Obecní policie Zdiby

Vše co se týká naší OP
Odpovědět
jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecní policie Zdiby

Příspěvek: # 9447Příspěvek jenik789
stř led 29, 2014 12:21 pm

rasputin píše:Zdravím kango,
čerpáno ze zprávy pro město Klecany - zpráva o činnosti na území Klecan za měsíc listopad a prosinec.
Tam se také píše že:
Dne 22.11.2013 ve 14.55 hod. zajistili strážníci Obecní policie Zdiby po týdenním
monitorování pachatele trestného činu podvodu "na seniorech ve Zdibech a Klecanech" a to v
lokalitě u pošty ve Zdibech. Na společné akci spolupracovali zdibští strážníci s policisty
Policie ČR, Praha venkov, východ a Policie ČR, Obvodního ředitelství Praha 7. Celá akce
byla započata oznámením možného protiprávního jednání v dubnu roku 2013 na Úřadovně
OP Zdiby.
Avšak na stránkách OP se píše: Dne 22.11.2013 ve 14.55 hod. zajistili strážníci Obecní policie Zdiby po týdenním monitorování pachatele trestného činu podvodu "na seniorech" a to v lokalitě u pošty ve Zdibech. Na společné akci spolupracovali zdibští strážníci s policisty Policie ČR, Praha venkov, východ a Policie ČR, Obvodního ředitelství Praha 7. Celá akce byla započata oznámením možného protiprávního jednání v dubnu roku 2013 na Úřadovně OP Zdiby.
Jedna zpráva říká že jde o všechny seniory a druhá jen o seniory v Klecanech a Zdibech.
Možná půjde i o seniory ze Sedlece, Větrušic a. t .d. zřejmě podle toho,pro koho bude zpráva určena.
Protože na Stránky OP Zdiby se proklikám z oficiálních stránek obce, chci se zeptat, do jaké míry jsou stránky OP úřední a informace objektivní? Jde o orgán obce, proč nejsou součástí úřední desky a proklikáme se přes rubriku - organizace obce. (strážníci nejsou žádní zahrádkáři)Díky za odpověď
Rasputine,

otazka stranek OP jiz byla resena a jak je na strankach OP uvedeno, jedna se o stranky "Straznika OP".
Nejedna se tedy o zadne oficialni stranky, ale jen o stranky Ludka Wachtla, ktery zverejnuje sve nazory, myslenky a informace.

Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin

Příspěvek: # 9448Příspěvek rasputin
stř led 29, 2014 12:55 pm

Tak nic vše je OK :smoke

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9451Příspěvek jenik789
úte úno 04, 2014 7:37 am

rasputin píše:Tak nic vše je OK :smoke
Ze Ludek na svojich strankach informuje je urcite spravne a ma urcite dost ctenaru :yes, ale na druhou stranu je neni uplne spravne, ze jak web klecany.cz tak web obeczdiby.cz nespravne klasifikuje tyto stranky jako oficialni stranky i kdyz o samozrejme vedi, ze to jsou soukrome stranky.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin

Příspěvek: # 9452Příspěvek rasputin
úte úno 04, 2014 8:21 am

jenik789 píše:
rasputin píše:Tak nic vše je OK :smoke
Ze Ludek na svojich strankach informuje je urcite spravne a ma urcite dost ctenaru :yes, ale na druhou stranu je neni uplne spravne, ze jak web klecany.cz tak web obeczdiby.cz nespravne klasifikuje tyto stranky jako oficialni stranky i kdyz o samozrejme vedi, ze to jsou soukrome stranky.
Však jsem psal, že by bylo třeba v úvodu stránek uvést, že jde stranky Ludka Wachtla, ktery zverejnuje sve nazory, myslenky a informace.
Stránky jsou nadepsané "Zdibský strážník informuje" strážník je úřední osoba a je tedy možné považovat tyto stránky ,jako úřední tedy úřední informace.

rasputin

Příspěvek: # 9474Příspěvek rasputin
pon úno 24, 2014 6:51 am

Dobrý den, vzhledem k tomu, že nejsou stránky OP stránky města a jsou tedy soukromé, na nichž nám všem pan Wachtl sděluje co, kde,kdy a jak řešil, chtěl bych se zeptat pana Wachtla, podle čeho projednává jednání opilců. Právě podle stránek mi připadá, že, jde li o opilce místního, tak se dopraví domů, nebo do nemocnice a jde li o popilce z jiné obce či jiného města, eskortuje se na záchytku.Taktéž v Klecanech, jde li o klecanského občana, zavolá se záchranka a dopraví se do nemocnice a jde li o zaměstnance Aholdu, je eskortován na záchytku. Naposledy zdibský občan, ač agresívní a bylo nutné použití donucovacích prostředků, pod velkým vlivem alkoholu (asi se zrovna nepodařilo zjistit kolik promile má), byl dodán do rodiny a člověk s zjištěnou dávkou promile u celnice je eskortován na záchytku.Nejsou místní občané - opilci nějak privilegovaní?
Je to náhoda nebo úmysl? Které okolnosti rozhodují? Proč nejsou všichni,zejména agresívní opilci předáni na záchytku?
Děkuli za odpověd R.

Klecman

Příspěvek: # 9480Příspěvek Klecman
pon úno 24, 2014 12:21 pm

Já bych se chtěl zeptat, co to měla OP za akci, když jsem projížděl v sobotu kolem 12 hod ze Zdib do Přemyšlení jelo předemnou Mitsubišši a blikalo na mě - STOP. Zastavil jsem při první možnosti na zastávce autobusu v Přemyšlení, ale Mitšubiši pokračovalo dále, jelo na Brnka , za křižovatko se otočilo a jelo zpět do Veltěže.Nechápu.

Petr Zdiby

Příspěvek: # 9484Příspěvek Petr Zdiby
úte úno 25, 2014 8:02 pm

Pane Ludvíku z Klecan jděte do Klecan, tam můžete vřele diskutovat sám se sebou. Ve Zdibech byl Masopust a jsem rád, že bezpečnost dětí zajišťovali strážníci OP Zdiby. V jiných regionech by to např. zajišťovala PČR, ale u nás nemají kapacitu .... !!!!!
Petr Zdiby

Petr Zdiby

Příspěvek: # 9485Příspěvek Petr Zdiby
úte úno 25, 2014 8:07 pm

rasputin píše:Dobrý den, vzhledem k tomu, že nejsou stránky OP stránky města a jsou tedy soukromé, na nichž nám všem pan Wachtl sděluje co, kde,kdy a jak řešil, chtěl bych se zeptat pana Wachtla, podle čeho projednává jednání opilců. Právě podle stránek mi připadá, že, jde li o opilce místního, tak se dopraví domů, nebo do nemocnice a jde li o popilce z jiné obce či jiného města, eskortuje se na záchytku.Taktéž v Klecanech, jde li o klecanského občana, zavolá se záchranka a dopraví se do nemocnice a jde li o zaměstnance Aholdu, je eskortován na záchytku. Naposledy zdibský občan, ač agresívní a bylo nutné použití donucovacích prostředků, pod velkým vlivem alkoholu (asi se zrovna nepodařilo zjistit kolik promile má), byl dodán do rodiny a člověk s zjištěnou dávkou promile u celnice je eskortován na záchytku.Nejsou místní občané - opilci nějak privilegovaní?
Je to náhoda nebo úmysl? Které okolnosti rozhodují? Proč nejsou všichni,zejména agresívní opilci předáni na záchytku?
Děkuli za odpověd R.
A proč se paní, pane nezeptáte vedoucího OP Zdiby, já jsem s ním diskutoval několik hodin a takové údaje do mé bakalářské práce na Policejní akademii ČR jsem zatím nikde neobdržel.
Petr Zdiby

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9486Příspěvek MacFig
úte úno 25, 2014 9:51 pm

:yes

rasputin

Příspěvek: # 9487Příspěvek rasputin
stř úno 26, 2014 9:21 am

Petr Zdiby píše:
rasputin píše:Dobrý den, vzhledem k tomu, že nejsou stránky OP stránky města a jsou tedy soukromé, na nichž nám všem pan Wachtl sděluje co, kde,kdy a jak řešil, chtěl bych se zeptat pana Wachtla, podle čeho projednává jednání opilců. Právě podle stránek mi připadá, že, jde li o opilce místního, tak se dopraví domů, nebo do nemocnice a jde li o popilce z jiné obce či jiného města, eskortuje se na záchytku.Taktéž v Klecanech, jde li o klecanského občana, zavolá se záchranka a dopraví se do nemocnice a jde li o zaměstnance Aholdu, je eskortován na záchytku. Naposledy zdibský občan, ač agresívní a bylo nutné použití donucovacích prostředků, pod velkým vlivem alkoholu (asi se zrovna nepodařilo zjistit kolik promile má), byl dodán do rodiny a člověk s zjištěnou dávkou promile u celnice je eskortován na záchytku.Nejsou místní občané - opilci nějak privilegovaní?
Děkuli za odpověd R.
A proč se paní, pane nezeptáte vedoucího OP Zdiby, já jsem s ním diskutoval několik hodin a takové údaje do mé bakalářské práce na Policejní akademii ČR jsem zatím nikde neobdržel.
Je to asi takhle, pan strážník nám poskytuje pomocí tohoto média své informace, které považuje za nutné nám všem sdělit, můj dotaz je směrován na něho stejným médiem, on však neodpovídá.Toť vše.

Klecman

Příspěvek: # 9488Příspěvek Klecman
stř úno 26, 2014 11:10 am

Petr Zdiby píše:Pane Ludvíku z Klecan jděte do Klecan, tam můžete vřele diskutovat sám se sebou. Ve Zdibech byl Masopust a jsem rád, že bezpečnost dětí zajišťovali strážníci OP Zdiby. V jiných regionech by to např. zajišťovala PČR, ale u nás nemají kapacitu .... !!!!!
Nejsem žádnej Ludvík, šlo o úsek od nové školky po odbočku na Brnka, kde nebyla ani noha, myslím, že, aby někdo zastavoval auto, musí mít k tomu důvod( kontrola důvodné podezření z přestupku, nebo spáchání přestupku, protože nebylo zřejmé o jaký důvod se jedná, proto jsem se ptal o co šlo? Strážník zastavil vozidlo a odjel.Stále nechápu.

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 9489Příspěvek MacFig
stř úno 26, 2014 11:36 am

Pokud Vás strážník zastavil a vy jste odjel (protože strážník odjel), tak jste porušil jeho pokyny ! Správně byste tam měl stát doteď. Však on by se někdo přišel zeptat proč tam stojíte a možná byste odpověď dostal.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
--------------------------------
Obec pro všechny generace

Klecman

Příspěvek: # 9490Příspěvek Klecman
stř úno 26, 2014 1:13 pm

MacFig píše:Pokud Vás strážník zastavil a vy jste odjel (protože strážník odjel), tak jste porušil jeho pokyny ! Správně byste tam měl stát doteď. Však on by se někdo přišel zeptat proč tam stojíte a možná byste odpověď dostal.
Strážnik ,jel předemnou a blikalo na mě znamení STOP z jeho vozidla.To jsem respektoval a na prvním možném místě mimo zatáčku jsem zastavil.Na zastávce autobusu v Přemyšlení.Tedy respektoval jsem toto znamení. Při zákroku a úkonu mají dbát cti výážnosti a důstojnosti k oskbě k níž vedou tento úkon či zákrok.Nepřipadá mi v souladu, někoho takto zastavit a nechet ho tam stát tak dlouho až mu někdo řekne proč tam stojí.

"Je lepší umřít na vlastních nohách, než žít na vlastních kolenou."

rasputin

Příspěvek: # 9498Příspěvek rasputin
pon bře 10, 2014 11:56 am

Posílení připravenosti na možné povodňové ohrožení:
Návrh: Řešení:
zakoupení základního motoru na člun OP motor 5 HP byl zakoupen obcí Zdiby
držení zásob náhradních dílů pro VRZ člun díly zakoupeny obcí Zdiby
přepravní vlek na člun nemá RZ nelze vybavit RZ, vyroben svépomocí
nový přepravní vlek s RZ možno řešit v rámci rozpočtu OP 2014
záložní menší nafukovací, hliníkový člun možno řešit v rámci rozpočtu OP 2014
velký nafukovací, hliníkový člun s konzolou čekat na možný dotační program
silný motoru 60 HP s turbínou čekat na možný dotační program
zakoupit vysílačky pro povodňový štáb Klecan zajišťuje velitel JSDH Klecany
vybavit členy JSDH Klecany vysílačkou zajišťuje velitel JSDH Klecany
nepromokavé pracovní bundy pro strážníky bundy zakoupeny obcí Zdiby
vybudovat sjezd pro člun pod zastávkou přislíbeno starostou Klecany
zadní stezka pro pěší přislíbeno místostarostou Klecan
speciální vozík pro převoz centrál po stezce přislíbeno místostarostou Klecan
zázemí pro zasahující složky IZS, štáb zajišťuje velitel JSDH Klecany
zajistit oběd i pro strážníky na místě přislíbeno obcí Zdiby
za orgán obce:
Luděk Wachtl
Dne 6.3.2014 v 11.45 hod. převzala Obecní policie Zdiby nově ušitý pracovní člun DINGHY 460 a to v bílé barvě. Stávající modrý člun (rok výroby 2010), který byl protržen o ostnatý drát při loňských povodních nebylo možné zcela efektivně opravit. Člun opětovně ušila firma Houska sro z Liblic, okr. Mělník, http://www.ultimate.cz.
Proč nebyl pořízen rovnou hliníkový?
Který nelze protrhnout o ostnatý drát?

rasputin

Příspěvek: # 9512Příspěvek rasputin
pát bře 28, 2014 6:23 am

Nějak se nám zadrhnuly stránky strážníka OP, na kterých je poslední zmiňovaná událost 12.3.2014.Je však také možné, že nikdo nic neoznamuje a nic se neděje. :(

Odpovědět