Záchrana lesa vedením obce?

Vše co se týká našeho OÚ, starosty, zastupitelů.... prostě vše co k tomu patří
Odpovědět
MacFig
Příspěvky: 920
Registrován: úte lis 22, 2005 8:51 am
Bydliště: Skopec 123, 250 66, Zdiby - Brnky
Kontaktovat uživatele:

Záchrana lesa vedením obce?

Příspěvek: # 11284Příspěvek MacFig
pát říj 21, 2016 10:15 am

Tak jsme si v červencovém Zdibském zpravodaji mohli přečíst (s podpisem místostarosty Žáčka), jak vedení obce prosadilo záchranu lesa na Zlatém kopci:
Obrázek

Obdobná prohlášení se objevují i jinde:
http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru- ... oparku-ctk nebo totéž jinde http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpra ... -lesoparku

Jenže nějak místostarosta Žáček zapomněl, že on původně navrhoval "záchranu" lesa postupem odporujícím zákonům s výsledkem stavby soukromého heliportu na Zlatém kopci:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na to jsme jako opozice (z mého e-mailu) reagovali společným odmítnutím snah o nezákonnou záchranu lesa a návrhy na legální záchranu bez finanční újmy (za likvidaci skládky na náklady obce) pro obec:
Obrázek

A na zastupitelstvu jsme argumenty "přinutili" místostarostu Žáčka jako předkladatele tohoto nezákonného návrhu, že svůj návrh stáhl. Opoziční zastupitelka Oborníková za nás navrhla, aby les koupila zákonným způsobem obec za cenu, o které podle jejího telefonátu Lesy sv. Huberta byli ochotni jednat. Bohužel asi byli ochotni jednat o ceně jen s někým, protože následně místostarosta Žáček sdělil, že na původní ceně trvají.

Pro další zastupitelstvo jsme jako opozice za vydatné pomoci paní RNDr. Hany Španielové (tímto jí děkujeme ještě veřejně) připravili návrh na odkup lesa obcí:
Obrázek
Obrázek

Na tom dalším zastupitelstvu však návrh na odkup lesa předkládá starosta Tvrdý (jako by jej okopíroval z našeho návrhu s vypuštěním "nepříjemných" částí našeho návrhu :-) ):
Obrázek

Po koupi lesa se všude objevuje, jak vedení obce zachránilo tento les.
Kdybychom se do toho jako opozice nevložili, tak by k záchraně lesa asi nedošlo, protože jakékoliv usnesení o směně založené na nezákonném postupu by bylo od samého počátku neplatné (nebo by vznikla škoda, kterou by obec musela zaplatit), pan Hájek by sotva koupil les bez záruky, že dojde ke směně, a Lesy sv. Huberta by les vykácely.

A kdyby někomu nebylo jasné, kde má pozemek místostarosta Žáček, tak tady přímo vedle zachráněného lesa:
Obrázek

Informace, že v Lesy sv. Huberta je angažovaná paní Žáčková jsou podle veřejného prohlášení místostarosty Žáčka "nesmysl" a jelikož nemáme jak si toto ověřit, tak nám nezbývá, než tomu věřit.


Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
-----------------------------------------------------------------------------
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

Odpovědět