Změny u OP Zdiby od 08/2011

Vše co se týká naší OP
Odpovědět
rasputin

Re: Změny u OP Zdiby od 08/2011

Příspěvek: # 8926Příspěvek rasputin
pon led 14, 2013 9:03 am

V případě,že se nepodaří získat strážníka s osvědčením,kolik stojí obec proškolení v základním kvalifikačním kurzu nového uchazeče, aby patřičné osvědčení dostal?
Dále bych se chtěl zeptat, zdali ,než bude případný uchazeč bez odborné způsobilosti přijat a poslán do kurzu, bude absolvovat psychologické testy(údajné psychycké vyhoření strážníka a následný odchod od OP) a fyzické testy, podobně jako to je běžné u MP Praha, kde, aby mohl absolvovat kurz a byl přijat na strážníka čekatele, musí dosáhnout určitého daného počtu bodů v psychotestech a fyzických testech.
Děkuji za odpověď
R

OZ

Příspěvek: # 8937Příspěvek OZ
sob led 19, 2013 3:49 pm

Ivan Majer

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 8938Příspěvek kango
sob led 19, 2013 4:52 pm

:)
Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 9:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

OZ

Příspěvek: # 8939Příspěvek OZ
sob led 19, 2013 6:52 pm

Já myslel tu fotku,osoba vzdálená funguje dlouho........ :clap
Ivan Majer

rasputin

Příspěvek: # 8940Příspěvek rasputin
pon led 21, 2013 9:18 am

Já bych to nehrotil,když mě chytí, spíš bych se zajímal, zdali mají radar kalibrovaný a kdy naposledy.Kalibrace napomáhá k tomu, aby byl přestupek spolehlivě zjištěn a mohl se řešit.Jestli radar nebyl pravidelně zkalibrován, nelze přestupek spolehlivě zjistit a ani je nelze řešit.Kalibrace a údržba radaru stojí docela peníze a stane se,že kontrola je prošlá,nelze radar použít a tak se třeba raději
neměří.Radar na sebe zkrátka musí vydělat a musí se používat.

rasputin

Příspěvek: # 8941Příspěvek rasputin
úte led 22, 2013 7:33 am

Dobrý den, na stránkách OP si můžeme přečíst požadavky na vzdělání uchazeče o pozici strážníka OP,krom jiného je tam požadavek středního vzdělání s maturitní zkouškou.Ve zprávě pro MV za uplynulý rok je ve statistice jeden strážník bez maturitní zkoušky.Vím,že existoval požadavek na strážníka doplnit si maturitní zkoušku nebo ukončit pracovní poměr tehdy to bylo do dvou let.Jde o státní organizaci ,kde se požaduje patřičné vzdělání.Dotaz zní,jak se řeší tento problém, zda si strážník doplňuje vzdělání, nebo je mu nějak prominuto? Proč byl přijat bez maturity?
Děkuji za odpověď.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 8942Příspěvek kango
úte led 22, 2013 7:49 pm

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 9:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 8944Příspěvek jenik789
stř led 23, 2013 10:52 am

Jelikoz Karel odesel, muzete mi prosim nekdo vysvetlit toto?

Pokud si dobre pamatuji, (pripadne me opravte) maji Klecany straznika na plny uvazek?

Pokud je odpoved ano, pak odtud http://www.klecany.cz/filestorage/OP%20 ... lecany.pdf mi trochu nefunguje matematika:
pise se:
Průměrné měsíční náklady na zabezpečení provozu a mezd jsou 209 133, - Kč.
Průměrné roční náklady na činnost 1 strážníka v roce 2012 (vybavení, mzdy včetně odvodů)
jsou 627 400, - Kč. Na základě statistiky Ministerstva vnitra ČR z roku 2011 byly tehdy
průměrné roční náklady na 1 strážníka v ČR 578 747, - Kč. Město Klecany přispívá obci
Zdiby na činnost 1 strážníka částkou 480 000, - Kč ročně.

tzn. ze obec Zdiby plati 627tis. a Klecany plati 480tis., tzn. ze Zdiby na to doplaceji?

Verim, ze jde jen o moje nepochopeni, proto mi to prosim vysvetlete.

Diky
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin

Příspěvek: # 8945Příspěvek rasputin
stř led 23, 2013 12:50 pm

kango píše:Jedine, co mohu doporucit, je vznest ooficialni dotaz na obecni urad nebo OP.
Zákon 553 / 91 Sb.
Strážníci
§ 4
(1) Strážníkem může být občan České republiky, který

a) je bezúhonný,
b) je spolehlivý,
c) je starší 21 let,
d) je zdravotně způsobilý,
e) dosáhl středního vzdělání s maturitní zkouškou a
f) má osvědčení o splnění stanovených odborných předpokladů (dále jen „osvědčení“).

Může řídit, občan bezúhonný,spolehlivý,starší 21let,zdravotně způsobilý,s řidičským průkazem skupiny M autobus? Nebo poruší zákon?
Nejde mi o osobu strážníka, ale o systém.Dále jsem se dozvěděl,že lze prominout vzdělání díky praxe podle nějaké normy ,nemá však přednost zákon o OP?

rasputin

Příspěvek: # 8962Příspěvek rasputin
čtv led 31, 2013 11:26 am

rasputin píše:Já bych to nehrotil,když mě chytí, spíš bych se zajímal, zdali mají radar kalibrovaný a kdy naposledy.Kalibrace napomáhá k tomu, aby byl přestupek spolehlivě zjištěn a mohl se řešit.Jestli radar nebyl pravidelně zkalibrován, nelze přestupek spolehlivě zjistit a ani je nelze řešit.Kalibrace a údržba radaru stojí docela peníze a stane se,že kontrola je prošlá,nelze radar použít a tak se třeba raději
neměří.Radar na sebe zkrátka musí vydělat a musí se používat.
Metrologické ověření radaru podle naší legislativy je nutné 1 x ročně a cena se pohybuje kolen 14 000 Kč bez DPH.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 8965Příspěvek kango
úte úno 05, 2013 8:43 am

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 9:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 8968Příspěvek jenik789
úte úno 05, 2013 11:36 am

kango píše:otazky od uzivatele Rasputin a Jenik. (viz diskuze)
zastupitel je neznamy, zatim.
Diky, takze odpoved na muj dotaz znamena, ze se o tom vi, ale neni reseni? Nebylo by lepsi nevyhodnou smlouvu zrusit?

Zde je text odpovedi z tve prilohy:
Uznávám, toto jsou moje výpočty průměrných nákladů na činnost orgánu obce, OP Zdiby. Dále jsem vycházel z údajů MV ČR o průměrných nákladech. Veřejnoprávní smlouvu o Obecní policii mezi obcí Zdiby a Klecany, schvalovalo zastupitelstvo obce a města v roce 2008. Dne 24.10.2008 rozhodl Krajský úřad Středočeského kraje o platnosti této smlouvy.

Částku 480 000, - Kč jsem nestanovil já, byla stanovena v 1/2 roku 2011. Dotaz musíte směřovat na město Klecany. Nebyl jsem přítomen jednání.

V roce 2012 jsem ve spolupráci s paní starostkou a panem místostarostou obce Zdiby žádal zastupitelstvo města Klecany a finanční dotaci ve výši 144 000, - Kč na dokoupení technického materiálu. Tato dotace, resp. dorovnání nákladů, bylo zastupitelstvem města Klecany zamítnuto.
Strážník má pouze okrsek ve městě Klecany a v případě mimořádné události nebo rozsáhlé kulturní akce může být krátkodobě stažen z okrsku velitelem OP Zdiby. Což se běžně při výkonu služby děje.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin

Příspěvek: # 8969Příspěvek rasputin
úte úno 05, 2013 12:17 pm

Do čáastky MV jsou zřejmě zahrnuty i nállady na službu noční ,svátky ,tedy nepřetržitý provoz a zprůměrovány spolu s OP, které slouží jen denní službu.
Proto zřejmě je častka vyšší u strážníků s nepřetržitým provozem a nižší u strážníků s denním provozem.Možná proto je zde v průměru rozdíl.Asi by neměl být však velký rozedíl v průměrné častce nakladů na jednoho strážníka naší OP a častkou uvedenou ve smlouvě.Náklady se časem mění a smlouva zůstává.Asi by se měla upravit.Dodatečné dotace nebo dary asi věc neřeší.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 8971Příspěvek kango
stř úno 06, 2013 9:26 pm

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 9:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

rasputin

Příspěvek: # 8972Příspěvek rasputin
čtv úno 07, 2013 7:37 am

Koncepce OP existuje a to zajistit každodenní preventivní hlídkovou službu, kterou nám přestal zajišťovat stát prostřednictvím Policie ČR. Sdružování obcí do společné obecní policie je v ČR naprosto běžné a moderní. Předpokládám, že stále více obcí bude toto sdružování realizovat.
Obec s jedním nebo dvěma strážníky není akceschopná v oblasti dodržování veřejného pořádku. Strážník má 25 dnů řádné dovolené, možnost vybírat náhradu za neplacené přesčasy, má povinnost provádět prolongaci osvědčení strážníka v příslušné škole, povinnost provádět cvičnou střelbu a účastnit se dalších školení, také může onemocnět. Agresivita a výhružky pachatelů jsou vzrůstající.
Dobrý den,na stránkách OP si můžeme přečíst, že je ve Zdibech 73 km místních komunikací. Při zajišťování každodenní preventivní hlídkové služby by se měl strážník po těchto komunikacích pohybovat a aby něco zjistil řekněme rychlostí do 30km za hodinu.Asi za 2,5 hodin by jedenkrát projel obec.Teoreticky by se za směnu mohl objevit dvakrát na jednom místě.K tomu se zajišťují služby v okolních obcích, drží se stacionální hlídky před školou, nebo se čeká na místě na porušení jízdy v jízdních pruzích, řeší se přestupky, úřední záznamy , plány služeb + Strážník má 25 dnů řádné dovolené, možnost vybírat náhradu za neplacené přesčasy, má povinnost provádět prolongaci osvědčení strážníka v příslušné škole, povinnost provádět cvičnou střelbu a účastnit se dalších školení, také může onemocnět.a.t.d.
Vlastní obec zřejmě projede strážník jen jednou za směnu.Ač Sdružování obcí do společné obecní policie je v ČR naprosto běžné a moderní, vychází mi ,že je to na úkor obce ,která ji zřídila.A v zákoně o OP se píše že (5) Obecní policie může jí svěřené úkoly plnit i na území jiné obce, pokud tak stanoví tento nebo zvláštní zákon.
Protože může tak nemusí.Je to na základě smluv. O nějakém velkém združování se nepíše, ač je to tedy běžné a moderní.Mě se naskýtá jedna otázka.Co přináší občanům Zdib, kteří si prostřednictvím zastupitelstva zřídili OP to, že se práce strážníka rozmělňuje do okolních obcí?Zatím, co by strážníci mohli pracovat pro Zdiby,pracují jinde.Je na každé obci samé,jak si zajistí veřejný pořádek:

Odpovědět