Nové letiště?

A vše co se týká létání
Odpovědět

Bude pro obyvatele Zdib případné letiště ve Vodochodech přínosné?

Ano bude.
3
16%
Nebude!
12
63%
Nemohu ještě posoudit.
4
21%

Celkem hlasů: 19

kango
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové letiště?

Příspěvek: # 6332Příspěvek kango
úte bře 10, 2009 9:23 pm

:)
Naposledy upravil(a) kango dne pát úno 21, 2014 12:18 am, celkem upraveno 1 x.

Kango

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6743Příspěvek kango
stř led 13, 2010 2:03 pm

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 11:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

moon

Příspěvek: # 6745Příspěvek moon
stř led 13, 2010 2:55 pm

Životní prostředí Zdibákům stačí 450-550m letící charter lety,více méně jsou to letadla, která přistávají. To by zanamenalo hluk, kravál a smrad z dopravních letadel, která mají dva,tři i čtyři motory. A start je palivově i smogově až 5 x náročnější než přistání.Navíc je tu možné riziko leteckých havarií. Pozemní dopravní obslužnost by se potýkala až s desetkrát větším náporem automobilů,než je to v současnosti při ranní dopravní špičce.Prostě by byla ta špička stále,nejen mezi 7-1O hodinou ráno. Protože jsem dříve pracoval jako pilot,nejen vojenských ale i civilních dopravních letadel,vím o čem zde mluvím.A ty krámy co přistávají na Ruzyni někomu nestačí?!
CYPRIAN

moleva

Příspěvek: # 6746Příspěvek moleva
stř led 13, 2010 4:20 pm

Tak dobrý den. Ohledně letiště vidím velké zatížení v čistotě vzduchu, ve velkém zatížení stávající silnice přes strašně malé kruhové objezdy,navýšení hlučnosti při již dost velkém zatížení přes léto/květěn-říjen/,také jsem se nikde nedočetla,že obec jedná o kompenzaci hluku,jako to mají Klecany i když přes ně to tak nelítá.Nevím proč,se vtak malé zemi,jako je naše staví megalomanské objekty,které se nemohou uživit,aniž ohrozí již vybudované.Takže za celou rodinu říkáme stavbě letiště ne! :cry: :x

Tommy Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6747Příspěvek Tommy Zdiby
stř led 13, 2010 4:52 pm

Co se týče dopravy tak bude vybudováno připojení na dálnici u města Odolena Voda takže přes Zdiby toho o moc víc jezdit nebude. Možná naopak :-) A co se týče letadel tak je jisté že to co poletí na Vodochody tak nepoletí na Ruzyň. Takže pro nás jenom dobře......
Dont drink and fly :-)

Beata

Příspěvek: # 6750Příspěvek Beata
stř led 13, 2010 8:08 pm

Vážení,

podle mého manžela, který je letecký fanda, je pro nás letiště ve Vodochodech/Odolené Vodě jednoznačně přínosem! Momentálně je přistávací dráha přímo nad námi, ve Vodochodech to bude pár km od nás a to nám - co se týče hluku - jednoznačně odlehčí!!! Jelikož za zvýšený provoz v létě můžou zejména chartrové lety, které by mohly přistávat ve Vodochodech, myslím, že bychom tuto výstavbu měli jednoznačně podpořit. Když k tomu připočtu možnost být blízko letiště a dopravit se kamkoliv po světě, nové pracovní místa, resp. podnikatelské možnosti, myslím, že bychom byli hloupí, kdybychom tuto aktivitu nepodporovali!!!

Zhuštění dopravy bych se neobávala, myslím že z Vodochod se do Prahy rozhodně dá dopravit jinak než přes obývané části Zdib, resp. by se to mohlo řešit racionálním dopravním značením. Moc bych uvítala, kdyby se naše obec za tento záměr postavila jako protiváha odporu obcí sousedících s letištěm, které (pochopitelně) protestují. Navíc, rozvoj Vodochod ulehčí všem momentálně dotčeným, a hustě osídleným pražským částem, které jsou teď dotčené Ruzyní. To už se ani nezmiňuji o tom, že i nová Ruzyňská dráha by nám pomohla, protože zase odvede přistávací dráhu o kus dál :-) - to je ale samozřejmě o moc víc kontroverznější téma pro dotčené pražské části. Myslím, že rozvoj Vodochod ulehčí Praze i nám a měli bychom to jednoznačně podpořit!!!

sabolov

Příspěvek: # 6751Příspěvek sabolov
stř led 13, 2010 8:19 pm

Ráda bych hlasovala ZA!!!!! :roll: letiště, ale po odkliknutí mi to hlásí, že mám "nesprávný formulář" .... že by měl auto ankety jasno o jejím výsledku ????

Tommy Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6752Příspěvek Tommy Zdiby
stř led 13, 2010 8:24 pm

Konečně spřízněná duše :-)

richard

Příspěvek: # 6754Příspěvek richard
stř led 13, 2010 8:32 pm

Dobrý den,

naprosto souhlasím s Beatou.
Naopak bychom se měli snažit získat z toho co nejvíce, např. novou silnici, že páni zastupitelé.
O kompenzacích za hluk z Ruzyně ani nemluvě. Byly zde vůbec nějaká měření? Jaký je vlastně režim létání v noci na Ruzyni? Je možné ho změnit? To jsou otázky pro zastupitele. Za kompenzace je přece možné budovat celou obec, chodníky počínaje (namísto pařezové stezky) a kulturním životem konče.
Prostě a jednoduše, rozvoji civilizace nezabráníme, nechovejme se jako indiáni v americe, kteří svůj boj prohráli bez náhrady, taktika je přeci přijmout a využít ve svůj prospěch.
Pokud budeme součástí projektu a skupiny která souhlasí, budeme mít větší sílu docílit svých požadavků, už jen jako exemplární příklad pro ostatní.
Někomu se to možná může zdát podlézavé, nebo jinak odpudivé, ale toto je politika a ne pískoviště...
Hlavně ovšem předejít tomu aby z toho byl osobní prospěch pro pár vyvolenců v zastupitelstvu, což je více než obvyklé... viz. varianta severního obchvatu.

Richard

Zapi

Příspěvek: # 6756Příspěvek Zapi
stř led 13, 2010 8:46 pm

Už jsem se tu pokoušel psát pár příspěvků, ale nejsem si jistý, jestli se odeslali a jestli jsem vůbec reagoval na poslední příspěvky. V první řadě bych se rád zeptal těch postižených, kteří si zde postavili dům a teď se jim ty letadla nelíbí? To jste si toho opravdu nevšimli? Je možné, že se zrovna opravovala dráha, tak tu nic moc nelítalo. Každopádně můžete mi říct jestli létáte na dovolenou? Pokud ano, jezdíte na odlety do Ostravy - Mošnova nebo do Brna - Tuřan? Pak bych taky chtěl ukázat na to, že ten kdo jede na letiště k odletu tak je mu jedno, že poletí nad váma. Hlavně aby byl blíízko. Pak tu taky byla narážka na leteckou katastrofu. Nejsem v tom takový odborník, ale mam pocit, že v této oblasti umřelo víc lidí na silnici než v letadle. Nehledě na materiální škody. Určitě jsem na něco zapoměl, ale taky hlasuji pro, ale taky mi to nejde. Přijde mi, že možnost ano je sabotována :lol:

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6758Příspěvek kango
čtv led 14, 2010 8:50 am

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 11:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Kango

Blesk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6759Příspěvek Blesk
čtv led 14, 2010 11:06 am

Dobrý den,

naprosto souhlasím se všemi příznivci Vododchodského letiště !!! Nejen že na letišti, které počítá s 3,5 miliony cestujících ročně bude mnoho pracovních příležitostí, které při aktuálním stavu pracovních příležitostí přijdou rozhodně vhod. Obce v okolí Odolené Vody se hojně bouří a sepisují různé petice atd. Každý říká jaké to bude hlukové a dopravní zatížení, ale podívejte se na blízké okolí Ruzyně, téměř všechny domy mají nová plastová okna, jsou vybudovány nové silniční koridory a to nemluvím o práci pro tisíce lidí, kterou Ruzyně nabízí. Jinak osobně jsem zažil situaci, kdy se skupinka lidí dohadovala jak strašný hluk a smog způsobí letiště ve Vododchodech... Po chvilce poslouchaní této debaty se zůčastnění usnesli jak je dobře že se teď ve Vododchodech nelítá. Vtipné na tom je, že zrovna v tom týdnu prováděla společnost Travel Service tuším vyuku pilotů či nějaké testování a letadlo myslím že se jednalo o Boeing 737 přistálo a odstartovalo několikrát denně... :o

Zastávám názor Letiště Vodochody ? !!! ANO !!! proč brzdit vývoj k lepšímu ? postarejte se radši o zrušení uhelných elektráren, a snížení cen aut s nízkými emisními hodnotami, aby si je mohla dovolit i ta "normálně žijící" část obyvatelstva. Snažme se využít možností, které letiště nabídne.

Co se pohybu letadel letících do Vodochod týče, je jasně dané, že přes Zdiby nepoletí ani nemůžou, protože Zdiby se nacházejí v tzv. CTR letiště Ruzyně, to znamená vzdušný prostor letiště ruzyně, o vstup do tohoto prostoru musejí žádat i záchranné vrtulníky a veškerý provoz má svůj pevný řád. Přiblížení na letiště do Vodochod je nastavené tak, aby nekřížilo trasy na letiště Ruzyně. Kdo bude chtít tohle vše najde na internetu. A o tom jakým směrem budou letadla startovat o tom nemůže rozhodnout žádný politik nebo funkcionář ! o tom rozhoduje matička příroda. Vše se odvíjí od rychlosti a směru větru.

Tommy: Tome když budeš mít chvilku tak by jsi sem mohl hodit kousky map aby lidi viděli kudy se lítá ;-)

Honza Zmítko
Honza Zmítko

Tommy Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6760Příspěvek Tommy Zdiby
čtv led 14, 2010 11:54 am

Tady je celá VFR mapa pro naší oblast kde je vidět rozdělení vzdušného prostoru pro jednotlivá letiště: http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/val ... r-vfrc.pdf

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6761Příspěvek jenik789
čtv led 14, 2010 2:37 pm

Blesk píše:Dobrý den,

naprosto souhlasím se všemi příznivci Vododchodského letiště !!! Nejen že na letišti, které počítá s 3,5 miliony cestujících ročně bude mnoho pracovních příležitostí, které při aktuálním stavu pracovních příležitostí přijdou rozhodně vhod. Obce v okolí Odolené Vody se hojně bouří a sepisují různé petice atd. Každý říká jaké to bude hlukové a dopravní zatížení, ale podívejte se na blízké okolí Ruzyně, téměř všechny domy mají nová plastová okna, jsou vybudovány nové silniční koridory a to nemluvím o práci pro tisíce lidí, kterou Ruzyně nabízí. Jinak osobně jsem zažil situaci, kdy se skupinka lidí dohadovala jak strašný hluk a smog způsobí letiště ve Vododchodech... Po chvilce poslouchaní této debaty se zůčastnění usnesli jak je dobře že se teď ve Vododchodech nelítá. Vtipné na tom je, že zrovna v tom týdnu prováděla společnost Travel Service tuším vyuku pilotů či nějaké testování a letadlo myslím že se jednalo o Boeing 737 přistálo a odstartovalo několikrát denně... :o

Zastávám názor Letiště Vodochody ? !!! ANO !!! proč brzdit vývoj k lepšímu ? postarejte se radši o zrušení uhelných elektráren, a snížení cen aut s nízkými emisními hodnotami, aby si je mohla dovolit i ta "normálně žijící" část obyvatelstva. Snažme se využít možností, které letiště nabídne.

Co se pohybu letadel letících do Vodochod týče, je jasně dané, že přes Zdiby nepoletí ani nemůžou, protože Zdiby se nacházejí v tzv. CTR letiště Ruzyně, to znamená vzdušný prostor letiště ruzyně, o vstup do tohoto prostoru musejí žádat i záchranné vrtulníky a veškerý provoz má svůj pevný řád. Přiblížení na letiště do Vodochod je nastavené tak, aby nekřížilo trasy na letiště Ruzyně. Kdo bude chtít tohle vše najde na internetu. A o tom jakým směrem budou letadla startovat o tom nemůže rozhodnout žádný politik nebo funkcionář ! o tom rozhoduje matička příroda. Vše se odvíjí od rychlosti a směru větru.

Tommy: Tome když budeš mít chvilku tak by jsi sem mohl hodit kousky map aby lidi viděli kudy se lítá ;-)

Honza Zmítko
Nevim nevim.... to by jsi take mohl rict, ze vybudovani hal u nas v obci a rozsireni prumyslove zony, pripadna vystavba fabriky s vyrobni cinnosti je take super prinos. Protoze nevim jak tobe, ale mne se designove a umistenim ty nove haly nelibi a daleko vic bych si tam predstavil nejaky prinosnejsi sluzby - treba mensi supermarket... nebo tak neco.
Je jasne ze nemohou litat pres nasi obec, ale musi se dusledne vyresit obsluznost a doprava, ktera si myslim neni uplne zrejma?? Nedokazu posoudit, jestli tedy jsem pro nebo proti, protoze pokud by se to tykalo jen prinosu, jsem jasne pro :-), ale pokud by treba doprava na letiste mela jezdit pres nasi obec(autobusy, auta...) jsem pak proti.
Takze snad se tohle nejak rozlouskne, protoze nic neni cernobile, ale v tomto pripade zatim sedive(alespon pro me).

Na druhou stranu je nutne aby se nase obec snazila ziskat z toho nejaky prospech at to dopadne jakkoliv, ale z nebe nam ten prospech nespadne :-), to jen mozna nejake letadlo :lol: :lol:
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 6762Příspěvek jenik789
čtv led 14, 2010 2:42 pm

sabolov píše:Ráda bych hlasovala ZA!!!!! :roll: letiště, ale po odkliknutí mi to hlásí, že mám "nesprávný formulář" .... že by měl auto ankety jasno o jejím výsledku ????
To urcite neee :wink:, ale anketa byla vytvorena ve starsi verzi fora pred 4 roky a take kdyz vytvarite jakoukoliv anketu nastavujete i do kdy ma platit, takze proto to uz asi nyni nejde. Nechci do toho technicky zasahovat, protoze by se pak uplne smazala, kdybych se ji administratorsky snazil otevrit. :wink:
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Odpovědět