Územní plán - změna č. 1

Sem pište Vaše přípomínky jen k Územnímu plánu a rozvoji výstavby obce.

Moderátor: MacFig

MacFig
Příspěvky: 920
Registrován: úte lis 22, 2005 8:51 am
Bydliště: Skopec 123, 250 66, Zdiby - Brnky
Kontaktovat uživatele:

Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 9684Příspěvek MacFig
pát zář 05, 2014 2:00 pm

V jiném vláknu (viewtopic.php?f=50&t=1811#p9672) začala diskuze k nezákonnosti pořízení změny č. 1 ÚP. Protože tam to nepatří, tak by tato diskuze měla pokračovat zde.obcancz
Příspěvky: 221
Registrován: pát kvě 04, 2007 10:06 am

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 9730Příspěvek obcancz
úte zář 23, 2014 1:19 pm

Tak přileju trochu "oleje do ohně". Byl jsem zde mnohými osočován z toho, že jsem navrhl na červnovém zasedání zastupitelstva pozastavení územního plánu (což nebylo schváleno) a následně na srpnovém zasedání to samé navrhl pan Tvrdý a to už bylo pozastevení změny č. 1 ÚP schváleno. Proč došlo k pozastevení této změny? Celá tato změna č. 1 ÚP poškozovala obec a to v tom smyslu, že nebyly zahrnuty změny, které obec požadovala a nebyly zde zaneseny smluvní dohohody mezi obcí a vlastníky pozemků se kterými bylo jednáno, hlavně s vlastníky kolem tzv. Nové Průběžné, vystavba Teska apod. Co bylo cílem změny č. 1 je to, že ODS v čele s pí. Hellerovou a p. Baierem upřednostnili své zájmy nad zájmy obce (určitě MYSLELI NA OBEC).
Kdo vybral pořizovatele a myslel na obec byl p. Baier. Kdo se stal pořizovatel již bylo zde popsáno, samozřejmě smlouvu podepsala paní starostka. A proč byl vybrán tento pořizovatel? Je veřejným tajemstvím, že manželka pořizovatele byla (resp. ještě) je vedoucí územního plánování a stavebního úřadu, pod který spadá i katastrálně zřícenina hradu Ralsko. No a kdo je majitel této zříceniny není nikdo jiný než zastupitel p. Baier (ODS). http://zpravy.idnes.cz/hrad-ralsko-koup ... zpravy_alh . Škoda, že neinvestoval na záchranu jednoho z našich zámků ve Zdibech, opět asi MYSLEL NA OBEC:-)))
No a aby toho nebylo málo, tak z téhož kraje pochází i paní Pudlačová, která je "dvorním projektantem" všech staveb pana Baiera. No a aby se to úplně nepletlo, tak z téhož "kraje" je i projekční kancelář. Asi je to vše náhoda:-))
A jaké je dosavadní vyčíslení nákladů na změnu č. 1?
Projektanti Saul - 786.500,- Kč
Pořizovatel Měchura - 60.000,- Kč
Pudlačová - 170.000,- Kč
Celkem - 1.016.500,- Kč.
S paní Pudlačovou byla uzavařena smlouva od 04/2011 do 04/13 paušální smlouva na 14.400,- Kč/měs. (tj. za období 360.000,- Kč) a stávající smlouva od 05/2013 doposud s paušálem 24.400,- Kč/měs. (tj. za období celkem 414.800,- Kč) celkem 774.800,- Kč.

Pěkný den:-))

OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 9741Příspěvek OSZ
čtv zář 25, 2014 8:16 am

Asi bychom tomu měli věřit, že změna ÚP stála přes 1 mil. Kč, když to říká místostarosta obce. Co však za ten milión (za naše peníze, které jsme obci dali ve formě daní) jsme jako občané získali? Nic! Problémy se neřeší, ty narůstají a občané jsou naštvaní, že ti, co jsou placení jejich penězi za to, aby obec řádně spravovali, tak nespravují, ale koukají kde by co ukradli. Ptám se, co paní Pudlačová za těch víc jak 700 tisíc. Kč pro nás občany udělala? Může nám někdo z odpovědných odpovědět? Dostali jsme informaci z kraje, že proces pořizování změny ÚP je nezákonný z důvodu, že pořizovatel pan Měchura, kterého si najala obec, nemá k této činnosti oprávnění. Jak je to vůbec možné? Je to jen ukázka diletanství ve vedení obce a určitě i arogance, že jsou zvyklí, že jim procházelo ledasco. To, že kraj nepřikryl šlendryján obce, je oproti dobám nedávno minulým, potěšující zpráva. Teď jen jak se s tím naloží. Chci být optimistou a doufám, že se konečně podaří zvolit takové zastupitelstvo, které změní prostředí ve Zdibech k lepšímu. Nebude zatěžovat obyvatele zbytečně vysokými daněmi, ale prostředky na chod a rozvoj obce bude získávat zejména z toho, že bude obec řádně spravovat. Pro ty "chytráky", by mělo potom být výstrahou, že škody, které obci způsobí se dotyčnými budou muset zaplatit. A kdyby to náhodou nebylo zastupiteli uplatněno, tak je to na každém z nás, aby to uplatněno bylo. Je to výchovné a tudíž potřebné!
Naposledy upravil(a) OSZ dne čtv zář 25, 2014 9:20 am, celkem upraveno 1 x.

kango
Příspěvky: 1200
Registrován: úte úno 07, 2006 2:29 pm
Bydliště: bydlím ve Zdibech
Kontaktovat uživatele:

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 9743Příspěvek kango
čtv zář 25, 2014 8:34 am

obcancz píše:Tak přileju trochu "oleje do ohně". Byl jsem zde mnohými osočován z toho, že jsem navrhl na červnovém zasedání zastupitelstva pozastavení územního plánu (což nebylo schváleno)............
Hmmm, to je podle hesla "Zloděj křičí chyťte zloděje!" :bandit
Kango

kango
Příspěvky: 1200
Registrován: úte úno 07, 2006 2:29 pm
Bydliště: bydlím ve Zdibech
Kontaktovat uživatele:

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 9744Příspěvek kango
čtv zář 25, 2014 8:48 am

OSZ píše:Asi bychom tomu měli věřit, že změna ÚP stála přes 1 mil. Kč, když to říká místostarosta obce. Co však za ten milión (za naše peníze, které jsme obci dali ve formě daní) jsme jako občané získali? Nic! Problémy se neřeší, ty narůstají a občané jsou naštvaní, že ti, co jsou placení jejich penězi za to, aby obec řádně spravovali, tak nespravují, ale koukají kde by co ukradli. Ptám se, co paní Pudlačová za těch víc jak 700 tisíc. Kč pro nás občany udělala? Může nám někdo z odpovědných odpovědět? Dostali jsme odpověď z kraje, že proces pořizování změny ÚP je nezákonný z důvodu, že pořizovatel pan Měchura, kterého si najala obec, nemá k této činnosti oprávnění. Jak je to vůbec možné? Je to jen ukázka diletanství ve vedení obce a určitě i arogance, že jsou zvyklí, že jim procházelo ledasco. To, že kraj nepřikryl šlendryján obce, je oproti dobám nedávno minulým, potěšující zpráva. Teď jen jak se s tím naloží. Chci být optimistou a doufám, že se konečně podaří zvolit takové zastupitelstvo, které změní prostředí ve Zdibech k lepšímu. Nebude zatěžovat obyvatele zbytečně vysokými daněmi, ale prostředky na chod a rozvoj obce bude získávat zejména z toho, že bude obec řádně spravovat. Pro ty "chytráky", by mělo potom být výstrahou, že škody, které obci způsobí se dotyčnými budou muset zaplatit. A kdyby to náhodou nebylo zastupiteli uplatněno, tak je to na každém z nás, aby to uplatněno bylo. Je to výchovné a tudíž potřebné!

Stejně se i já zeptám. Co pro obec dobrého předvedl 2. místostarosta za více než 430 000 a 12 měsíců v úřadu? A to nepočítám ještě nárok na odchodné po skončení funkčního období ve výši skoro 100 000. Za jeho plat by se dalo pořídit třeba hřiště ke školce. Nebo je to skoro částka o kterou hasiči žádali na novou hasičárnu.
Kdo je tedy větší škodná? :cool
Kango

OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 9750Příspěvek OSZ
čtv zář 25, 2014 10:45 am

Kdybychom neměli starostku, která si chodí na obec jenom pro peníze, tak bychom nemuseli mít dva místostarosty. Ale o tom rozhodují zastupitelé, stejně tak jako i o jiných věcech. Co se týká toho, že by za ty peníze se udělalo třeba hřiště ke školce, tak asi ano. Kdyby ovšem se to mohlo. V územním plánu je pozemek určen jako ZS – ZELEŇ – SOUKROMÁ A VYHRAZENÁ
1) Základní funkční využití: užitkové sady a zahrady
2) Vhodné a převládající funkce:
a) výsadba ovocných a užitkových dřevin;
b) pěstební plochy;
3) Přípustné funkce:
a) louky
b) stavby skleníků
c) stavby související s obsluhou těchto ploch a skladováním plodin (do 100 m2 zastavěné
plochy, výška hřebene max. 6 m)
d) ohrady pro výběh hospodářských zvířat.
4) Nepřípustné funkce:
a) zneškodňování jakýchkoli odpadů;
b) skladování jakýchkoli komunálních i průmyslových odpadů tuhých i tekutých.
c) odstavování vozidel a techniky mimo určené plochy.
Z výše uvedeného je patrné, že hřiště lze, za předpokladu, že se změní ÚP. To se nepodařilo, díky nekompetentnosti celého zastupitelstva. Takže co s tím? Školka sice stojí (na neuvěřitelně hloupém místě), ale nemá zázemí a podle regulí ani mít nemůže. Takže zmatlá se to stejně, jako se to matlalo doposud tj. kašlem na pravidla a předpisy a vyfiknem to tam k obrazu svému? Je to "příklad" pro všechny občany, že když se chce, tak to jde (viz. třeba i požární zbrojnice). Proto to tady tak vypadá. A je to!

OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10245Příspěvek OSZ
pát říj 16, 2015 5:43 pm


OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10261Příspěvek OSZ
čtv říj 22, 2015 10:52 am

Tak to tu máme zase. Tentokrát v sestavě Tvrdý, Vich, Žáček. Tvrdý a Vich jsou autoři toho nefungujícího ÚP a "odborník" na územní plánování Žáček, který tvrdí, že není ve střetu zájmů, i když opak je pravdou, je ten třetí do party. ÚP měl být původně velkým byznysem a tak byl i koncipován. Vymezit pozemky k zástavbě tam, kde byla ochota jít do společného byznysu a tam kde nebyla, tak nechat pole s tím, že ti vzpurní časem přijdou k rozumu. Naštěstí korupce přerostla do takových rozměrů, že už i politikům to začalo vadit a začalo se to přeci jenom řešit. Výsledkem je to, že to co šlo v roce 2006, kdy se schvaloval ÚP obce, dnes již těžko může projít. Takže co můžeme z předloženého materiálu vyčíst. Jednak to, že žádostí o změnu je 269. To i neznalý musí vidět, že ten ÚP asi nepůjde jen opravit, ale bude potřeba udělat celkovou generálku. Přesto naši zástupci se rozhodli to řešit změnou - opravou. Tak jak si tu změnu představují? Především se popřou veškeré priority a zásady platného ÚP a to:
1) Zrušení etapizace. Co to znamená? Že se může zase začít stavět i když podmínka výstavby Nové Průběžné nebyla splněna. Pro občany obce to znamená, že se ještě víc zvýší provoz na Průběžné a vzhledem k tomu, že se nejdřív bude muset stavět, tak to bude provoz především těžkou stavební technikou se všemi negativními důsledky na okolní zástavbu, na bezpečnost provozu na komunikaci i devastační účinek na konstrukci místních vozovek.
2) Zvýšení výškových úrovní zástavby ze 14 m na 17 m až 22 m a to u průmyslových areálů u čtyřproudové silnice II/608 je popřením zásady o zachování kompozičního vztahu panoramatu obce s dominantními pozicemi kostela a zámeckého areálu ve Zdibech.
3) U pozemku ve vlastnictví f. Mazda (prodává se a nový zájemce má jiné požadavky na výstavbu než jsou stanoveny v ÚP obce) se uvažuje se zvýšením zastavěnosti z 50% na 70%. Znamená to, že srážková voda se nevsákne z plochy 7 ha, protože bude zabetonovaná a bude se muset někam odvést. Poslední roky na srážky nebyly moc bohaté, ale tak jak je sucho, tak bude i mokro. Koryto Přemyšlenského potoka se neřeší a zpevněných ploch nám přibývá. Až začne pršet, to už bude pozdě něco řešit. Hlavně ti, kteří mají svůj byznys založený na zabetonovaných plochách, tak těm už to bude jedno.
Z výše uvedeného je tedy patrné, že předkladatelům materiálu pro změnu ÚP nejde vůbec o obec a jejich občany, ale je to zase jen kšeft i když ne v takovém měřítku, jako se původně uvažovalo.

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3130
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10262Příspěvek jenik789
čtv říj 22, 2015 11:50 am

Jestli pocitam spravne, tak 17m vyska je vyska 6-patroveho panelaku? Vychazim z http://cs.wikipedia.org/wiki/Panelov%C3%BD_d%C5%AFm Pokud ano, pak vyska 22metru je 8 patrovy?

Na co pak mame UP, kdyz se stejne chteji udelovat vyjimky? Lidem praskaji domy, drnci okna, nemohou pres leto mit pres noc otevrene okno, prujezd dalsich vozidel vse jen zhorsi. Slibovana Nova Prubezna je v nedohledu, slibu bylo jiz mnoho.

Neni nahodou odpudive si poustet do obce dalsi prumyslove haly? Nestaci ty haly co nam jiz nyni hyzdi obec?
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3130
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10271Příspěvek jenik789
pon říj 26, 2015 5:40 am

Obrázek
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10273Příspěvek OSZ
pon říj 26, 2015 8:06 pm

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -168-hodin
Z předloženého materiálu obcí (vyhodnocení žádostí občanů o změnu ÚP) vyplývá, že nové plochy pro zástavbu se neuvažují. Uvažuje se pouze zrušit etapizaci ve vztahu k neexistující Nové Průběžné a tím uvolnit výstavbu. Bude zajímavé, jaké bude dostatečné zdůvodnění tohoto kroku. Z výše uvedené reportáže se dozvídáme, že z důvodu nedostatečného zdůvodnění změny jí soud zrušil. V našem případě lze očekávat, že předkládaný materiál nebude mít oporu v ničem, protože bude v příkrém rozporu jak s nynějším ÚP, tak platnými zákony i vyhláškami a tudíž skončí ještě v průběhu schvalovacího procesu. Potom by to byly opět vyhozené finanční prostředky obce a to už by ti zodpovědní zastupitelé se měli zodpovídat za to, že se nechovají jako řádní hospodáři a vzniklou škodu uhradit ze svého. Už by to bylo nanejvýš potřebné a v případě, že pro to budou právní důvody, tak patřičné kroky k potrestání viníků podpořím, aby se už konečně věci řešily, tak jak mají a obec se mohla rozvíjet ve prospěch jejich občanů a skončil ten zmar, který v obci vládne.

kango
Příspěvky: 1200
Registrován: úte úno 07, 2006 2:29 pm
Bydliště: bydlím ve Zdibech
Kontaktovat uživatele:

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10274Příspěvek kango
úte říj 27, 2015 10:32 am

Osobně se divím, že už dotčení majitelé pozemků nezažalovali obec a nepožadovali náhradu škody pro zmařenou investici. A to jen díky zvůli jednoho podvodníka, kterému ostatní jen poslušně přikyvují. :nech
Kango

OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10291Příspěvek OSZ
pon lis 02, 2015 10:33 am

Seriozní obec předkládá seriozní podklady. Bohužel to se o naší obci říci nedá. Podklady, které slibují nesplnitelné, protože jsou v rozporu se stavebním zákonem, vyhláškou o obecných požadavcích na využívání území i zásadách stanovených v platném územním plánu, tomu odpovídají. Bylo by nanejvýš vhodné, aby zastupitelé si prostudovali alespoň stavební zákon než o něčem budou rozhodovat a pro něco budou hlasovat. Občanům bych chtěl vzkázat, že je jedno jestli jejich žádost je doporučena k odsouhlasení či zamítnutí, protože z výše uvedeného to nemá šanci na úspěch a to jedině z viny předkladatele, který předkládá takový paskvil.

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3130
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10292Příspěvek jenik789
pon lis 02, 2015 1:54 pm

Doporucuji si prohlednout vse co se predklada

mimo jine zadost cislo 206, ktere se chce vyhovet:

Dokument pod nazvem Zdiby_Z1_ÚP_příloha č. 1.pdf a zakres Zdiby_Z1_ÚP_na_pořízení_zákres_205-268.pdf
(dokumenty jsou zde viewtopic.php?f=47&t=1928 odkaz Podklady k bodu 10...)

1) zvýšení maximálního % zastavění ploch vzhledem k celkové ploše pozemku z 50% na 70%
2) zvýšení maximální výšky stavby na rostlým terénem z 13 m na 17 m

Libi se to lidem co tu bydli? :nech
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

OSZ
Příspěvky: 495
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Územní plán - změna č. 1

Příspěvek: # 10371Příspěvek OSZ
úte pro 29, 2015 8:35 am

POZOR ! ČTĚTE! Docela chytře vymyšlený pokus o podraz?!
Máme zase konec roku a to je období, kdy bývá v naší obci zvykem dávat na úřední desku věci, které by měly očím veřejnosti uniknout, popřípadě občanům co nejvíc zkrátit čas pro jejich rozhodování. Letos tomu není nejinak. Na úřední desce se nám objevila "Zpráva o uplatňování ÚP Zdib". Pro případné připomínky je dán čas do 21. 1. 2016. O co tu jde? No o to, jaký podklad bude pro vypracování Změny č.1 ÚP. Rozehrané je to chytře. Máme tu dvě skupiny občanů. Ta první větší, to jsou ti neúspěšní žadatelé o změnu ÚP a potom ta druhá, kterým žádosti o změnu byly schváleny. Předpokládá se tedy, že ta první skupina naštvaných žadatelů budou ti, kteří si budou stěžovat. Ale ono v zásadě s tím co je ve zprávě není na co. U té druhé skupiny se předpokládá, že nemají důvod si stěžovat, když jim bylo vyhověno, ale opak je pravdou, protože ta zpráva je v rozporu s tím, co požadují (nepovolovat další pozemky pro výstavbu, neuvolňovat výstavbu bez nového příjezdu do obce - trvání etapizace). Takže v případě, že zpráva proběhne v předkládané podobě, tak na základě toho, bude z procesu pořizování změny ÚP vyřazena i ta celá druhá skupina občanů (až na výjimky), protože se neozvali proti tomu, co ruší jejich požadavky. A budou si za to moci sami a na to se stěžuje těžko. Ono totiž vypořádat 270 žádostí o změnu není jen tak. Navíc, když při rozhodování o žádostech neplatí žádné pravidlo (jednomu ve stejné věci se vyhovělo a druhému ne - proč?). Na co si stěžovat, komu závidět, když se nevyhovělo nikomu (až na těch pár výjimek) protože jsme se nechali doběhnout.

Zamčeno