubíčkovou, Mgr. Oborníkovou a Ing Smetanu především.
Ano říkáte, že na to by přišlo i malé dítě. Omlouvám se, že jsem to všeobecněl, ale všichni zastupitelé mají k dispozici statický výkaz o ekonomice obce. Nevzpomínám si, že by opokoalice měla jakoukoliv připomínku k zefektivnění práce OP z hlediska ekonomiky! Kde jinde se to má prokázat? Prosím o odpověď.
Souhlasím, že „možná by velitel přestal být politik“ proč opokoalice nekoná! Máte odpověď? Takže asi nechtějí si rozhněvat OP Zdiby!!!! Šuppperrrrrr, k čemu je tedy opokoalice a jejich píseček pro děti a to naše?
Opokoalice dostala bábovičku, ale odmítla ji a to plastovou či kovovou! Jak si potom mohla plácat něco z písku i když ho měla?
O posmívání není možno diskutovat, spíš je mně smutno na jakou úroveň klesla opokoalice. Není se co divit když dva zastupitelé nejsou fyzicky přítomni dění v obci. Jeden je hlášen na obecním úřadě (není viděn a ani přítomen ve Zdibech, kromě zasedání zastupitelstva) a druhý je v Plzni! Třetí ani nepípne na zastupitelstvu z pozice ODS.
S poslední větou plně souhlasím!! Mám mnoho námětů a podmětů, stačí se zeptat.
Dobrý den pane Jordanove,
po řečtení Vašeho píspěvku jsem nabyl dojem, že z něho čiší obrovská zaujatost vůči tak zvané opokoalici a to přímo proti konkrétním lidem, na kterých vidíte samé špatnosti.(to se jich nechci zastávat, ale za nimi stojí též voliči) Nic dobrého. Hlásáte, že jsme jedno uspořádání občanů, kteří mají na mysli – chci jezdit a chodit po komunikacích a chodnících bez bláta a sněhu, osvětlení na patřičných místech, zajištění servisu, od odvozu odpadků, zabezpečení bezpečnosti a normalizaci vztahů rovnajících se 21 století!!! Zřejmě nějaké blaho společnosti, úsilí o spolupráci ( starosta v úvodu)
Dobrý názor politika.
Ale může člověk, který má v sobě jakousi zášť vůči potencionálním spolupracovníkům, být dobrý politik? Je li více takových lidí, pak to vypadá tak, že na zastupitelsvu je vyvoláván spor za sporem a o spolupráci se nedá mluvit. Přetrvává volební" boj " celé volební období, jeden hledá na druhém jen to špatné. To asi pro prosté občany nebude přínosem. A tak vládne pouze skupina lidí, kteří mají většinu, což se odchyluje od
demokracie.
O co tedy vlstně jde? Být ten, nebo být členem toho uskupení, které vládne a negovat názory ostatních? (na to bych já neměl žaludek)
Skutečně si voliči přejí vzájemné osočování, nebo od zastupitelů žádají to lepší žití v obci? Jak opokoalice tak vládnoucí uskupení máte stejné cíle," blaho občanů " tam rozpory nejsou, jde tedy o ta ...... pozice?
(v případě, že Vám vadí, že se zastupitel dopustí přestupku, můžete navrhnout mravní kodex zdibského zastupitele a za porušení, nechť končí, bylo by zajímavé, kolik zastupitelů by zbylo, nebo nemohlo být zvoleno a byl by vůbec kodex odhlasován)

Hezký den R.

jos

Příspěvek: # 11896Příspěvek jos
čtv pro 21, 2017 10:54 pm

Ahoj vážený R.,
k Vaší první větě chci říci, že se nejedná o obrovskou zaujatost k celkové skupině opokoalice. Je to unikát, z pohledu politiky, aby opozice se sjednotila a utvořila jakousi koalici, řízenou určitými osobami. To přeci není nutné, každý ze zastupitelů, který je v opozici nepotřebuje centrální řízení. Jak se zdá tak tato skupina (možná bez názorová) potřebovala někoho, kdo by byl tím kdo bude určovat jak se chovat! Budiž.
Co se týká určitých osob, které máte na mysli, tak se musím vrátit o mnoho let zpátky. A to do roku 2005, kdy se utvořilo Občanské sdružení Volba pro obec, které kandidovalo do voleb v naší obci. Dohledejte si kdo se dostal do zastupitelstva. Nemíním hodnotit co kdo dosáhl. Evidentní je, že pan Smetana se proslavil „NÁVAJÍCÍ SEKYROU“ na zasedání zastupitelstva a to „zlí jazykové“ tvrdí, že to bylo pod režií vládnoucí skupiny. Velice dobře znám pohnutky a především reakce pana Smetany. Takže si dovoluji ho hodnotit tak jak ho hodnotím – NENÍ TO REPREZENTANT JAKO STAROSTA NAŠÍ OBCE!!! Stále je zde pět přestupků proti zákonů, které nezdůvodnil a neuvedl, respektive neprokázal jejich oprávněnost či opak!!!! Na posledním zastupitelstvu si chudák rozlil teplou kávičku na materiály, které se měly projednávat a nastala reakce hodná mentálně postiženého občana.
Druhou osobou o kterou se asi jedná je Mgr. Oborníková. V roce 2010 byla na kandidátce do komunálních voleb za skupinu, kterou jsem založil já, na třetím místě a na prvním byl exstarosta pan András. To se té osobě nelíbilo a nařkla ho z politické účasti v KSČ a z toho, že je starý mrzák, který nemá být lídrem naší skupiny. Demagogicky si prosadila změnu. Máte pocit či názor, že je nutné urážet a kopat do seniorů. No to je přeci zářný kladný příklad pro nás. Stala se zastupitelkou za naší skupinu a tím pádem přestala jakákoliv spolupráce z její strany. Míním tím postup a prosazování naších volebních priorit. Nastala situace rodinná (Oborníků) kdy zastupitelka napadla fyzicky svého manžela. Přítomna byla státní policie ČR. Vyhodnocení bylo, že se jedná o přestupek. Starostka obce MUDr. Helerová zrušila smlouvu o řešní přestupků s městem Odolenou Vodou a zavedla správu o přestupcích v naší obci, ve které jsem byl s dalšími občany. K řešení kauzy Oborníková nedošlo!!! Termín byl prošvihnut! Dobrá taktika, že?
Máte pocit, že to jsou špatnosti, které vidím? V čem jsou ty špatnosti? Ano voliči jim dali své hlasy, asi pravděpodobně nebyli znalí těchto skutečností. Jak se říká mezi jednookými jsem králem.
Jasně a radikálně se ohrazuji, že bych měl zášť vůči zmíněným osobám. Mám pouze upozorňuji na fakta, která jasně poukazují proč nezvednu pro ně ruku v jakékoliv pozici v obci.
Hovoříte o spolupráci. Ale ta nám VŠEM (zastupitelům) byla nabídnuta. Již jsem se zmínil. Pět zastupitelů odmítlo a to z toho důvodu, který jsem deklaroval – likvidace jedné osoby!.
Máte pravdu o hledání černých škraloupů, to nemá smysl. Kdo je ale hledá, – zdá se že opokoalice. Proč není vstřícná a nehledáme společné řešení? Na kom to záleží?
Mám otázku: co „vládnoucí skupina“ prezentovala jako špatné řešení jakési opokoalice?
Zmiňujete se demokracii. V jakém smyslu? V naší obci přeci demokraticky byli zvoleni zastupitelé. Poměry znáte. Problém byl jak jsem se zmínil. Likvidace jedné osoby! nebo volit větší nebo menší zlo? Skupina, která získala 3. mandáty přišla s řešením, které nemělo logiku. Lídr volební skupiny pan Česnek odmítl pozici starosty! Proč byl tedy první? Odpověď byla naprosto nepochopitelná – na pozici starosty bych měl mnohonásobně méně finančních příjmů než mám nyní. Další kandidát, kterému jsem jasně dal svojí podporu a hlas byl Ing. Jakub Krejcar, opět odmítl a to z důvodu, že pracuje mimo obec a má ty samé názory co Česnek!
Toto je ilustrace událostí. Osobně vidím velký podvod na voličích, kteří dali své hlasy uskupení okolo pana Česneka, kteří nebyli schopni a nejsou ochotní vytvářet hodnoty pro obec Zdiby. Nejsou to politikové, kteří dostali mandát být tolerantní a především řešit naše problémy obce. Je to opokoalice s podtextem chtivá moci a my vám ukážeme.
Důkaz demokracie je ten, že administrátor – Česnek – mě upozornil na to že:
sdělení varování na fóru

• • Odesláno: úte pro 19, 2017 5:36 pm
Od: jenik789
Příjemce: jos
Z důvodu porušení pravidel vám bylo uděleno varování od administrátora nebo moderátora tohoto fóra.
Toto varování se týká příspěvků, který jste odeslali: http://zdiby.cz/forum/viewtopic.php?f=53&p=11886#p11886.

Jednalo se o to co jsem uveřejnil pod tématem Rasputin.
Považujete toto nějaké rozhodnutí admistrátora za demokratické!!! Apropó klikněte na odkaz.
Co naše komunikace porušuje stanovy fóra?
Pokud všichni zastupitelé budou respektovat potřeby našich občanů nebude třeba nesmyslných kontraverzních střetů na zastupitelstvu.
informace pro admistrátrora kopíruji i tuto stránaku
JORDANOV

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11897Příspěvek jenik789
pát pro 22, 2017 4:41 am

Stepane,

byl jsi opakovane upozornovan, ze umyslne narusujes temate prispevky, ktere se tykaji jinych temat, za to ze tomu nerozumis bohuzel nemohu.
Ohledne me osoby - nemohli jsme dosahnout jakekoliv funkce ve vedeni obce, jelikoz jsme nemeli vetsinu v zastupitelstvu a proc jsme ji nemeli? Protoze my odmitame si kupovat hlasy tim, ze bychom nekomu museli zajistit pravidelne "motivacni vsimne" nebo "hrackovne", coz delat jako slusni lide nebudeme. Matematika je neurosna, proto se neda mensinou zvolit starosta.

Ber toto jako prvni ale take posledni muj komentar k tvym utokum zde.

Dale preji nejen tobe, ale i vsem ostatnim hezke proziti vanocnich svatku.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

rasputin

Příspěvek: # 11898Příspěvek rasputin
pát pro 22, 2017 9:15 am

jos píše:
čtv pro 21, 2017 10:54 pm
Ahoj vážený R.,
k Vaší první větě chci říci, že se nejedná o obrovskou zaujatost k celkové skupině opokoalice. Je to unikát, z pohledu politiky, aby opozice se sjednotila a utvořila jakousi koalici, řízenou určitými osobami. To přeci není nutné, každý ze zastupitelů, který je v opozici nepotřebuje centrální řízení. Jak se zdá tak tato skupina (možná bez názorová) potřebovala někoho, kdo by byl tím kdo bude určovat jak se chovat! Budiž.
Co se týká určitých osob, které máte na mysli, tak se musím vrátit o mnoho let zpátky. A to do roku 2005, kdy se utvořilo Občanské sdružení Volba pro obec, které kandidovalo do voleb v naší obci. Dohledejte si kdo se dostal do zastupitelstva. Nemíním hodnotit co kdo dosáhl. Evidentní je, že pan Smetana se proslavil „NÁVAJÍCÍ SEKYROU“ na zasedání zastupitelstva a to „zlí jazykové“ tvrdí, že to bylo pod režií vládnoucí skupiny. Velice dobře znám pohnutky a především reakce pana Smetany. Takže si dovoluji ho hodnotit tak jak ho hodnotím – NENÍ TO REPREZENTANT JAKO STAROSTA NAŠÍ OBCE!!! Stále je zde pět přestupků proti zákonů, které nezdůvodnil a neuvedl, respektive neprokázal jejich oprávněnost či opak!!!! Na posledním zastupitelstvu si chudák rozlil teplou kávičku na materiály, které se měly projednávat a nastala reakce hodná mentálně postiženého občana.
Druhou osobou o kterou se asi jedná je Mgr. Oborníková. V roce 2010 byla na kandidátce do komunálních voleb za skupinu, kterou jsem založil já, na třetím místě a na prvním byl exstarosta pan András. To se té osobě nelíbilo a nařkla ho z politické účasti v KSČ a z toho, že je starý mrzák, který nemá být lídrem naší skupiny. Demagogicky si prosadila změnu. Máte pocit či názor, že je nutné urážet a kopat do seniorů. No to je přeci zářný kladný příklad pro nás. Stala se zastupitelkou za naší skupinu a tím pádem přestala jakákoliv spolupráce z její strany. Míním tím postup a prosazování naších volebních priorit. Nastala situace rodinná (Oborníků) kdy zastupitelka napadla fyzicky svého manžela. Přítomna byla státní policie ČR. Vyhodnocení bylo, že se jedná o přestupek. Starostka obce MUDr. Helerová zrušila smlouvu o řešní přestupků s městem Odolenou Vodou a zavedla správu o přestupcích v naší obci, ve které jsem byl s dalšími občany. K řešení kauzy Oborníková nedošlo!!! Termín byl prošvihnut! Dobrá taktika, že?
Máte pocit, že to jsou špatnosti, které vidím? V čem jsou ty špatnosti? Ano voliči jim dali své hlasy, asi pravděpodobně nebyli znalí těchto skutečností. Jak se říká mezi jednookými jsem králem.
Jasně a radikálně se ohrazuji, že bych měl zášť vůči zmíněným osobám. Mám pouze upozorňuji na fakta, která jasně poukazují proč nezvednu pro ně ruku v jakékoliv pozici v obci.
Hovoříte o spolupráci. Ale ta nám VŠEM (zastupitelům) byla nabídnuta. Již jsem se zmínil. Pět zastupitelů odmítlo a to z toho důvodu, který jsem deklaroval – likvidace jedné osoby!.
Máte pravdu o hledání černých škraloupů, to nemá smysl. Kdo je ale hledá, – zdá se že opokoalice. Proč není vstřícná a nehledáme společné řešení? Na kom to záleží?
Mám otázku: co „vládnoucí skupina“ prezentovala jako špatné řešení jakési opokoalice?
Zmiňujete se demokracii. V jakém smyslu? V naší obci přeci demokraticky byli zvoleni zastupitelé. Poměry znáte. Problém byl jak jsem se zmínil. Likvidace jedné osoby! nebo volit větší nebo menší zlo? Skupina, která získala 3. mandáty přišla s řešením, které nemělo logiku. Lídr volební skupiny pan Česnek odmítl pozici starosty! Proč byl tedy první? Odpověď byla naprosto nepochopitelná – na pozici starosty bych měl mnohonásobně méně finančních příjmů než mám nyní. Další kandidát, kterému jsem jasně dal svojí podporu a hlas byl Ing. Jakub Krejcar, opět odmítl a to z důvodu, že pracuje mimo obec a má ty samé názory co Česnek!
Toto je ilustrace událostí. Osobně vidím velký podvod na voličích, kteří dali své hlasy uskupení okolo pana Česneka, kteří nebyli schopni a nejsou ochotní vytvářet hodnoty pro obec Zdiby. Nejsou to politikové, kteří dostali mandát být tolerantní a především řešit naše problémy obce. Je to opokoalice s podtextem chtivá moci a my vám ukážeme.
Důkaz demokracie je ten, že administrátor – Česnek – mě upozornil na to že:
sdělení varování na fóru

• • Odesláno: úte pro 19, 2017 5:36 pm
Od: jenik789
Příjemce: jos
Z důvodu porušení pravidel vám bylo uděleno varování od administrátora nebo moderátora tohoto fóra.
Toto varování se týká příspěvků, který jste odeslali: http://zdiby.cz/forum/viewtopic.php?f=53&p=11886#p11886.

Jednalo se o to co jsem uveřejnil pod tématem Rasputin.
Považujete toto nějaké rozhodnutí admistrátora za demokratické!!! Apropó klikněte na odkaz.
Co naše komunikace porušuje stanovy fóra?
Pokud všichni zastupitelé budou respektovat potřeby našich občanů nebude třeba nesmyslných kontraverzních střetů na zastupitelstvu.
informace pro admistrátrora kopíruji i tuto stránaku
Dobrý den, pane Jordanove
Jen krátce, protože nemám čas.
Zdá se, že se po parlamentních volbách též sjednotily a udělaly koalici strany proti Ano, které mají menší počet poslanců.( To přece není nutné . )Bohužel to v parlamentu vypadá podobně. Že by inspirace ze Zdib?
K dalšímu odstavci pan Smetana.
Aby se stal přestupek, musí být naplněna skutková podstata přestupku, aby se mohl projednat, musí být spolehlivě zjištěn. Pak má být potrestán pachatel přestupku podle zákona o přestupcích. Projednání přestupků a trest přísluší orgánům činným v přestupkovém řízení, nikoli zastupitelům politikům, kteří by do toho rádi často mluvili..
Píšete že Stále je zde pět přestupků proti zákonů, které nezdůvodnil a neuvedl, respektive neprokázal jejich oprávněnost či opak!!!!
V tomto ohledu si myslím , že jste papežštější než papež. Který zastupitel nebo starosta se musel zpovídat za to, že spáchal přestupek? Vy jste nikdy nespáchal žádný přestupek v případě že ano, zpovídal jste se zastupitelům proč jste porušil zájem chráněný přestupkovým zákonem? To je u Vás člověk, který v minulosti pochybil, napořád odepsán?
Mravnost nadevše? Nebo nějaký vyšší princip mravní?
Podívejte pane Jordanov, možná Vám to, že sem píšete to, co možná voliči, když zmiňované osoby volili nevěděli a nyní už to ví, pomůže Vás to posílit, vytvořit názor, že jste lepší než ony osoby. Jinak si nedovedu vysvětlit proč to sem stále píšete opravdu zaujatě. Já bych řekl, že voliči volí podle toho co vidí a práce toho Smetany je na Holosmetkách fakt vidět.
A jak se říká, ukázaná platí, ostatní jsou jen kecy. Je smutné, že voliči dají hlas zastupitelům, ať je to na obci nebo v parlamentu, a oni se hádají, vytahují na sebe jedno svinstvo za druhým místo aby pracovali ve prospěch občanů.
Jinak Vám přeji krásné prožití svátků a hlavně zdraví v novém roce a optimistický pohled na občany ač jsou třeba v opozici.
R.

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11903Příspěvek MacFig
čtv pro 28, 2017 12:00 pm

Dobrý den, vážení občané.

Panu Česnekovi, byla opravdu učiněna nabídka na post starosty, ale vzhledem k již dávno dojednané koalici mezi p. Ing. Jordanovem a panem Tvrdým tento akt, byl pouze divadlem pro občany obce. My, jakož opoziční zastupitelé jsme jasně deklarovali občanům, že nehodláme udělovat posty za loajalitu při hlasování viz post jednatele společnosti Obec Zdiby - reality s.r.o. či vedoucího finančního výboru pro pana Ing. Jordanova, a to za jeho změnu postojů a morálních hodnot, které mnoho let tvrdě zastával.

Pan Ing. Krejcar v roce 2014 panu Ing. Jordanovovi sdělil, že na post starosty nechce kandidovat, a to z důvodu, že v komunální politice je nováčkem a bylo by zcela nezodpovědné, aby se člověk (v té době) bez patřičných zkušeností ucházel o post starosty v obci s více jak 3000 obyvateli. Kandidoval až ze třetího místa a když mu byla nabídnuta jediná funkce, kterou opoziční zastupitelé dostali, tak ji po rozmyšlení přijal (člen kontrolního výboru). Příjem pana Ing. Krejcara od zaměstnavatele byl nižší, než příjem pana starosty, tedy buď si pan Ing. Jordanov vyjádření s někým spletl či ve svém tvrzení uvádí nepravdy.

Opoziční zastupitelé dělají vždy před zasedáním zastupitelstva dlouhé porady, kde o svých názorech hovoří a demokraticky přijímají rozhodnutí. Každý opoziční zastupitel má názor na danou věc, což je také patrné ze zápisů ze zasedání zastupitelstva obce. Spolupracujeme mezi sebou a na tuto spolupráci jsme hrdí, protože poprvé za předešlá volební období je opozice silná, jasně definovaná a náležitě plní svoji roli. Jsme velice potěšeni, za uznání vedení obce, že svoji práci odvádíme patřičně. Pokud pan Ing. Jordanov má problém s Obecní policí Zdiby (se svým koaličním zastupitelem z vedení obce), prosím ať daný problém řeší na zasedání zastupitelstva příslušným návrhem.

Co se týče spolupráce, tak rozložení sil v zastupitelstvu je nyní 6 ku 5, přičemž opozici bylo nabídnuto pouze jedno místo ve vedení kontrolního výboru. Opoziční zastupitelé nejprve museli vyhrát soudní spor s vedením obce, aby vůbec mohli uveřejňovat články ve Zdibském zpravodaji (dlouhodobé pošlapávání práv svobodného projevu slova). Bezplatné komise neexistují, čímž je zamezeno, aby naši občané, kteří mají zájem se účastnit na chodu obce byli oficiálně přizváni k řádné diskusi a byla jim dána možnost aktivně přispět ke zlepšení situace v obci. Opoziční zastupitelé však dlouhodobě spolupracují s mnohými aktivními občany a na zasedáních zastupitelstva tak prezentují i jejich názory. Mimo to opoziční zastupitelé pravidelně zveřejňují materiály do zastupitelstva obce na fóru, aby občané mohli chodit na zasedání zastupitelstva připraveni. Proč tyto samé materiály nejsou k dispozici na obecních stránkách obce? Proč, když paní Mgr. Oborníková předkládala návrh na projekt Otevřená radnice, nebyl tento návrh vedením obce přijat? Domníváme se, že takto se nechová někdo, kdo chce vážně spolupracovat s opozicí a občany.

O dalších narážkách na pana Ing. Smetanu či paní Mgr. Oborníkovou bylo řečeno mnohé. Kdo se účastní zastupitelstev si určitě obrázek udělá sám. Mimochodem předvolání na přestupkovou komisi neznamená, že k přestupku došlo (jakožto, že ani jednou k němu nedošlo).

Mohla by tu vzniknout dlouhá diskuse o všech problémech v obci a jednotlivých názorech nás všech. Domníváme se však, že je lepší tyto obecní záležitosti veřejně řešit na zasedání zastupitelstva, a tím je i uvést do oficiálního zápisu.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem občanům, spolkům, občanským iniciativám a dalším, kteří nás podporují. Bez jejich pomoci by to bylo mnohem těžší. Děkujeme.

Přejeme všem hezký den

Jan Česnek, Zdeněk Davídek, Jakub Krejcar, Pavla Oborníková a Zbyněk Smetana
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

jos

Příspěvek: # 11905Příspěvek jos
stř led 03, 2018 7:45 pm

Vážení,
co k tomu říci, či jak lze komentovat úvodní, s prominutím, blábol. Pan Česnek, znovu zdůrazňuji - lídr volební skupiny – odmítl kandidovat na post starosty i když jeho skupina měla tři mandáty, jak při jednáních s naší skupinou tak i s ostatními uskupeními. Panu Česnekovi nebyla nabídnuta funkce starosty!!! On to vzdal předem s odůvodněním ….., již dříve deklarováno.

Bohužel musím asi po sté opakovat, že první jednání proběhla mezi uskupením Česneka a panem Tvrdým. Dvě nejsilnější uskupení jednaly o možné spolupráci a samozřejmě si kladly podmínky spolupráce. Jediná nesmyslná podmínka (Česnek, J.Krejcar, Smetana) byla likvidace pana Tvrdého a ve funkci starosty. Aby nedocházelo k různým spekulacím. Požadavek ze strany volební skupiny (čtyři mandáty) pana Tvrdého byl, že obsadí post starosty. Druhé uskupení mělo možnost obsadit další posty a to ve jménu „likvidace“ jedné osoby odmítlo! Nepochopitelný akt, naprosto neprofesionální ba stupidní! Mohli jsme ovládnout vedení obce.

Žádná dohodnutá spolupráce ze strany volební skupiny Občané obci s panem Tvrdým nebyla dohodnuta. Tudíž divadlo se nekonalo, pouze v imaginárních myslích opokoalice.

Druhý odstavec je nelogický a mám dotaz: proč se někdo zmiňuje o jednání někoho druhého? Copak je nesvéprávný a potřebuje pomoc? Silně o tom pochybuji, jelikož pan Ing J.Krejcar je racionální a především neagresivní ve smyslu napadání osob. Mimochodem je mojí zásluhou, že výše zmiňovaný člen zastupitelstva se stal předsedou Kontrolního výboru. Poslední poznámku k Ing. J.Krejcarovi – on se neucházel o post starosty, pouze jsem jasně říkal, že pokud by kandidoval, tak by měl náš hlas (volební skupiny Občané obci) na tuto pozice. Předpokládali jsme, že takový matadoři jako zvolení zastupitelé mgr. Oborníková, ing. Smetana a já mu budeme nápomocni ze všech vědomostí, které jsme získali za působení v zastupitelstvu v minulých letech.

Třetí odstavec je prakticky o ničem. Prosím o sdělení kdy bylo zveřejněno uznání vedení obce, že svojí práci PATŘIČNE odvádíte. Jak opokoalice( Opoziční Koalice) přišla na to, že mám problém s OP. Buďte si jisti, že nemám jakýkoliv problém s OP Zdiby. Umím si vyřídit co potřebuji. Jen jsem se snažil dozvědět co opokoalice učinila pro „Zefektivnění práce obecní policie“ – , protože mám přístup ke všem informacím z pozice FV (Finančního výboru), což byl jeden z hlavních bodů programu zmíněného uskupení.

Čtvrtý odstavec je jakousi ódou na začátek jednáních o spolupráci v době roku 2014. Nikdy jsme nebyli osloveni ke spolupráci a notabene k řešení podstatných problémů Obce Zdiby. Opokoalice se rozhodla se skupinou Občané obci nekomunikovat!!!! Jakým způsoben tato skupina vedla svá interní jednání o možnosti jednání s Občané obci – nic!!!

Opokoalice vyvinula agresivní útok na společnost, jejímž majitelem je Obec Zdiby. Byl odvolán předseda FV pro nekompletnost, který zároveň spravoval jako jednatel společnost spravující VO obce. Ukázalo se, že po mnohých kontrolách (iniciovaných opokoalici) z úrovně FÚ pro Prahu-východ má jednatel pravdu a tudíž byl kompetentní vykonávat všechny funkce. Tato neoprávněná agresivita stojí obec cca 100 000,- Kč. Dovedeme si představit co za tuto hodnotu by se upravilo povrchů komunikací a jiných záležitostí? Mám otázku v čem opokoalice pomohla k řešení Vašich požadavků? Ano, heslo opokoalice je čím, hůř tím líp.

Další otázka zní ohledně dalších narážkách:
Pane Smetano jak jste se vyrovnal z nařčení z porušení zákona či přestupků v pěti případech? Stačí přeci konstatovat dostal jsem pokutu, protože jsem byl vinen a neměl jsem pravdu. Anebo bylo konstatováno, že jsem neporušil zákon a tudíž jsem čistý jako nejčistější křišťál!
Paní Mgr. Oborníková jste ochotná potvrdit skutečnosti týkajících Vašich osobních událostí, která byla zmíněna? Ohledně dalších vašich aktivit, jste schopna nám deklarovat jaké pohnutky Vás vedly k určitým žalobám vůči fyzickým a právnickým osobám a následné požadavku úhrady ve výši 50 tisíc korun českých? V případě, že zmíněná data ohledně vašeho soukromí nejsou relevantní , prosím o sdělení proč a čem se pletu?

Problémů, které trápí naší obec je mnoho, ale takto k rétorice opokoalice destruktivní, která hledá důvody k neřešení a nikoliv způsoby jak je řešit, je nám velice líto. Prosím velice vážně o témata ze strany opokoalice, k řešení problémů, která měla ve svém programovém prohlášení a především jakým způsobem je řešila!!
Závěrem jsem oprávněn Vám čtenářům sdělit, že veškerá rozhodnutí ohledně spolupráce a případné nespolupráce řešilo celé shromáždění 11-ti členů sdružení Občané obci.

Jakou oprávněnost má Česnek a spol., když po mnoha jednání zastupitelstva není přítomna paní Oborníková, čí odchází dříve, a to samé mohu tvrdit o panu Davídkovi (ODS). Čeho jsou schopni dosáhnou po diskuzi v zastupitelstvu obce Zdiby. Vždy byly respektovány jejich připomínky.
JORDANOV

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11906Příspěvek kango
stř led 03, 2018 8:38 pm

Ani jsem nedočetl, to se nedá. Jen se chci zeptat, jak dopadlo toto "téma"
viewtopic.php?f=1&t=2116&p=11574#p11574
?
:chuckle

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11931Příspěvek jenik789
stř led 17, 2018 7:27 am

kango píše:
stř led 03, 2018 8:38 pm
Ani jsem nedočetl, to se nedá. Jen se chci zeptat, jak dopadlo toto "téma"
viewtopic.php?f=1&t=2116&p=11574#p11574
?
:chuckle
Ve ZZ bohuzel zatim nic nebylo.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

jos

Příspěvek: # 11937Příspěvek jos
ned led 21, 2018 6:22 pm

No, to ani v případě výše zmíněných zastupitelů. Ale abych uspokojil vaší vášeň bylo konstatováno přestupkovou komisí ze dne 29.11.17 pod č.j. 9/17 PK že :
řízení ze spáchání přestupku se dle § 50 odst. 1 písm. d) zákona č. 200/1990 Sb. se zastavuje. Nebyly prokázány skutkové podstaty zmiňovaného přestupku.

Po tomto konstatování, předpokládám, že výše uvedení zastupitelé učiní to samé. Celkem jsem si jist, že se tak nestane.
JORDANOV

rasputin

Příspěvek: # 11940Příspěvek rasputin
pon led 22, 2018 9:16 am

jos píše:
ned led 21, 2018 6:22 pm
No, to ani v případě výše zmíněných zastupitelů. Ale abych uspokojil vaší vášeň bylo konstatováno přestupkovou komisí ze dne 29.11.17 pod č.j. 9/17 PK že :
řízení ze spáchání přestupku se dle § 50 odst. 1 písm. d) zákona č. 200/1990 Sb. se zastavuje. Nebyly prokázány skutkové podstaty zmiňovaného přestupku.

Po tomto konstatování, předpokládám, že výše uvedení zastupitelé učiní to samé. Celkem jsem si jist, že se tak nestane.
Není tedy v zájmu společnosti, aby se takové jednání neopakovalo. Nikdo nic neporušil. Prosím, u které přestupkové komise jednání proběho? Zdá se že dotyčný má velkou imunitu a jeho zdraví je nedotknutelné. Když se přerušovyly elektrické obvody, zřejmě šlo o politickou akci. :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl

jos

Příspěvek: # 11964Příspěvek jos
pát úno 02, 2018 6:26 pm

Bravo, jak se píše, nevávist musí vybublat a za každou cenu!

Uskutečněme osobní setkání a já vám vysvětlím u koho bylo řízení, respektive kdo vydal výše zmíněné rozhodnutí. Tím pádem se budete moc seznámit o všech skutečnostech mého, rádoby problému a zároveň předpokládám, že ho obratem zveřejníte. Tímto považuji za vstřícnou aktivytu směřující i na ostatní zastupitele!!

Mohu konstatovat, že se moje zdraví těší velmi dobré úrovně. Čekal jsem z vaší strany, že nebudou vzneseny naprosto stupidní argumentace, bohužel zařadil jste se mezi diskutéry, kteří mají klapky, jako koně, a to proto aby závody běžely pouze v určeném směru. Jsem rozčarován z vašeho příspěvku a to z toho důvodu, že jsem byl přesvědčen o vaší schopnosti vidět věci z několika úrovní! Škoda, že sem pletete politiku a el. obvody.
JORDANOV

rasputin

Příspěvek: # 11971Příspěvek rasputin
stř úno 07, 2018 7:09 am

jos píše:
pát úno 02, 2018 6:26 pm
Bravo, jak se píše, nevávist musí vybublat a za každou cenu!

Uskutečněme osobní setkání a já vám vysvětlím u koho bylo řízení, respektive kdo vydal výše zmíněné rozhodnutí. Tím pádem se budete moc seznámit o všech skutečnostech mého, rádoby problému a zároveň předpokládám, že ho obratem zveřejníte. Tímto považuji za vstřícnou aktivytu směřující i na ostatní zastupitele!!

Mohu konstatovat, že se moje zdraví těší velmi dobré úrovně. Čekal jsem z vaší strany, že nebudou vzneseny naprosto stupidní argumentace, bohužel zařadil jste se mezi diskutéry, kteří mají klapky, jako koně, a to proto aby závody běžely pouze v určeném směru. Jsem rozčarován z vašeho příspěvku a to z toho důvodu, že jsem byl přesvědčen o vaší schopnosti vidět věci z několika úrovní! Škoda, že sem pletete politiku a el. obvody.
Dobrý den, nejprve bych se Vám chtěl omluvit, že jsem ve svém příspěvku místo slova jednání použil slovo zdraví. Potom bych chtěl upozornit na to, že jste to byl Vy, který začal mít přehnaný názor na imaginární kodex zastupitele, který by neměl vykonávat žádnou veřejnou pozici, protože se dopustil přstupku. Fakt je ten, že se takto nikdy neodsáhne toho, aby politické rozhodování bylo výsledkem dohody zúčastněných skupin, ale vždy bude výsledkem rozhodování většiny, ktrá má většinu třeba jednoho hlasu a už z principu jakési rivality moci, je většina názorů menšiny negována.Takový princip vyhrát volby, nebo utvořit vítěznou koalici, udržovat napětí s opozicí a ukázat, kdo tu vládne. Rozum X Emoce. Nebo je to jinak?
Hezký den R.

Odpovědět