Kácení stromů na Průběžné

Důležité informace pro všechny od našich hasičů

Moderátor: Davídek.Jan

rasputin
Anonymni Diskuter

Re: Kácení stromů na Průběžné

Příspěvek: # 10078Příspěvek rasputin
čtv bře 19, 2015 12:48 pm

Pro představu
Ceník palivového dřeva v kulatině

Sortiment Délka
rovnaný prostorový metr

Dub čistý kulatina - SKLADEM 100cm 1185Kč
Jehličnaté dříví kulatina - SKLADEM 100cm 1100Kč
Topol - kulatina - SKLADEM 100cm 850Kč

Jsme plátci DPH. Uvedené ceny jsou bez DPH 15%. Pouze s naší dopravou.

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10080Příspěvek vonasek
pát bře 27, 2015 4:02 pm

Nevíte zda někdo z vedení obce odpověděl na dotaz p. Míška ohledně kácení:

Věc: Žádost o informace podle zákona č. 123/1998 Sb. ve věci dřevin v ulici Průběžná, Družstevní
Martin Vonásek

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10140Příspěvek vonasek
pát kvě 22, 2015 12:22 pm

Nechci být rejpal, ale článek p. Žáčka je rozesmál. Šest stromů poražených, 85 ošetřených = 6 m3 dřeva :clap
Ještě, že není představitelem Českých lesů, protože by se nikdy nedopočítali. Má rovnou napsat, že se dřevo, jako vždy, ukradlo a je to :D
Martin Vonásek

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 10142Příspěvek jenik789
pon kvě 25, 2015 7:43 am

vonasek píše:Nechci být rejpal, ale článek p. Žáčka je rozesmál. Šest stromů poražených, 85 ošetřených = 6 m3 dřeva :clap
Ještě, že není představitelem Českých lesů, protože by se nikdy nedopočítali. Má rovnou napsat, že se dřevo, jako vždy, ukradlo a je to :D
jeste dodam - zastupitelstvo 18.3.2015, kde jsem oznamil "expertni odhad" vypracovany dle formalnich tabulek, kde vyslo celkem cca. 18m3
Pan Zacek ale odpovedel:
- ohledně vytěženého dřeva je třeba vycházet ze skutečnosti a ne z plánu, porazilo se cca 5-6 stromů
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

MisekP

Příspěvek: # 10181Příspěvek MisekP
pát črc 03, 2015 10:27 am

vonasek píše:Nevíte zda někdo z vedení obce odpověděl na dotaz p. Míška ohledně kácení:

Věc: Žádost o informace podle zákona č. 123/1998 Sb. ve věci dřevin v ulici Průběžná, Družstevní

Dobrý den,
našel jsem zde dotaz na mou žádost tak dodatečně odpovídám. Ještě tentýž den mi přišel prázdný email od p. Žáčka bez podpisu komentáře či snad oslovení. V příloze byly dva dokumenty. První obsahoval scan povolení ke kácení 35 ks stromů dle projektu Inventarizace stávající vzrostlé zeleně v obci … udělené p. Žáčkem.
Druhý dokument obsahoval toto vágní sdělení:

Vážení, posílám žádané, ostatní je zveřejněno na stránkách obce, kácení provedou zahradníci a údržba Obce, dříví je shromažďováno a zatím není rozhodnuto, co s ním. Poražené stromy budou, samozřejmě, nahrazeny novými, zdravými.
S pozdravem Jiří Žáček

Paralelně s touto oficiální žádostí jsem telefonoval starostovi. U něho se mi dostalo vstřícnějšího přijetí. Stručně mě obeznámil se situací, ujistil mě, že se pokusí kácení ve zmíněné lokalitě eliminovat na nejnutnější minimum a že na místo pokácených stromů budou vsazený vzrostlé lípy. Věříce, že pan starosta splní slovo, jsem již v dané záležitosti nepodnikl další kroky.

MisekP

Příspěvek: # 10182Příspěvek MisekP
pát črc 03, 2015 10:51 am

Co se týká příspěvku pana Žáčka v minulém obecním zpravodaji, také jsem se v první chvíli zasmál. To, že zmíněný demagogický žblebt není myšlen vážně, mi došlo takřka okamžitě. Naopak, záhy jsem obdivoval, jak zábavně autor oblékne žluté tričko a celou „akci“ vtipně a sarkasticky komentuje očima Mirka Dušína. Avšak chyba lávky. Po úplném dočtení příspěvku jsem z toho byl zmaten i jakožto z humorné glosy. Ale pokud nejde o humor, o co tedy? Šifrované sdělení, tajný kód pod rouškou zábavy? A taky že jo.
Po důkladnějším pročtení článku jsem nalezl mazaně schovaný vzkaz mezi řádky. Pomohla mi k tomu poslední věta, která je klíčem k celému rébusu. Autor v ní píše, že to, co dělají, dělají proto, aby se v obci hezky žilo. Pozorný čtenář tak okamžitě pochopí, že nemůže být řeč o zásahu na místní zeleni, ale patrně vyzývá k akci s krycím názvem „hezky žilo“.
V první fázi akce, které se příspěvek věnuje, je snahou odstranit rozdíly v duchu hesla rovnosti a tím sjednotit rozhašteřenou obec. A právě stromy v ní hrají hlavní roli. Autor si je moc dobře vědom ekologického, krajinného i kulturního významu stromů. Je si také moc dobře vědom, že velmi často jsou významná místa lemována majestátnými stromy. Co však autor očividně také ví, je, že lidé, v jejichž okolí takové stromy rostou, snadno dochází k milné iluzi svého vlastního významu. Tito lidé se pak chovají povýšeně vůči ostatním, kteří ještě neměli příležitost, aby jim někdo strom před domem vysadil, a vyvolávají tak obci neopodstatněné napětí. Autor patrně předpokládá, že smír může přinést pouze zásah vyšší moci, kterou zde zastupuje. Dochází tedy k jedinému možnému řešení a to je plošná obnova zeleně napříč obcí pod záminkou bezpečnosti. Tím se zajistí průchod spravedlnosti a obec dostane tolik žádanou homogenitu a posune nás o krok blíže kýženému „hezkému životu“.

Z mé strany je tato část samozřejmě žert. Ze strany p. Žáčka se obávám, že ne. ;)

Odpovědět