Parlamentní volby 2017

Vše o všem, co třeba nikam nepatří.
Odpovědět
MacFig
Kontaktovat uživatele:

Parlamentní volby 2017

Příspěvek: # 11809Příspěvek MacFig
stř říj 18, 2017 10:16 am

Volte ! Jinak můžete být překvapeni.

Obrázek

Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
--------------------------------
Obec pro všechny generace

rasputin
Anonymni Diskuter

Re: Parlamentní volby 2017

Příspěvek: # 11810Příspěvek rasputin
stř říj 18, 2017 11:33 am

Je hezké navádět elektorát, aby šel k volbám, kdo ale řekne těm zvoleným politikům, aby hlasovali při tvorbě zákonů a nezdržovali se hlasování?
Kolik hlasů občanů, které zastupují v parlamentu politici, je zdržením se hlasování politika, rázem bez názoru na věc?

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11811Příspěvek MacFig
stř říj 18, 2017 11:49 am

To je samozřejmě problém správné volby strany/politika a je to fakt těžká volba. Mně např. po prvním probrání 26 volebních lístků zbyly 4 pravicové strany, přičemž jedna strana má málo zkušeností, jedna je hodně zatížená minulostí a tak mně zbývají dvě k závěrečnému rozhodnutí. A volba to i tak bude těžká - dát přednost konzervativní podpoře svobody a podnikání nebo straně se zkušenostmi z komunální politiky.
To ale nic nemění na tom, že volit by měli pokud možno všichni. Jinak se ani ti zvolení politici nedozví, jaký je názor většiny, a prostě se budou chovat, jak chtějí, bez ohledu na lidi.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 11812Příspěvek rasputin
stř říj 18, 2017 1:34 pm

MacFig píše:
stř říj 18, 2017 11:49 am
To je samozřejmě problém správné volby strany/politika a je to fakt těžká volba. Mně např. po prvním probrání 26 volebních lístků zbyly 4 pravicové strany, přičemž jedna strana má málo zkušeností, jedna je hodně zatížená minulostí a tak mně zbývají dvě k závěrečnému rozhodnutí. A volba to i tak bude těžká - dát přednost konzervativní podpoře svobody a podnikání nebo straně se zkušenostmi z komunální politiky.
To ale nic nemění na tom, že volit by měli pokud možno všichni. Jinak se ani ti zvolení politici nedozví, jaký je názor většiny, a prostě se budou chovat, jak chtějí, bez ohledu na lidi.
Já myslím, že by si každý měl poslechnout vystupování politiků v přímých přenosech ze sněmovny a pak si uvědomit, co, nebo koho vlastně podporují. O co jim vlastně, v minulém volebním období šlo. Co se stalo jejich hlavním cílem po zvolení do sněmovny. Sliby politiků jsou nezávazné a nevymahatelné, tedy i programy. Podle čeho tedy volit, podle osobností jejich názorů, nebo podle programů,
Nebo risknout a volit raději nováčky v politice, abychom nemuseli poslouchat ty nechutné tahanice?

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11813Příspěvek MacFig
stř říj 18, 2017 1:55 pm

Program je vždy pouze krátké shrnutí nejhlavnějších "taháků" stran a bohužel mnohdy je reálně uvažujícím voličům dopředu jasné, že splnění je nereálné.
Volba osobností podle jejich dlouhodobých názorů a postojů je podle mě jediná dobrá cesta. A je asi jedno, zda jsou to v politice matadoři nebo novicové. Akorát novic nemá dost zkušeností a než se naučí co a jak, tak ho mohou ostatní zkazit nebo převálcovat. Ale je nezbytné, aby do politiky vstupovali a čeřili hladinu (tentokrát parlamentního) rybníka.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky

Odpovědět