DOPRAVNÍ KOMISE

Výbory a komise
Tomáš Bažant

Re: DOPRAVNÍ KOMISE

Příspěvek: # 9037Příspěvek Tomáš Bažant »

Dobrý den,
jestli ještě mohu mít podnět k (ne)bezpečnosti křižovatky stará Teplická X Průběžná, tak po včerejší ranní klouzačce při odbočování na Prahu do mírného kopečka hned za autobusovou zastávkou bývá k vidění na obdobných kritických místech žlutá plastová bedna s posypovým materiálem, tak aby si i sami účastníci provozu mohli v daný okamžik kritické místo posypat a nečekali na tzv. "silničáře" či kdo by to mohl mýt na starosti.

Byl by problém něco takového zde umístit, byť třeba jen v zimních měsících ?

děkuji za nefrustrované věcné info.

p.s. doufam že tam ta bedna není někde zašitá za zastávkou, to bych byl pak za blbce...

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 9038Příspěvek rasputin »

Tomáš Bažant píše:Dobrý den,
jestli ještě mohu mít podnět k (ne)bezpečnosti křižovatky stará Teplická X Průběžná, tak po včerejší ranní klouzačce při odbočování na Prahu do mírného kopečka hned za autobusovou zastávkou bývá k vidění na obdobných kritických místech žlutá plastová bedna s posypovým materiálem, tak aby si i sami účastníci provozu mohli v daný okamžik kritické místo posypat a nečekali na tzv. "silničáře" či kdo by to mohl mýt na starosti.

p.s. doufam že tam ta bedna není někde zašitá za zastávkou, to bych byl pak za blbce...
Zcela nefrustrovaně,pravda,někdo by tu bednu měl omývat a měl o ni mít starost, aby byl nápis viditělný.

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 9039Příspěvek rasputin »

rasputin píše:
Tomáš Bažant píše:Dobrý den,

Zcela nefrustrovaně,pravda,někdo by tu bednu měl omývat a měl o ni mít starost, aby byl nápis viditělný.
Jinak údržbu obce provádí firma Zdiby - reality s.r.o. ta má i plán zimní údržby, možná by bylo vhodnější se zeptat tam, takové plastové nádoby"bedny"jsou již na Brnkách a v okolí.Je to dobrý podnět, v případě ledovky, by byla dobrá plastová nádoba na každém kilometru silnice v ČR.

broucek

Příspěvek: # 9040Příspěvek broucek »

Taky zde napíšu zcela NEFRUSTROVANĚ :rofl a to aby dotyčný nemusel hoblovat tlačítka své klávesnice.....
Netuším zda tam ta bedna je někde schovaná, ale v ranní špičce jsem tam při té skvělé ranní ledovce viděla zaměstnance Zdiby-reality, jak z protějšího chodníku "hází" cosi připomínající posypový materiál (nebo sůůůůl?). Do křižovatky se evidentně bál vstoupit :chuckle ale nedohodil tou uhelkou daleko. Takže ano, malinko zaspali a když se probudili, bylo pozdě, při procitnutí bylo už po všem.....myslím si, že celkově by se tady mělo doladit i odklízení sněhu, ptž po úpravách v této křižovatce logicky neprojíždí údržba ten odbočovací pruh, teda napojení ze Zdib směr Praha probíhá většinou v břečcě nebo neodklizeném sněhu, to samé v opačném směru a měla by to doudklidit údržba obce. Bohužel je to daň za "bezpečnější" křižovatku, ale s technickými nedostatky v tomto ohledu nikdo nepočítal

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9043Příspěvek kango »

:)
Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 9:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

broucek

Příspěvek: # 9045Příspěvek broucek »

je to ten PLÁN, co je zveřejněný někde na stránkách obce? Tam by měly být asi všechny ulice, jeslti se nepletu. Teda vyjmu-li tyhle dvě. A třeba naše tam vyjmenovaná není.

Jinak k té křižovatce - chápu, že údržba, pod kterou spadáme na to kašle, tou změnou se to v zimě jaksi zkomplikovalo a snad by to problém být neměl, aby to doladili, když už za nás nikdo nedokáže "bojovat" a zajistit, aby tady byla průběžná a pražská včas a řádně uklizená :x

KB

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9046Příspěvek kango »

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 9:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

broucek

Příspěvek: # 9047Příspěvek broucek »

neudržované asi nééé, ale jen jsem na to nedávno narazila, tak mě to zaujalo, že se tady uklízí a v seznamu není

No a sám za sebe mi teda napište, vy se spokojíte s tím, jak je Průběžná a Pražská uklízena? Jsme prostě "na konci" okresu a dojde na nás asi řada později, než v jiných místech......bohužel by měla podle mě suplovat údržbu i údržba obce, pokud je třeba a zase tak často to v současných zimách není!
A že je ta křižovatka po změně řazení hůře udržovaná snad není třeba diskutovat.

K.Broučková

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 9049Příspěvek rasputin »

broucek píše:neudržované asi nééé, ale jen jsem na to nedávno narazila, tak mě to zaujalo, že se tady uklízí a v seznamu není
No a sám za sebe mi teda napište, vy se spokojíte s tím, jak je Průběžná a Pražská uklízena? Jsme prostě "na konci" okresu a dojde na nás asi řada později, než v jiných místech......bohužel by měla podle mě suplovat údržbu i údržba obce, pokud je třeba a zase tak často to v současných zimách není!
A že je ta křižovatka po změně řazení hůře udržovaná snad není třeba diskutovat.
K.Broučková
Já bych připojil svůj názor a to, že nejnebezpečnější úsek je v zatáčce podle Přemyšleňského rybníka,v první zatácče, když se jede do KLecan chybí ohrazení stavidla(už tam huplo auto)nyní je tam provizorní odvodnění do rybníka a již se tam netvoří kaluž, druhá zatáčka, kterou se vyjíždí do klecanského kopce je neodvodněná a tvoří se tam kaluž a v zimě kluziště.Nebezpečné místo pro řidiče jedoucí z KLecan!
Dále máme nebezpečné místo na nové cyklostezce u křižovatky ulic Nábřežní a Roztocká, kde nám neprotéká potok trubkou pod cyklostezkou, ale přes ní.(ucpané potrubí)

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9050Příspěvek kango »

Kango

broucek

Příspěvek: # 9051Příspěvek broucek »

prima :clap takže to někdy na zastupitelstvu (komisi) můžete navrhnout a (nevím zda se náhodou již nediskutovalo) připojte prosím parkování před OÚ a okolím.

Mám pocit, že po výstavbě špičkových chodníků a parkovacích míst (která z téměř 100% využívají hlavně zaměstnanci OÚ) by se mělo zřídit alespoň jedno místo pro invalidy přímo před OÚ. To, že běžní občané v úředních hodinách nemají při návštěvě OÚ kde zaparkovat, je už věc jiná a těžko budeme někdo nutit , aby parkoval dále od úřadu, když tam bude trávit 8 hodin, že? :smoke Ale je možné, že dámám z obce je potřeba napovědět, netuším......

A další bod připojím (to už se diskutovalo) parkování u pošty

A ještě k přeznačkování v naší vesničce (nevím zda bylo zmiňováno) zákaz stání od křižovatky Pražská x Průběžná (rest. Na růžku směr do vesnice)...běžně se tam STOJÍ, nevím zda OP kontroluje, jinak je tam na značka úplně na ho...

děkuji KB

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 9052Příspěvek rasputin »

Když se zde mluví o parkování, nemohu nezmínit parkování aut naproti poště, která brání ve výhledu do křižovatky z ulice Ke Hřišti na Průběžnou.Z jedné strany "živý plot" z druhé stany zaparkovaná auta.Viz v sobotu.Tuším, že je tam sice 30km/hodinu - omezená rychlost, avšek nikdo ji nekontroluje, tedy jako by nebyla.Bylo by vhodné omezit tam parkování, nebo alespoň zrcadlo a plot pravidelně stříhat.Abych viděl do křižovatky , musím svoje Hiundai i 30 vystrčit až do křižovatky a tam hrozí,že mi někdo ustřelí frňák.Možná mám na Zdibské podmínky příliš nizké auto. :S

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9056Příspěvek kango »

Kango

broucek

Příspěvek: # 9057Příspěvek broucek »

a má teda ten zákaz zast. nějaký hlubší význam, než jen ten, že tam ta značka fyzicky stojí? Bude odstraněna?

jinak u té pošty jsem měla na mysli parkování přímo u pošty na chodníku,není označeno jako parkoviště, z ulice V zátiší (nebo Za poštou?) výjezd na Průběžnou, pan Rasputin jmenoval opačným směrem (od hřiště na hlavní)
Tady tento výjezd a diskuze o parkování,kdy auta parkující přímo u pošty blokují výhled od Prahy, se již v nějakém zápisu objevil, ale je to již déle.
Třeba si vzpomenete....

Ano, je to pozůstatek, jsou to drobnosti, ale nejspíš v těch chvílích nikdo neuvažoval, jako při rušení škarpy mezi sokolovnou a zastávkou. Hlavně že vysazená "zeleň" je již kdesi v :moon

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9058Příspěvek kango »

Kango

Odpovědět