Obnova dat z flash disku a pametovych karet - ZDARMA

Máte nějaký problém, hledáte něco atd....
Ale taky vše co se týká internetu/intranetu

Moderátor: tom

Odpovědět
jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3130
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Obnova dat z flash disku a pametovych karet - ZDARMA

Příspěvek: # 3127Příspěvek jenik789
stř lis 08, 2006 10:25 am

Cely clanek je zde:
http://www.cdr.cz/a/19043
Program je pak zde:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
Photorec zachrání smazané fotky s flashky

Toto téma je velmi ožehavé. Mnoho se vás ptá, zda se dají smazané soubory z flash pamětí nebo paměťových karet ještě zachránit. Jsem rád, že vám mohu ukázat program, který je zdarma a opravdu funguje.

Nejprve si stáhněte ten správný soubor. Na výběr jsou verze více operačních systémů: DOS/Win9x, Windows NT 4/2000/XP/2003, Linux, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Sun Solaris i Mac OS X. Vše si rozbalíte a už můžete začít pracovat. Ano, instalace není potřeba, lépe řečeno žádná není.

Po krátkém hledání zařízení se objeví první okno. Ale nelekejte se, vy co máte z DOSu kopřivku. Opravdu vám k ovládání postačí enter a šipky.


Podle kapacity jistě sami poznáte, že na prvních dvou místech jsou pevné disky, flash je až ta třetí. Pak si vyberete typ partition, tedy podle toho, jaký operační systém byl při nahrávání souborů použit.

Zvolíte si, kde se mají smazané soubory hledat (zde celý disk).

Zbývá určit kam se mají opravené soubory ukládat.

A program může začít kouzlit.

Původní Nalezené

Vidíte sami, ze až na jeden soubor všechny úspěšně obnovil. Jména si však budete muset vygenerovat sami. Já jsem zkoušel USB flash disk, ale měl by si stejně poradit i s pevným diskem a CD nebo DVD médii. Photorec ignoruje souborový systém a tak pracuje i když je tento systém poškozen, nebo dokonce dojde k formátování. I když pracuje s výstrahou, že žádná záruka není poskytnuta, údajně na zkoumané médium vůbec nic nezapisuje, a tak by neměl udělat ani žádné škody. Prozkoumat toto jsem ale neměl dostatek času, jistě své vlastní zkušenosti sdělíte v diskuzi. Protože jeho schopnost obnovy je přesně definována soubory, které zvládne, podrobně zkoumá sektor po sektoru a vyhledává známé řetězce z hlaviček souborů. Výhodou proto je, když soubory nejsou fragmentované, což právě u flash pamětí bývá obvyklé. Fragmentace byl asi ten důvod, proč onen jeden soubor obnoven nebyl. S Photorec si také stáhnete nástroj TestDisk, sloužící k obnově vadných partition (třeba i včetně RAIDů pod linuxem).

A to nejlepší na konec. Jedná se o projekt šířený pod GNU Public licencí a není třeba za něj platit.


Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

Odpovědět