Daň z nemovitostí

Vše o čem se chcete podělit s ostaními - Finanční úřad, Stavební úřad...
Odpovědět
tom

Daň z nemovitostí

Příspěvek: # 5076Příspěvek tom »

Úplně náhodou jsem si všiml, že dochází ke změnám v dani z nemovitostí.

Nevíte někdo, prosím, jestli je v této souvislosti potřeba podat přiznání?
Pokud ano, tak je to totiž asi potřeba podat už do 31.1..

A nevíte někdo, jak se to počítá?
Na internetu jsem zatím našel k této věci spíš formuláře a návody z roku 2007.
Hlavně nějaký koeficient vztahující se k počtu obyvatel obce a jakási tržní cena za m2 pozemku ...
Naposled jsem to počítal dost dávno ...

Tom

P.S. docela mě pobavilo vyhledávání na serveru http://www.mfcr.cz - odpověď na dotaz "daň z nemovitostí": "nic nenalezeno"
8-E
... tak jako vždy google ...

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 5078Příspěvek kango »

:)
Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 11:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 5080Příspěvek MacFig »

Ano - je to tak jak píše kango.
Pokud je to změna "z moci úřední" (změna koeficientů, sazeb apod.), tak daňové přiznání nepodáváš.
Pokud se něco u tebe změnilo, tak daňové přiznání podáváš do konce ledna (platí vždy pro změny za předchozí rok) a jsi povinnen si to správně spočítat a v termínu (do konce května roku, v kterém podáváš přiznání, je-li to volný den, tak nejbližší pracovní den => letos do 2.6.2008) to sám zaplatit.
Na druhou stranu pozor ! - FÚ není povinnen posílat poukázky na platby (i když tak již několik let dělá) a jakákoliv výmluva, že neposlali je bezpředmětná. Proto doporučuji, pokud ti poukázka nedojde tak do půli května, tak si na FÚ dojít, zeptat se příslušné referentky na výši daně a případně ji v pokladně rovnou zaplatit (v pondělí a středu vždy od 8:00 do 11:00 a od 12:00 do 15:03 (není to můj překlep, opravdu to tak je na webu, spíš to je jejich překlep, protože vloni to bylo do 15:30, ale nerad bych byl někým peskován, kdyby to bylo opravdu do 15:03). Pozor - koncem měsíce května tam však bývají velké fronty.
Finanční úřad, kam Zdiby (k.ú. Zdiby, Přemyšlení, Brnky) spadají, se sice již předloni přejmenoval z FÚ Praha – východ na FÚ v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi, pracoviště Praha, ale sídlí stále na stejném místě (adresa: Thámova 27, 186 21, Praha 8, tj. u metra B Křižíkova směrem k Vltavě po levé straně před Pobřežní; úřední hodiny Po+St 8÷17).
Pokud víš kolik platit (spočítal jsi si novou částku, přišla ti poukázka nebo si se zeptal), tak můžeš platit samozřejmě i bankovním převodem nebo poštovní poukázkou („složenkou“) typ A na účet (pouze pro daň z nemovitostí a je jiný než v roce 2007 !!!) 7755-57624201/0710, variabilní symbol: rodné číslo plátce. Rovněž můžete platit hotově v pokladně FÚ (viz výše).
Pozor pokud platíš jako podnikatel nebo ti vyjde vypočítaná daň z nemovitosti více než 5 000.-- Kč, tak je to trochu jinak a pak koukni na: http://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/10520.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
--------------------------------

Merlin

Příspěvek: # 5083Příspěvek Merlin »

Danove priznani se da take vyplnit na strankach Ceske danove spravy (http://adisepo.mfcr.cz). Kdo ma kvalifikovany certifikat, muze priznani rovnou i poslat a na zadny urad nechodit :-)

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 5092Příspěvek jenik789 »

No asi nejdulezitejsi je, ze pokud se od predminuleho roku nic nezmenilo na prislusnem pozemku, tak slozenka by mela dojit..
Clanek o vsem
http://fincentrum.idnes.cz/na-priznani- ... osobni_jjj
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 5100Příspěvek MacFig »

Prostudoval jsem příslušné předpisy (Vyhl. 287/2007 Sb. a Vyhl. 456/2005 Sb. ve znění Vyhl. 468/2006 Sb.) a mohu všechny uklidnit - průměrná základní cena v Kč/m2 zůstala stejná:
Zdiby 10,49
Přemyšlení 8,29
Brnky 6,66
takže daň z nemovitosti by měla být stejná jako vloni.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
--------------------------------

michal beneš
Kontaktovat uživatele:

Prosím o pomoc

Příspěvek: # 5130Příspěvek michal beneš »

Včera jsem si vyzvedl formulář přiznání k dani z nemovitosti a ještě jsem nikdy nic takového nevyplňoval. Abych se přiznal, jsem z toho úplný jelen. Asi na to nemám buňky. Proto dám třeba flašku dobrýho červenýho tomu s kým bych se mohl sejít a kdo by mi poradil jak to vyplnit. A to myslím vážně. Fakt bych to uvítal. Děkuji moc. Taky bych asi mohl nabídnout nějaký volňásek na koncert:-)

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 5131Příspěvek MacFig »

Viz SZ

michal beneš
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z nemovitostí

Příspěvek: # 5192Příspěvek michal beneš »

Děkuju moc Zbyňku za pomoc s přiznáním. Vyrthlo mi to trn z paty a vím, že se stále ještě najdou slušní lidé, kteří jsou ochotni pomoci.

Odpovědět