Kupředu, zpátky ni krok!

Zdibský zpravodaj
Odpovědět
pavelka

Kupředu, zpátky ni krok!

Příspěvek: # 11526Příspěvek pavelka
sob led 28, 2017 6:56 pm

Tak jsem si říkal: "Hochu, hochu, už se do toho nepleť, mlčeti zlato." Ale to se fakt nedá. Přečtete si Zdibský zpravodaj a jdete se podívat do kalendáře, jestli se opravdu píše rok 2017. Za chvilku si budeme číst o tom, kdo kdy a kam vyvěsil vlaječku... A že se začíná hrát, kdo těch vlaječek bude mít víc, to je víc než jasné. Holt "dobrý hospodář" zaseje včas, aby pak mohl hojně sklízet. O tom zemědělci vědí své.

Proto bych se trochu pozastavil u briskního postřehu pana inženýra Sloupa. Prvně vám musím říct, že člověk nemá dát na první dojem. Taky jsem byl na pár posledních zasedáních a pokřikování tohoto mladého muže si nešlo nevšimnout. No vidíte a já ho podle toho projevu hádal tak na výuční list a jak jsem se mýlil! Škoda, že sám pak prohlásil, že občas tomu, co tam pokřikoval, ani sám nerozumí. Ale tématu se věnuje, a to je hlavní! Možná by jen mohl trochu počkat, až mu zaschne razítková barva na diplomu, aby si ho při vší té vehementnosti nerozmazal.

Jen nevím, jak mám vstřebat rozhořčení nad "manipulací občany" od člověka, který si jako úvodní fotku na svém facebookovém profilu zvolil fotografii Ernesta Che Guevara a oplakává Fidela Castra. Možná odtud pramení jeho "logický" argument pro jeho fundovanost, a to ten, že učí na základní škole. Nelítostný západní svět totiž zpravidla nutí obhajovat odbornost studiem na univerzitách, mezinárodní pedagogickou, vědeckou a publikační činností nebo praxí odborníka.

Ale možná si toho také není vědom nebo nás záměrně děsí... Vždyť pokud by šlo o manipulaci s lidmi, vybral si dobré vzory.

Možná by se mohl inspirovat i více, třeba korespondencí mezi výše uvedenými pány, kdy jeden z nich (19.6.1954) tomu druhému píše: "Své dny trávím čtením a procvičováním sebeovládání." Prospělo by myslím obojí. A u toho čtení by mohl začít třeba předchozími čísly Zdibského zpravodaje, kdy jeho (možná) idol Tvrdý uvádí, že etapizace je překonaná, tudíž nepotřebná. Ti druzí, ti "zlí" totiž nemluvili o tom, co je teď, ale o tom co může být, pokud by pan starosta myslel svoje slova vážně.

Možná by se taky v rámci školního projektu "zákony jsou věc krásná" mohl se svými svěřenci vydat na zeměpisnou vycházku, např. podél D8, aby viděl drobné rozpory mezi teorií a praxí. Ať se podívá, jak zákon ochránil úrodnou černozem. Protože jak se říká, škola hrou - nejlépe je demonstrovat teorii na příkladech, že?

Tak a pak už by si jen měl nechat narůst vousy... aspoň by nebylo vidět to mléko na bradě.

JCH

Re: Kupředu, zpátky ni krok!

Příspěvek: # 11528Příspěvek JCH
pon led 30, 2017 8:20 am

Pravdu máte. Většinou platí, kdo tituly příliš často používá, ten zpravidla něco skrývá. Avšak každá mladická horlivost časem vyprchá.

Odpovědět