ZZ 2018

Zdibský zpravodaj
Odpovědět
pavelka

ZZ 2018

Příspěvek: # 11995Příspěvek pavelka
pon úno 26, 2018 10:17 pm

Vážení!

Tak jsem také pročetl ten barevně vyvedený plátek... a hlavou mi proletěl nápad.
Nebylo by lepší, kdyby se z té krabicové přístavby, která má sloužit jako obřadní síň, neudělala optika?

Mě se totiž zdá, že si místní vedení, včetně novodobých "pilířů" opory tak nějak už ani nevidí do úst...

vonasek
Anonymni Diskuter

Re: ZZ 2018

Příspěvek: # 11998Příspěvek vonasek
úte úno 27, 2018 3:13 pm

Mně se spíše líbil příspěvěk pana místostarosty Žáčka ohledně kontajnerovišť.
Velice vhodně zvolené fotky. Škoda jen, že zapomněl napsat kolik ty kontajneroviště stojí a nepozastavil se nad tím, proč taková místa nebuduje například naše údržba. Tak jako tomu je v Klecanech. Kde to dnes vypadá podstatně lépe a počet pracovníků je nižší....
Martin Vonásek

rasputin

Re: ZZ 2018

Příspěvek: # 11999Příspěvek rasputin
stř úno 28, 2018 12:33 pm

vonasek píše:
úte úno 27, 2018 3:13 pm
Mně se spíše líbil příspěvěk pana místostarosty Žáčka ohledně kontajnerovišť.
Velice vhodně zvolené fotky. Škoda jen, že zapomněl napsat kolik ty kontajneroviště stojí a nepozastavil se nad tím, proč taková místa nebuduje například naše údržba. Tak jako tomu je v Klecanech. Kde to dnes vypadá podstatně lépe a počet pracovníků je nižší....
Zvolené fotografie jsou správně. Jedna ukazuje nehorázný nepořádek, druhá ukazuje vzorný pořádek, rozdíl musí být markantní. Tak se dělá Píárko. V době fotografování zřejmě kontejneroviště v ulici Klecanské na parcele 216/13 bylo uklizené. Bohužel, stav bývá podobný jako u kontejneroviště U Syslováku, jen ten nepořádek, je skryt za ohrazení kontejnerů. Pokut jsou kontejnery přeplněné, lidé to dávají vedle kontejnerů a do uliček mezi kontejnery. To se ale nefotografuje. Taky se nefotografuje, jak za těmi kontejnery házejí lidé do klecanského mokřadu odpad.Nejen bio. Nalejme si čistého vína a konstatujme, že když jsou kontejnery plné, je odpad okolo kontejnerů pouze naházen za zástěnou, bebo do uličky mezi kontejnery. Kdyby byly skryté kontejnery za zástěnaou z plechu nebo tvárnic, dělalo by to stejný dojem i U Syslováku.
Dále možno konstatovat, že více kontejnerovišť znamená menší přeplněnost, tedy menší skrytý nepořádek. Vzhledem k tomu, že lidé často netřídí odpad a do kontejnerů na sklo, nebo jiných, hází cokoli co potom hnije, rozkládá se, páchne není divu, že kontejneroviště nikdo nechce mít v blízkosti svého obydlí. Nikdo lidi nenaučil dokonalému třídění odpadů, ani neodnaučil skladování odpadu mimo vyhrazené místo, přesto že kontejneroviště u u Syslováku bylo monitorováno kamerovým systémem a pachatelé nepořádku byli určitě dohledatelní. Další nevýhoda takto upraveného stání je ta, že kontejneroviště, v případě nárůstu počtu občanů v dané lokalitě nelze rozšířit o další kontejnery a není počítáno s žádnou rezervou místa.
Co se týká kontejnerovišt - není se čím chlubit. Nebo je?

Odpovědět