Problematika odpadů - beseda

Koalice na obdobi 2014÷2018
Zamčeno
jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3253
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Problematika odpadů - beseda

Příspěvek: # 10109Příspěvek jenik789 »

Zajímá Vás problematika odpadů? Lze nastavit spravedlivě poplatek za odvoz odpadů? Jaké změny přinesla novela zákona o odpadech? Umíte správně zužitkovat bioodpad? Má státní správa efektivní zpětnou vazbu od občanů v záležitostech nakládání s odpady? Jaké lze aktuálně využít dotace?
Přijďte neformálně diskutovat se zástupci Ministerstva životního prostředí. Máte možnost zúčastnit se unikátní besedy se zaměstnanci odboru odpadů MŽP, kteří jsou tvůrci legislativy v oblasti nakládání s odpady. Rádi Vám odpoví na všechny Vaše dotazy.


Obrázek


Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 778
Registrován: úte dub 21, 2009 6:32 am

Re: Problematika odpadů - beseda

Příspěvek: # 10110Příspěvek rasputin »

Zdravím koalici,
píšete o podpoře starosty města Klecany pana Ivo Kurhajce. Chtěl bych se zeptat, v čem spočívá zmiňovaná podpora a zda je pan Kurhajec specialista na tematiku odpady?
Zda navýšení daní z nemovitostí v Klecanech (šestinásobné) a odpuštění poplatků za popelnice občanům, je ta správná cesta, kdy občané neplatí za vyprodukovaný odpad, platí obec a spláchnou se tak poplatky za neplatiče, což je příjemné úředníkům, kteří poplatky nemusí vymáhat. Avšak vše platí z neúměrných daní z nemovitostí majitelé těchto nemovitostí. Ti platí za to ,že něco vlastní a neplatičům je promíjeno porušení vyhlášky vycházející ze zákona o odpadech nebo ze zákona o poplatcích. Toto bude pan Kurhajec podporovat u nás???????????? To je zrovna to nespravedlivé nastavení poplatků.
Spravedlivé nastavení poplatků bude, až bude občan platit za skutečně jím vyprodukovaný odpad. Nebude doplácet na neplatiče, nebudou obce na úkor občanů likvidovat černé skládky, nebo odpad živnostníkům jedoucím okolo kontejnerovišť, kde svůj odpad odloží, nebo odloží kde kdo. Až obec bude řešit pomocí OP odkládání odpadů mimo určená místa, nebo OP bude odhalovat pachatele černých skládek a nikoli na skládky jen upozorňovat, aby obec provedla, zase na úkor platičů občanů úklid, pomocí placených pracovníků technických služeb.
A ještě jeden dotaz, proč je akce situována do Klecan, když ji pořádá naše zdibská koalice?
Díky za odpověď a hezký den
R.

PavlaO
Příspěvky: 66
Registrován: úte dub 19, 2011 10:59 am

Re: Problematika odpadů - beseda

Příspěvek: # 10113Příspěvek PavlaO »

Dobrý večer Rasputine,

děkuji za Vaše dotazy. Myšlenku uspořádat besedu s občany jsem vnesla do naší koalice jednoduše proto, že mám tu možnost. Požádala jsem svého kolegu, ředitele odboru odpadů na Ministerstvu životního prostředí, zda by byl ochoten nad rámec svých pracovních povinností a ve svém volném čase přijet k nám a zodpovídat dotazy občanů, protože problematika odpadů naše občany zajímá. Jediným přáním bylo, aby se toho zúčastnilo co nejvíce občanů. Z toho vzešel podnět nabídnout možnost účasti na besedě i sousedním Klecanům. Podpora pana starosty Kurhajce spočívá v tom, že mi vyšel vstříc s nabídkou vhodných prostor pro besedu.

Budu moc ráda, když se besedy zúčastníte, protože neformální prostředí, ve kterém se diskuze ponese, nám doufám poskytne prostor nalézt odpovědi na otázky, které jste ve svém dotazu položil. Vážím si toho, že kolegové mou žádost o setkání s občany neodmítli. Taková možnost tázat se přímo předkladatelů legislativních norem v oblasti odpadů asi není zcela běžná. Jsem ráda, že takovou možnost máme a můžeme ji přinést do Zdib. A možná to nebude beseda poslední :-)

Mějte se pěkně a těšíme se na setkání s Vámi.

Za Koalici 2014-2018,

Pavla Oborníková, zastupitelka obce

rasputin
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 778
Registrován: úte dub 21, 2009 6:32 am

Re: Problematika odpadů - beseda

Příspěvek: # 10117Příspěvek rasputin »

Dobrý den paní Oborníková Pavlo, děkuji za zodpovězení dotazů.
Jak víme, KLecany jsou sice město, ale když mají pořádat větší akci, obrací se na nás o pronájem sokolovny. Škoda, že naši občané budou muset za besedou cestovat.
Myslím, že beseda bude prospěšná. Je pro mě nějak nepochopitelné, že v ceně lednice je započítána částka na likvidaci z čehož vyplývá, že by ji měla dát likvidovat prodejní firma a některé lednice končí ve sběrných dvorech, nebo před vraty dvora. Stejně tak pneumatiky, některé servisy nabídnou za poplatek likvidaci ojetých pneu a za čas se objeví fůra pneumatik u silnice, nebo když je přemýšlivější občan, odveze je před sběrný dvůr. Vše se likviduje na úkor obcí a občanů poplatníků a tak doplácí na vychytralost jednotlivců. Možná legislativa bude dobrá, ale dohled nad dodržováním nebude žádný.
Přeji hezký den a těším se na besedu.
R.

PavlaO
Příspěvky: 66
Registrován: úte dub 19, 2011 10:59 am

Re: Problematika odpadů - beseda

Příspěvek: # 10120Příspěvek PavlaO »

Dobrý den Rasputine,

děkuji že se besedy zúčastníte. Pravděpodobně to může být pro někoho méně pohodlné, že je akce situována do Klecan, ale za pronájem Sokolovny ve Zdibech se platí.

Děkuji za pochopení,

Pavla Oborníková

Zamčeno