Kandidátka a volební program

Zde se o tomto OS dozvíte více. Klidně se ptejte :-)
Odpovědět
Stepan
Kontaktovat uživatele:

Kandidátka a volební program

Příspěvek: # 2070Příspěvek Stepan
sob črc 08, 2006 10:18 am

Kandidátku a volební program sdružení naleznete po kliknutí na následující odkazy:
:arrow: Kandidátka
:arrow: Volební program

ricrd

kandidáti OS Volba pro obec

Příspěvek: # 2171Příspěvek ricrd
čtv srp 24, 2006 3:19 pm

Dobrý den,

mám malý dotaz před tím než podpořím Vaše kandidáty:
Mají všichni kandidáti "trvalé" bydliště v obci Zdiby?

Díky

richard mareš

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2178Příspěvek kango
pát srp 25, 2006 3:22 pm

:)
Naposledy upravil(a) kango dne pát úno 21, 2014 12:04 am, celkem upraveno 1 x.
Kango

Thomas
Kontaktovat uživatele:

Pořadí na kandidátce

Příspěvek: # 2377Příspěvek Thomas
pát zář 22, 2006 9:27 am

Dobrý den.
Může mi někdo ze sdružení zodpovědět otázku, jakým způsobem bylo voleno pořadí kandidátů pro volby? Proč na prvních místech nejsou předseda a místopředseda sdružení? Já si myslím, že někteří lidé, kteří opravdu pro obec něco dělají jsou zbytečně posunuti dozadu.
Bohužel pořadí na kandidátce je důležité při přidělování mandátů. Komunální volby mají, myslím, trochu odlišná pravidla od voleb do parlamentu.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2380Příspěvek kango
pát zář 22, 2006 9:38 am

:)
Naposledy upravil(a) kango dne pát úno 21, 2014 12:04 am, celkem upraveno 1 x.
Kango

Thomas
Kontaktovat uživatele:

Preferenční hlasy

Příspěvek: # 2393Příspěvek Thomas
pát zář 22, 2006 2:17 pm

Pokud stále platí zákon č. 491/2001 Sb. a nebyl významněji novelizován(nesledoval jsem možné změny), je to s preferenčními hlasy takto:
a) pokud zaškrtnu stranu a v ní kandidáty, bere se volba strany(volebního seskupení), žádné preferenční hlasy se takto neuvažují (to je rozdíl oproti parlamentním volbám),
b) mohu zaškrtnout pouze jednotlivé kandidáty, pak pokud nechci stranu jako celek poškodit musím jich zvolit tolik, kolik je mandátů, což je často skoro celá kandidátka. Nevím teď kolik mandátů bude přiděleno v rámci Zdib.
c) mohu zaškrtnout kandidáty a jinou stranu, pak moje hlasy budou přednostně přiděleny kandidátům a zbytek do počtu bude přidělen straně.

Mandáty se rozdělují podle počtu hlasů jednotlivým stranám (seskupením), přesný postup nebudu rozebírat. Pak se jednoduše řečeno k mandátům přidělují lidé podle pořadí na kandidátce. Výjimkou je pokud někdo z kandidátky dostane více než 10 % hlasů nad průměr na kandidáta v dané straně. Tento kandidát se pak posouvá na přední pozice. Přesný postup opět nerozebírám, takže se omlouvám za určité nepřesnosti. Plyne z toho, že dostat někoho ze zadní pozice není jednoduché, většina lidí volí stranu (seskupení).

Pokud toto již neplatí, prosím odkaz na novelu uvedého zákona, nebo nahrazující zákon.

Tomáš Bičák

Odpovědět