HASIČI

Důležité informace pro všechny od našich hasičů

Moderátor: Davídek.Jan

Odpovědět
VRVN-1
Anonymni Diskuter

HASIČI

Příspěvek: # 10562Příspěvek VRVN-1
stř bře 09, 2016 12:45 pm

TAK JSEM VIDĚL FOTKY Z AKCÍ NAŠICH HASIČŮ KTERÉ BĚŽÍ NA FB.HNED JSEM SE PTAL SÁM SEBE,JAK TO ŽE HASIČI ČISTÍ KOMÍNY KDYŽ TO SMÍ DĚLAT JENOM OSOBA ODBORNĚ ZPŮSOBILÁ A K TOMU Z OBECNÍ PLOŠINY.KOLIK ZÁKAZNÍK PŘISPĚL DO OBECNÍ POKLADNY? CHTĚL BYCH VIDĚT REVIZNÍ SPRÁVU NA TEN KOMÍN.DÁLE SE PODIVUJU ŽE HASIČ PŘI ŘEZÁNÍ STROMU NEMÁ HELMU,DOBRÝ SEBEVRAH :S ŇÁK TO JDE VŠECHNO DO HAJ. :nech VRVN-1

vonasek
Anonymni Diskuter

Re: HASIČI

Příspěvek: # 10563Příspěvek vonasek
stř bře 09, 2016 1:19 pm

S plošinou máte pravdu, ale to řezání bych tak neviděl. Když doma řežu dřevo, taky helmu nemám. A mají na to školení, tak snad ví, co si můžou dovolit. Samozřejmě s plošinou máte pravdu, taky je mi trochu trnem v oku.
Martin Vonásek

VRVN-1
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10564Příspěvek VRVN-1
stř bře 09, 2016 2:24 pm

Dobrý den. Nechci být chytrý ale myslím si že co děláte doma a co děláte v pracovně právním vztahu je velký rozdíl. Doma jedete na vlastí riziko.Bezpečnostní a hasičské předpisy při práci s pilou to jasně nakazují. Školený samozřejmě jsou a právě proto mně to zarazilo. VRVN-1

Petr80

Příspěvek: # 10565Příspěvek Petr80
stř bře 09, 2016 2:37 pm

Podle vyhlášky 91/2010 Sb smí čištění komínu provádět i majitel.

Josef Kdyr

Příspěvek: # 10566Příspěvek Josef Kdyr
stř bře 09, 2016 2:46 pm

Dobrý den milý neznámí VRVN-1,musím reagovat na váš nesmyslný štěk proti hasičům.Za prvé,místní seniorka nás požádala,že se jí nezdá průchodnost jejího komína a bojí se o své zdraví a že komíník kterého měla objednaného nedorazil,tak jsme jí navrhli,že jí zkontrolujeme průchodnost komína metodou zrcatko,baterka.Takže jsme jí žádné čištění komína neprováděli.Přišlo nám to jako morální výpomoc,jestli víte co znamená slovo morální.A plošinu máme k dispozici od uřadu kdykoliv si jí vyžádáme jako hasiči,máme všichni platné školení,tak nevím o co vám jde.A za druhé.Co se týče hasiče,který řezal strom,tak pokud strom není nad úrovní ramen,tak dle BOZP nemusí mít ochr.helmu.Kolega hasič měl kvůli své bezpečnosti obličejový štít zn.STIHL.ale to vy na té fotce nevidíte.My jako kolektiv hasičů jsme vaším nesmyslným žvástem,co jste zde vyplodil hodně rozhořštěni.A když to řeknu po našem,neberte si nás do huby.Nevíte,kdy nás budete potřebovat.....Za jednotku dobrovolných hasičů ve Zdibech Pepa Kdyr.PS Jestli máte problem s námi hasičema ve Zdibech,tak nám to přijdte říct osobně do hasičárny,my vás rádi uvidíme.

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10572Příspěvek vonasek
čtv bře 10, 2016 10:12 am

Dobrý den pane Kdýr,

naprosto chápu Vaše rozhořčení, ovšem na fotce drží hasič v ruce tzv. růži, která se používá pro čištění komínů, zrcátko vypadá trochu jinak, tedy aspoň ty co máme doma...... A pán co řeže dřevo nemá na hlavně štít od Stihlu, sice mám slabší zrak, ale tento štít mám a jeho uchycení na hlavě by bylo vidět.

Někdy je mlčeti zlato...
Martin Vonásek

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 10573Příspěvek jenik789
čtv bře 10, 2016 11:04 am

Vazim si praci vsech hasicu a osobne se nemyslim ze je nutne resit akutni situace (komin a strom) rozporovanim. Jelikoz bylo nutno zasahnout a zamezit moznym negativni dopadum. Dobrovolni hasici vykonavaji svoji praci v case, ktery by mohli travit jinak a zatim pomahaji bez okolku ostatnim.
Muzeme si predstavit, ze pani z Velteze se mohla udusit nez prijede nahradni kominik a ze narizli strom mohl spadnout na kohokoliv z nas.
Ja jim za tento pristup dekuji, jelikoz je vzdy lepsi udelat neco a hned a tim pomoct ostatnim. Dokaze si nekdo predstavit, ze by hasici nekomu cistili komin? Vzdyt to je nesmysl :rofl :rofl :rofl

Hasici nasazuji zivoty, aby nas ochranili a musi jednat opravdu rychle a bez okolku. Oni dobre vedi co si mohou a co nemohou dovolit, proto na me pusobi pripominka ohledne ochranem stitu jako malichernost. Budme radi, ze fotkami ukazuji, jak maji svoji praci radi a jak jsou na ni hrdi.

Tot muj nazor bez toho abych videl fotky
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10574Příspěvek vonasek
čtv bře 10, 2016 11:59 am

Plně s Vámi souhlasím, taky jsem nic negativního, ve svém prvním příspěvku, nenapsal. Jen nechápu, že sem někdo napíše, že kontroloval komín zrcátkem, ale měl štětku v ruce.

Samozřejmě, že je pomoc paní v pořádku a samozřejmě, že poražení stromu, který někoho ohrožoval je v pořádku. jestli proti tomu někdo něco má, tak by o sobě měl začít přemýšlet.

Ale celou situaci rozporovat s tím, že nemám pravdu a píši věci, které na fotkách jsou jinak, mi taky nepřijde normální.

Normální by bylo napsat: byla to naše práce a nekecejte nám do ní.
Martin Vonásek

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10576Příspěvek rasputin
čtv bře 10, 2016 12:56 pm

Kontrolovat komíny nají v kompetenci, čištění za použití obecní techniky, už nikoli. Proto je štětka nazvaná zrcátkem.
To jsou ti moralisti.

Sebek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 10577Příspěvek Sebek
čtv bře 10, 2016 3:56 pm

Neřešme prkotiny, lepší zachránit jednu babičku před zahořením, či udušením. Aspoň teď mají občané Zdib povědomost, kam a na koho se obrátit. A to je ku prospěchu nás všech ne ? :angel
Spíš mne zajímá, jestli už nehoří na radnici. Ale vzhledem, že některé povahy jsou jaksi dost azbestoidní, tak nevím.
Myslím si , že by chtělo trochu zadout od nás všech, aby se trochu rozhořel očistný oheň.
Přeji hezký den . KS :D

FrantaVrazda

Příspěvek: # 10584Příspěvek FrantaVrazda
pát bře 11, 2016 9:32 am

Josef Kdyr píše:Dobrý den milý neznámí VRVN-1,musím reagovat na váš nesmyslný štěk proti hasičům.Za prvé,místní seniorka nás požádala,že se jí nezdá průchodnost jejího komína a bojí se o své zdraví a že komíník kterého měla objednaného nedorazil,tak jsme jí navrhli,že jí zkontrolujeme průchodnost komína metodou zrcatko,baterka.Takže jsme jí žádné čištění komína neprováděli.Přišlo nám to jako morální výpomoc,jestli víte co znamená slovo morální.A plošinu máme k dispozici od uřadu kdykoliv si jí vyžádáme jako hasiči,máme všichni platné školení,tak nevím o co vám jde.A za druhé.Co se týče hasiče,který řezal strom,tak pokud strom není nad úrovní ramen,tak dle BOZP nemusí mít ochr.helmu.Kolega hasič měl kvůli své bezpečnosti obličejový štít zn.STIHL.ale to vy na té fotce nevidíte.My jako kolektiv hasičů jsme vaším nesmyslným žvástem,co jste zde vyplodil hodně rozhořštěni.A když to řeknu po našem,neberte si nás do huby.Nevíte,kdy nás budete potřebovat.....Za jednotku dobrovolných hasičů ve Zdibech Pepa Kdyr.PS Jestli máte problem s námi hasičema ve Zdibech,tak nám to přijdte říct osobně do hasičárny,my vás rádi uvidíme.
Zdravím pane Kdyre,
jste jeden z mála co se nebojí říkat pravdu. Tady se zapomnělo na lidskou solidaritu a především slušnost. Vládne zde hulváctví závíst a neschopnost pomáhat si vzájemně.

Nechte je kecat a brindat, asi mají doma těžký život.

Franta

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10586Příspěvek rasputin
pát bře 11, 2016 10:51 am

Zcela nezaujatě, když čtu příspěvek Vonaska a pana Kdýra, zdáse, že každý má svoji pravdu v tom, zda šlo o čištění nebo kontrolu průchodnosti. Zřejmě se ani jeden z nich nebojí říci svoji pravdu. Inu pravda je pojem relativní a nástroje lze používat různě :chuckle To je na tomto krásné.

VRVN-1
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10588Příspěvek VRVN-1
pát bře 11, 2016 11:36 am

Dobrý den pane Gdýr. Velice se omlouvám že jsem vyvolal dojem že si nevážím práce a potřebu Zdibských ale i jiných hasičů. Proto se ještě jednou omlouvám, že hasič na fotce nedodržuje ústrojovou kázeň při zásahu, že kolegům na plošině jištění nic neříká, že jsem omdlel nad argumentama při obhajobě kolegy, že jsem se díval na foto které asi nebylo určeno pro veřejnost, že se modlím u sv.Floriana aby někteří jedinci nedostali velitele do tepláků. Za babičku děkuji. Váš příznivec VRVN-1

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10590Příspěvek rasputin
pát bře 11, 2016 12:48 pm

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10592Příspěvek vonasek
pát bře 11, 2016 7:25 pm

Vážený Franto, nevím co Vás vede k přesvědčení, že když napíši vlastní názor, tak mám doma těžký život..... To jste asi trochu mimo mísu.
Martin Vonásek

Odpovědět