Stránka 1 z 1

HASIČI

Napsal: stř bře 09, 2016 12:45 pm
od VRVN-1
TAK JSEM VIDĚL FOTKY Z AKCÍ NAŠICH HASIČŮ KTERÉ BĚŽÍ NA FB.HNED JSEM SE PTAL SÁM SEBE,JAK TO ŽE HASIČI ČISTÍ KOMÍNY KDYŽ TO SMÍ DĚLAT JENOM OSOBA ODBORNĚ ZPŮSOBILÁ A K TOMU Z OBECNÍ PLOŠINY.KOLIK ZÁKAZNÍK PŘISPĚL DO OBECNÍ POKLADNY? CHTĚL BYCH VIDĚT REVIZNÍ SPRÁVU NA TEN KOMÍN.DÁLE SE PODIVUJU ŽE HASIČ PŘI ŘEZÁNÍ STROMU NEMÁ HELMU,DOBRÝ SEBEVRAH :S ŇÁK TO JDE VŠECHNO DO HAJ. :nech VRVN-1

Re: HASIČI

Napsal: stř bře 09, 2016 1:19 pm
od vonasek
S plošinou máte pravdu, ale to řezání bych tak neviděl. Když doma řežu dřevo, taky helmu nemám. A mají na to školení, tak snad ví, co si můžou dovolit. Samozřejmě s plošinou máte pravdu, taky je mi trochu trnem v oku.

Re: HASIČI

Napsal: stř bře 09, 2016 2:24 pm
od VRVN-1
Dobrý den. Nechci být chytrý ale myslím si že co děláte doma a co děláte v pracovně právním vztahu je velký rozdíl. Doma jedete na vlastí riziko.Bezpečnostní a hasičské předpisy při práci s pilou to jasně nakazují. Školený samozřejmě jsou a právě proto mně to zarazilo. VRVN-1

Re: HASIČI

Napsal: stř bře 09, 2016 2:37 pm
od Petr80
Podle vyhlášky 91/2010 Sb smí čištění komínu provádět i majitel.

Re: HASIČI

Napsal: stř bře 09, 2016 2:46 pm
od Josef Kdyr
Dobrý den milý neznámí VRVN-1,musím reagovat na váš nesmyslný štěk proti hasičům.Za prvé,místní seniorka nás požádala,že se jí nezdá průchodnost jejího komína a bojí se o své zdraví a že komíník kterého měla objednaného nedorazil,tak jsme jí navrhli,že jí zkontrolujeme průchodnost komína metodou zrcatko,baterka.Takže jsme jí žádné čištění komína neprováděli.Přišlo nám to jako morální výpomoc,jestli víte co znamená slovo morální.A plošinu máme k dispozici od uřadu kdykoliv si jí vyžádáme jako hasiči,máme všichni platné školení,tak nevím o co vám jde.A za druhé.Co se týče hasiče,který řezal strom,tak pokud strom není nad úrovní ramen,tak dle BOZP nemusí mít ochr.helmu.Kolega hasič měl kvůli své bezpečnosti obličejový štít zn.STIHL.ale to vy na té fotce nevidíte.My jako kolektiv hasičů jsme vaším nesmyslným žvástem,co jste zde vyplodil hodně rozhořštěni.A když to řeknu po našem,neberte si nás do huby.Nevíte,kdy nás budete potřebovat.....Za jednotku dobrovolných hasičů ve Zdibech Pepa Kdyr.PS Jestli máte problem s námi hasičema ve Zdibech,tak nám to přijdte říct osobně do hasičárny,my vás rádi uvidíme.

Re: HASIČI

Napsal: čtv bře 10, 2016 10:12 am
od vonasek
Dobrý den pane Kdýr,

naprosto chápu Vaše rozhořčení, ovšem na fotce drží hasič v ruce tzv. růži, která se používá pro čištění komínů, zrcátko vypadá trochu jinak, tedy aspoň ty co máme doma...... A pán co řeže dřevo nemá na hlavně štít od Stihlu, sice mám slabší zrak, ale tento štít mám a jeho uchycení na hlavě by bylo vidět.

Někdy je mlčeti zlato...

Re: HASIČI

Napsal: čtv bře 10, 2016 11:04 am
od jenik789
Vazim si praci vsech hasicu a osobne se nemyslim ze je nutne resit akutni situace (komin a strom) rozporovanim. Jelikoz bylo nutno zasahnout a zamezit moznym negativni dopadum. Dobrovolni hasici vykonavaji svoji praci v case, ktery by mohli travit jinak a zatim pomahaji bez okolku ostatnim.
Muzeme si predstavit, ze pani z Velteze se mohla udusit nez prijede nahradni kominik a ze narizli strom mohl spadnout na kohokoliv z nas.
Ja jim za tento pristup dekuji, jelikoz je vzdy lepsi udelat neco a hned a tim pomoct ostatnim. Dokaze si nekdo predstavit, ze by hasici nekomu cistili komin? Vzdyt to je nesmysl :rofl :rofl :rofl

Hasici nasazuji zivoty, aby nas ochranili a musi jednat opravdu rychle a bez okolku. Oni dobre vedi co si mohou a co nemohou dovolit, proto na me pusobi pripominka ohledne ochranem stitu jako malichernost. Budme radi, ze fotkami ukazuji, jak maji svoji praci radi a jak jsou na ni hrdi.

Tot muj nazor bez toho abych videl fotky

Re: HASIČI

Napsal: čtv bře 10, 2016 11:59 am
od vonasek
Plně s Vámi souhlasím, taky jsem nic negativního, ve svém prvním příspěvku, nenapsal. Jen nechápu, že sem někdo napíše, že kontroloval komín zrcátkem, ale měl štětku v ruce.

Samozřejmě, že je pomoc paní v pořádku a samozřejmě, že poražení stromu, který někoho ohrožoval je v pořádku. jestli proti tomu někdo něco má, tak by o sobě měl začít přemýšlet.

Ale celou situaci rozporovat s tím, že nemám pravdu a píši věci, které na fotkách jsou jinak, mi taky nepřijde normální.

Normální by bylo napsat: byla to naše práce a nekecejte nám do ní.

Re: HASIČI

Napsal: čtv bře 10, 2016 12:56 pm
od rasputin
Kontrolovat komíny nají v kompetenci, čištění za použití obecní techniky, už nikoli. Proto je štětka nazvaná zrcátkem.
To jsou ti moralisti.

Re: HASIČI

Napsal: čtv bře 10, 2016 3:56 pm
od Sebek
Neřešme prkotiny, lepší zachránit jednu babičku před zahořením, či udušením. Aspoň teď mají občané Zdib povědomost, kam a na koho se obrátit. A to je ku prospěchu nás všech ne ? :angel
Spíš mne zajímá, jestli už nehoří na radnici. Ale vzhledem, že některé povahy jsou jaksi dost azbestoidní, tak nevím.
Myslím si , že by chtělo trochu zadout od nás všech, aby se trochu rozhořel očistný oheň.
Přeji hezký den . KS :D

Re: HASIČI

Napsal: pát bře 11, 2016 9:32 am
od FrantaVrazda
Josef Kdyr píše:Dobrý den milý neznámí VRVN-1,musím reagovat na váš nesmyslný štěk proti hasičům.Za prvé,místní seniorka nás požádala,že se jí nezdá průchodnost jejího komína a bojí se o své zdraví a že komíník kterého měla objednaného nedorazil,tak jsme jí navrhli,že jí zkontrolujeme průchodnost komína metodou zrcatko,baterka.Takže jsme jí žádné čištění komína neprováděli.Přišlo nám to jako morální výpomoc,jestli víte co znamená slovo morální.A plošinu máme k dispozici od uřadu kdykoliv si jí vyžádáme jako hasiči,máme všichni platné školení,tak nevím o co vám jde.A za druhé.Co se týče hasiče,který řezal strom,tak pokud strom není nad úrovní ramen,tak dle BOZP nemusí mít ochr.helmu.Kolega hasič měl kvůli své bezpečnosti obličejový štít zn.STIHL.ale to vy na té fotce nevidíte.My jako kolektiv hasičů jsme vaším nesmyslným žvástem,co jste zde vyplodil hodně rozhořštěni.A když to řeknu po našem,neberte si nás do huby.Nevíte,kdy nás budete potřebovat.....Za jednotku dobrovolných hasičů ve Zdibech Pepa Kdyr.PS Jestli máte problem s námi hasičema ve Zdibech,tak nám to přijdte říct osobně do hasičárny,my vás rádi uvidíme.
Zdravím pane Kdyre,
jste jeden z mála co se nebojí říkat pravdu. Tady se zapomnělo na lidskou solidaritu a především slušnost. Vládne zde hulváctví závíst a neschopnost pomáhat si vzájemně.

Nechte je kecat a brindat, asi mají doma těžký život.

Franta

Re: HASIČI

Napsal: pát bře 11, 2016 10:51 am
od rasputin
Zcela nezaujatě, když čtu příspěvek Vonaska a pana Kdýra, zdáse, že každý má svoji pravdu v tom, zda šlo o čištění nebo kontrolu průchodnosti. Zřejmě se ani jeden z nich nebojí říci svoji pravdu. Inu pravda je pojem relativní a nástroje lze používat různě :chuckle To je na tomto krásné.

Re: HASIČI

Napsal: pát bře 11, 2016 11:36 am
od VRVN-1
Dobrý den pane Gdýr. Velice se omlouvám že jsem vyvolal dojem že si nevážím práce a potřebu Zdibských ale i jiných hasičů. Proto se ještě jednou omlouvám, že hasič na fotce nedodržuje ústrojovou kázeň při zásahu, že kolegům na plošině jištění nic neříká, že jsem omdlel nad argumentama při obhajobě kolegy, že jsem se díval na foto které asi nebylo určeno pro veřejnost, že se modlím u sv.Floriana aby někteří jedinci nedostali velitele do tepláků. Za babičku děkuji. Váš příznivec VRVN-1

Re: HASIČI

Napsal: pát bře 11, 2016 12:48 pm
od rasputin

Re: HASIČI

Napsal: pát bře 11, 2016 7:25 pm
od vonasek
Vážený Franto, nevím co Vás vede k přesvědčení, že když napíši vlastní názor, tak mám doma těžký život..... To jste asi trochu mimo mísu.