Žádná skládka, žádný pachatel

Vše co se týká naší OP
Odpovědět
rasputin
Příspěvky: 726
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Žádná skládka, žádný pachatel

Příspěvek: # 10089Příspěvek rasputin
úte dub 07, 2015 11:59 am

" Dne 26.3.2015 v 9.15 hod., strážníci Obecní policie Zdiby se při hlídkové službě zaměřují i na okamžitou likvidaci nových černých skládek. Strážník na místě pořídí fotodokumentaci a přivolá údržbu Obecního úřadu Zdiby."

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda přestupek , kdy někdo neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa, řeší strážníci tak, že neodhalují přestupce, neprojednávají jeho přestupek, jeho jednání, ale následek přestupku vyfotografují a zařídí okamžité odstranění. Nechtělo by to, věnovat se obci Zdiby a zvýšenou hlídkovou činností odhalit a potrestat pachatele černé skládky, nebo alespoň přikázat odstranění na jeho náklady???
Odstraňování následků jednání, obec stojí peníze a při tom, si ještě platí prevenci v zajištění veřejného pořádku, právě, hlídkovou činnost strážníků. Jak to strážníci řeší, když je skládka nikoli na pozemku obce? Též materiál odklidí obec?
Děkuji za odpověď R.
(tak nevím, jestli má OP odhalovat a projednávat přestupky, vychovávat případné přestupce sankcemi, nebo dělat fotografa a manažera obecní údržby Obecního úřadu Zdiby. Na projíždění obce, fotografovaní nepořádku, okamžité uklízení nepořádku, stačí schopný pracovník údržby, na to není potřeba kvalifikovaný strážník.)Odpovědět