Blokující vozidlo

Vše co se týká naší OP
Odpovědět
kango
Kontaktovat uživatele:

Blokující vozidlo

Příspěvek: # 11483Příspěvek kango
stř led 18, 2017 8:44 pm

Nevím, jestli si toho naše OP všimla, ale v ulici Na Brnky, mezi stodolou a Průběžnou, stojí již několik dnů vozidlo značně ztěžující průjezd. Proč toto není řešeno? Chápu, že je zima, ale to snad nic nemění na povinnosti OP zajistit průjezdnou komunikaci.

Kango

rasputin

Re: Blokující vozidlo

Příspěvek: # 11485Příspěvek rasputin
čtv led 19, 2017 10:52 am

kango píše:Nevím, jestli si toho naše OP všimla, ale v ulici Na Brnky, mezi stodolou a Průběžnou, stojí již několik dnů vozidlo značně ztěžující průjezd. Proč toto není řešeno? Chápu, že je zima, ale to snad nic nemění na povinnosti OP zajistit průjezdnou komunikaci.
zákon o provozu na pozemních komunikacích (č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů) v § 25 odst. 3 stanoví, že při stání vozidla musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3m pro každý směr jízdy (tedy 6m pokud nejde o jednosměrku)
Určitě to maní strážníci změřené a možná už chystají odtah, pokut nejde o vozidlo osoby tělesně postižené. Nebo shánějí v databázi řidiče vozidla, který tam vozidlo zaparkoval a stojí v rozporu s pravidly. A nebo je tam šest metrů. Je však možné, že není a metr se vlivem nízké teploty a teplotním součinitelem délkové roztažnosti poněkud zkrátil a šest metrů tam reálně není. Strážníci v Praze by zavolali odtahovku a už by byl pryč. Asi mají větší platy a jiné požitky, nebo tam tak nemrzne.

Mlyeko

Příspěvek: # 11486Příspěvek Mlyeko
čtv led 19, 2017 12:51 pm

a dotaz volal nekdo na policii ze tam blokuje prujezd vozidlo?? stalo se mi totiz nekolikrat v Praze ze vsichni nadavaji na nejaky prestupek a nikdo ho neohlasil...

rasputin

Příspěvek: # 11487Příspěvek rasputin
čtv led 19, 2017 1:47 pm

Mlyeko píše:a dotaz volal nekdo na policii ze tam blokuje prujezd vozidlo?? stalo se mi totiz nekolikrat v Praze ze vsichni nadavaji na nejaky prestupek a nikdo ho neohlasil...
Pokut je zaveden systém práce takový, že strážníci řeší přestupky na oznámení, měl by to někdo oznámit. V případě však, že
konají dvanáctihodinovou denní službu v terénu, je velice pravděpodobné, že přestupek odhalí. Možná pomůže kamerový sledovací systém a strážníci uvidí že tam vozidlo stojí, kdo ho tam zaparkoval, zda jel sám nebo s milenkou, jaké měl oblečení, charakteristiku jeho chůze, směr nebo trasu kterou se odebraL, co nesl a možná bude li mít kameru se zvukovým záznamem se dozví co si pachatel zpíval, nebo o čem s milenkou komunikoval. A maj zdibští zločinci po žížalkách.

Mlyeko

Příspěvek: # 11488Příspěvek Mlyeko
čtv led 19, 2017 2:50 pm

pokut nebo pokud ???

sorry ale nepredpokladam ze prochazeji kazdy cm v obci. snazi se i ve vzdalenejsich castech zdib a pokud okolo auta jeli jednou vyhodnotili to jako zastaveni (tam je nutny jen 3m pro oba smery) pokud nekde stoji vozidlo delsi dobu zavolat na policii... a ne si tady stezovat :D

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11489Příspěvek kango
čtv led 19, 2017 4:50 pm

Jelikož se jedná o páteřní komunikaci do ostatních částí obce a denně tam jezdí údržba obce, která má mimojiné za úkol informovat o případných problémech v dopravě a úklidu 2. místostarostu Žáčka, tak předpokládám, že toto bylo již předáno. Protože OP sleduje i toto fórum, tak si to jistě přečetli a zjednají urychlenou nápravu. :chuckle
Kango

Mlyeko

Příspěvek: # 11490Příspěvek Mlyeko
čtv led 19, 2017 7:25 pm

Tak znovu volal nekdo tu policii nebo tady jen fakt blbe plkate ?

me tam nevadi a neprijde mi ze by neco blokoval.. to mi vice vadi stani v obytnych zonach....

rasputin

Příspěvek: # 11491Příspěvek rasputin
pát led 20, 2017 7:48 am

Mlyeko píše:Tak znovu volal nekdo tu policii nebo tady jen fakt blbe plkate ?
me tam nevadi a neprijde mi ze by neco blokoval.. to mi vice vadi stani v obytnych zonach....
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
s) na jiných místech, kde by tím byla ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, zejména jízda ostatních vozidel.
Provoz v obytné, pěší a cyklistické zóně
§ 39
(5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.
To asi každý ví.

V časopise Pražský strážník jsem se dočetl toto:
Přiznávám, že si moc nedovedu představit, jak se v mém
rodném malém městě na Vysočině přes den pohybuji v uniformě,
řeším i nepříjemné věci, dostanu se do sporu s přestupcem,
občas možná rozdám i nějakou pokutu a večer se potkám
s přestupcem u piva. Osobně je mi ta představa nepříjemná.

Ale jak mi strážník říká, takhle se to na malých obcích nerozlišuje,
je to běžné a zná to prý nejen každý starosta, zastupitel,
dobrovolný hasič, ale i strážník. Když se něco stane, pak místní prostě za dotyčným zajdou bez ohledu na to, zda je
v kanceláři a má úřední hodiny nebo doma na zahradě ve
svém volnu seká trávu a dál to neřeší.
Tak že je to vozidlo určitě v řešení i parkování v obytné zóně.

Každý občan má povinnost překazit jednání odpovídající trestnému činu a byl li spáchán, nahlásit na PČR . Nic takového však není nikde formulováno o páchání přestupku. To by potom občané vlastně byli strážníky v terénu, činili by hlídkovou činnost - suplovali by funkci strážníka a skuteční strážníci by vyjížděli na oznámení občanů.
Krom jiného:
§ 2
Obecní policie při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plnění dalších úkolů podle tohoto nebo zvláštního zákona
h) odhaluje přestupky a jiné správní delikty, jejichž projednávání je v působnosti obce.

Proč mají občané hlásit přestupky, (PS VB.) když je má odhalovat OP, mají k tomu kvalifikaci, čas , techniku, taktiku, metody a jsou za to placení profesionálové? Občan nemusí správně kvalifikovat jednání jako přestupek, nemá k tomu ani kompetence a oznámí li na OP jednání jako přestupek a nebude, dopouští se křivého obvinění z přestupku, třeba svého spoluobčana a třeba tak naruší občanské soužití.(úroveň právního vědomí nestačí) Myslím, že je to věc OP, která dnes
dokonce bude moci sledovacím systémem shromažďovat osobní údaje o každém občanovi, aniž by se něčeho dopustil.
Takové politické rozhodnutí. Doufejme, že systém též nahradí hlídkovou činnost strážníků a oznamovatelskou činnost, nikoli povinnost, občanů. A zločinci budou mít po žížalkách.(kdo je Veltěžák, není zločinec) :rofl

Mlyeko

Příspěvek: # 11493Příspěvek Mlyeko
sob led 21, 2017 5:33 pm

rasputin: nejak nechapu o co ti jde... vadi-li ti tam to vozidlo nahlas to... prijede policie vyhodnoti danou vec. rozhodne nebudes popotahovan ze jsi je zavolal zbytecne... o stojicich vozidlech v obytne zone to kazdy vi jak se ma parkovat ale je videt ze to vsichni porusuji ale toleruje se to...

citovat zakony je jedna vec a uvest do praxe vec druha. z meho hlediska tady jen siris "blbosti"

rasputin

Příspěvek: # 11495Příspěvek rasputin
pon led 23, 2017 7:00 am

Mlyeko píše:rasputin: nejak nechapu o co ti jde... vadi-li ti tam to vozidlo nahlas to... prijede policie vyhodnoti danou vec. rozhodne nebudes popotahovan ze jsi je zavolal zbytecne... o stojicich vozidlech v obytne zone to kazdy vi jak se ma parkovat ale je videt ze to vsichni porusuji ale toleruje se to...
citovat zakony je jedna vec a uvest do praxe vec druha. z meho hlediska tady jen siris "blbosti"
Zdravím Mlyeko,
V ulici Na Brnky je v blízkosti stojícího auta na druhé straně vozovky betonový sloup, čímž se průjezd zúžuje.
Zdá se, že o vozidlech v obytné zóně to každý ví krom OP. Těm ukládá zákon toto:
§ 7
(1) Strážník je v pracovní době povinen v mezích tohoto nebo zvláštního zákona provést zákrok nebo úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin nebo přestupek či jiný správní delikt anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání
Nikde v zákoně není psáno, že mohou Městské a obecní policie nějaký přestupek tolerovat. Musí jej projednat byť třeba domluvou.!!! U nás jsou k tomu vybaveni technikou, která jim umožní obstarat informace jak o řidiči, tak o vozidle. Je nepřípustné zákon změkčovat nebo ohýbat! Strážníci městských a obecních policií si nemohou vybírat, který přestupek projednat a který tolerovat.Přestupce si musí uvědomit, že udělal přestupek!
Zákon platí v celé ČR.
Mlyeko » čtv led 19, 2017 8:25 pm
Tak znovu volal nekdo tu policii nebo tady jen fakt blbe plkate ?
Volal jste už na OP ohledně stání v obytné zóně. Zavolejte a uvidíme jak OP pracuje. Máme jako občané právo na to, aby se parkovalo tak jak má. Dohled nad dodržování zákonů (uvádění do praxe) má v naší obci OP tu si občané platí ze svých daní. Hezký den R.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11497Příspěvek kango
pon led 23, 2017 10:43 am

OP byla informována.
Kango

Mlyeko

Příspěvek: # 11502Příspěvek Mlyeko
pon led 23, 2017 9:00 pm

ja jsem napsal ze mi to VICE vadi... ale ziji s tim protoze vim ze se tam jinde stat neda a chapu to....
to same je to vozidlo v ulici na brnky. me tam proste nevadi a chapu ze tam asi nekdo musel zastavit a stat z nejakeho duvodu. jsme v male obci kde bychom meli byt tolerantni....

a kdyz by se nemel zakon ohybat tak jakekoliv vozidlo ktere stoji v obci mimo vyhrazene parkoviste tak bohuzel porusuje zakon protoze na vjezdu do obce je znacka
ZONA
zakaz stani...
a to vi vsichni i MP a kasle na to.

rasputin

Příspěvek: # 11503Příspěvek rasputin
úte led 24, 2017 7:25 am

Mlyeko píše:ja jsem napsal ze mi to VICE vadi... ale ziji s tim protoze vim ze se tam jinde stat neda a chapu to....
to same je to vozidlo v ulici na brnky. me tam proste nevadi a chapu ze tam asi nekdo musel zastavit a stat z nejakeho duvodu. jsme v male obci kde bychom meli byt tolerantni....

a kdyz by se nemel zakon ohybat tak jakekoliv vozidlo ktere stoji v obci mimo vyhrazene parkoviste tak bohuzel porusuje zakon protoze na vjezdu do obce je znacka
ZONA
zakaz stani...
a to vi vsichni i MP a kasle na to.
Zdravím Mlyeko,
Místní úpravu silničního provozu mají v kompetenci obce. Jestliže obec rozhodla, že udělá v obci zónu, tak také měla nechat vyznačit parkovací místa .Když nejsou, pak si parkuje kdo chce, kde chce, ať tvoří překážku v provozu, nebo ve výhledu do křižovatky, tedy na místech, kde se parkovat nemá, protože ví, že nikdo žádné parkování neřeší. Proč tedy nemáme vyznačená parkovací místa, proč to obec neřeší, ani OP zřejmě o to nemá zájem?
Asi to všem vyhovuje, obec jako zajistila značkou bezpečnost provozu, OP nemusí nic řešit, řidiči si mohou v obci parkovat kde chtějí, avšak do té doby, dokut neudělají, nebo nezaviní nějakou kolizi. Pak se bude tvrdě vyžadovat přikázání značky a litera zákona. Nebo je to jinak? Až přijede PČR k řešení nehody, bude též tolerantní, bude řidič, který zaparkoval ve výhledu do křižovatky, nebo na zakázaném místě vyviněn z nehody ???????????? (je spousta majitelů domků, kteří mají u nemovitosti dvorek, ale tam neparkují, pro svoje pohodlí. Raději to nechají na ulici, kde to dělá překážku. A vlastně nemají kde parkovat)

Mlyeko

Příspěvek: # 11504Příspěvek Mlyeko
úte led 24, 2017 10:14 am

rasputin: a mame nekde telefoni cislo kam to mam hlasit? mam to hlasit na PCR (158) vsechny prestupky ?
jestli ano tak mne to problem nebude delat. jen nez skoncim prochazku s detmi tak se mi vybije baterie u mobilu protoze to v obci je vsude neco spatne.

ale vratme se zpet k tomu autu v premysleni.. jak psal kango je to ohlaseno tak ted se bude cekat cca 2 roky nez se neco bude dit...
ale slibuji ze az dne spojedu domu, tak zavolam asi na PCR az budu vedle toho auta...

rasputin

Příspěvek: # 11505Příspěvek rasputin
úte led 24, 2017 1:29 pm

Mlyeko píše:rasputin: a mame nekde telefoni cislo kam to mam hlasit? mam to hlasit na PCR (158) vsechny prestupky ?
jestli ano tak mne to problem nebude delat. jen nez skoncim prochazku s detmi tak se mi vybije baterie u mobilu protoze to v obci je vsude neco spatne.

ale vratme se zpet k tomu autu v premysleni.. jak psal kango je to ohlaseno tak ted se bude cekat cca 2 roky nez se neco bude dit...
ale slibuji ze az dne spojedu domu, tak zavolam asi na PCR az budu vedle toho auta...
Zdravím Mlyeko, to ale budete suplovat pěší hlídkovou činnost strážníků, kteří mají v popisu práce vyhledávání přestupků.
víte, když budou občané odhalovat a hlásit přestupky na PČR, která je bude řešit padni komu padni, neboť policisté asi nebudou činní zastupitelé, nebo činovníci na obci, nebude třeba OP. " v obci je všude něco špatně " aby nebylo špatně v oblasti bezpečnosti a veřejného pořádku platíme OP. Obec investuje do sledovacího systému. Jsem skutečně zvědav zda zásah do osobnostních práv občanů, bude přiměřený a úměrný množství odhalených a projednaných přestupků systémem zaregistrovaných a zda se něco na obci změní, díky investici do tohoto systému. Možná však informace budou tajné a nic se nedovíme. Hezký den R.

Odpovědět