KRAJSKÉ VOLBY 2016

Vše o všem, co třeba nikam nepatří.
pavelka

KRAJSKÉ VOLBY 2016

Příspěvek: # 11233Příspěvek pavelka
pon říj 03, 2016 11:11 pm

Tak jsem si tak vykračoval po tom našem rynku naší malebné obce a mé oko ulpělo na ještě malebnějším letáčku. Ten upřímný, laskavý úsměv mě povzbudil a dodal odhodlání jít ke krajským volbám.

Díky, díky! Tahle doba je na mě vážně někdy složitá. Třeba jenom v těch obchodech, co toho je! Kdo se v tom má vyznat?! Já teda ne. Pro mě to bylo dřív mnohem jednodušší, čím menší výběr, tím snazší rozhodování. A vůbec nejlíp, když je jen jedna možnost, pak se už člověk ani trochu nemusí bát, že zvolil špatně!

Proto jsem rád, že tu mám po celé obci jen jeden letáček a mám klid. Když se tu objeví nějaký závadný propagandistický materiál, šup s ním z nástěnky, ať může milovaný občan klidně spát! Žádné noční převalování a těžká hlava. A já bych se toho nebál a svým spoluobčanům bych to ještě víc usnadnil – proč jim zatěžovat schránku všemi těmi nepotřebnými lístky, když tam stačí jen jeden, ne?

Již vzhůru psanci této země,
již vzhůru všichni, jež hlad shnět!
Teď právo duní v jícnu temně
a výbuch zahřmí naposled.
Od minulosti spějme zpátky,
otroci, vzhůru k cílům svým!
Již chví se světa základ vratký,
my ničím nejsme, buďme vším!

PS: Nevíte, jestli šátky a mávátka budeme fasovat na úřadě? Že bychom to spláchli rovnou třeba s poplatky za komunální odpad…. Svůj k svému.

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAJSKÉ VOLBY 2016

Příspěvek: # 11234Příspěvek jenik789
stř říj 05, 2016 6:29 am

Treba prijede pan "triprstak" (jeho prezdivka) Huml a mavatka budou. Pripadne pan Patera udela "zabijecku prasete" a bude rozdavat ovarek u voleb :D :D
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

pavelka

Příspěvek: # 11235Příspěvek pavelka
stř říj 05, 2016 8:44 am

Nálada v ČSSD je před volbami bojovná, říká v rozhovoru pro Právo premiér Bohuslav Sobotka.

Tak svatá pravda, to můžu za tento týden potvrdit - klucí s dodávkou ve jménu strany statečně strhávali letáčky protistran ze všech nástěnek ve Zdibech, nedbaje nepřízně počasí, nedbaje štiplavých poznámek otupělých venkovanů. Tomu říkám nasazení.

Asi vyhlásili soutěž Vesnice roku.

A Zdiby jsou Zdiby - dohnat a předehnat! Nezáleží na velikosti buňky, klidně může být i taková "rodinná", je to o velikosti odhodlání, že? Holt v naší vesnici se neztrácí čas tlacháním a jde se rovnou k činu. Jo, od nás by se měli ostatní učit!

Tak snad bychom si ještě na závěr měli připomenout to jejich slavné moto: Spravedlnost, svoboda, solidarita.

No hlavně nezapomeňme dobře volit, ať máme na krajích bezpečno.

A ještě trochu barvomluvy: Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství.

Ach jo, se mnou je to vážně divný, ztracený případ, na mě i ty barvy působí úplně opačně...

pavelka

Příspěvek: # 11236Příspěvek pavelka
stř říj 05, 2016 1:06 pm

Vážení spoluobčané!

Chtěl bych vás důrazně požádat, aby jste byli dbalí na svoje domácnosti a nejbližší okolí. Buďte obezřetní při práci s otevřeným ohněm, rovněž pozor na vytopení vodou či při práci ve výškách. V tomto týdnu do soboty do doby ukončení voleb totiž místní dobrovolný hasičský sbor nebude plně k dispozici. Na pokyn starosty totiž musejí strhávat letáčky protistran a dbát o to, aby letáčky ČSSD byly řádně vidět.

Pochopte to, na požáry zkrátka není čas!!!!

TAK HEZKY PO STAROSTOVSKU: odvolávám, co jsem odvolal. Došlo ke splynutí funkcí neb viděný hasič zastává i jinou obecně prospěšnou funkci. A moje nelítostná slova dopadla nesprávně na hasiče, kdežto měla dopadnout na obecní údržbáře. Takže hořet může, ale stejně BUĎTE PROSÍM BDĚLÍ!
Všem v tomto ohledu nespolupracujícím hasičům se omlouvám.

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 11237Příspěvek vonasek
stř říj 05, 2016 6:54 pm

Tak hasičů nutno si vážit, teda aspoň většiny. Ale u údržby bych se držel pravidla, koho chleba jíš, toho píseň zpívej......a u nějakých jedinců to platí na 100%.

OSZ

Příspěvek: # 11238Příspěvek OSZ
čtv říj 06, 2016 7:54 am

Nejste spokojení, jak to v tomto státě funguje? Tak nevolte tradiční – zavedené strany, které si dělají nárok na moc a patent na rozum. Když jim dáte důvěru, tak jim dáte vzkaz, že celou tu dlouhou dobu to dělali dobře a není co měnit. Voliči mají teď konečně jedinečnou příležitost jim to spočítat a sdělit dalším, že jestliže se budou chovat stejně, tak jim to příště spočítají taky. Buďme výchovní a nebuďme ovce.
Kdo lže, ten krade!!!

rasputin

Příspěvek: # 11239Příspěvek rasputin
čtv říj 06, 2016 10:14 am

Já myslím, že strhávat plakáty, té či oné strany je špatné. Ničí se vlastně majetek těch stran. Buď jde o krádež, nebo ničení majetku. Zde by mohla sehrát velkou roli obecní policie, která by mohla zajistit pachatele a určitě by se našla skutková podstata nějakého přestupku, kterého se osoba dopustila. Přestupek by mohl být zaznamenán do registru přestupků. To už umí. Nejen zajišťovat průběh voleb, ale i veřejný pořádek před volbami.
Naposledy upravil(a) rasputin dne čtv říj 06, 2016 12:34 pm, celkem upraveno 1 x.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11240Příspěvek kango
čtv říj 06, 2016 10:52 am

nebo by mohla údržba strhávat letáky všech volebních stran a nedělat rozdíly. :cool

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11241Příspěvek MacFig
čtv říj 06, 2016 10:56 am

Tak jsem se v noci vrátil z dovolené a našel ve schránce nějaké letáky (i volební).
A hle. Zas jako u každých voleb jsou jen těsně před volbou do schránek vhazovány jak podepsané, tak anonymní letáky.
Pokud by se k někomu nedostaly (snad je nebude obecní údržba tahat ze schránek :D), tak jsem je pro vás naskenoval.
Oba jsou zajímavé. No posuďte sami :clap :
Obrázek
Obrázek
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
-----------------------------------------------------------------------------
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11242Příspěvek jenik789
čtv říj 06, 2016 1:22 pm

Nemyslim si, ze by mohli byt všichni hasici nejak ovlivnovani, nejsou to ovce kteří delaji všechno na prikaz a preci by si to nenechali libit. Pokud někdo nekoho videl a zjistil kdo byl tou osobou, pak to není o tom jakou funkci "strhavac" ma, ale co to je za osobu a na ci rozkaz poskozovani prováděla. Jelikoz jsem u toho nebyl, nedokazi rici kdo to delal.

Na druhou stranu pokud dostala nejaka skupina rozkaz od nekoho z uradu, pak je to uz organizovane poskozovani, ale to jiz by pak se mělo projednat na zastupitelstvu a zjistit skutecny stav věci a provest "konfrontaci" osob které toto poskozovani prováděli.

V obci se urcite vi o koho jde, ale prosim neházejme všechny do jednoho pytle. Sam mam u hasicu kamarady a vim, ze to jsou rovni a slusni obcane. Jednotlivec nemůže preci poskodit celou organizaci.

Sam mohu potvrdit, ze plakaty ODS vydrzely jen asi 1 den, ale komuniste a CSSD drzi vecne. (to mimo jiné komuniste nam rikali, ze jsou na vecne casy :D :D )
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

PavlaO

Příspěvek: # 11243Příspěvek PavlaO
čtv říj 06, 2016 6:41 pm

Paní zastupitelko Oborníková,

žádný takový příkaz jsem nevydal, s panem Tondrem jsem o tom hovořil a o ničem takovém také neví.

Jan Tvrdý
starosta
tel. : 284 890 013
------------------------------
Obec Zdiby
Průběžná 11
250 66 Zdiby

From: Pavla Oborníková
Sent: Wednesday, October 05, 2016 8:58 PM
To: starosta@obeczdiby.cz
Cc: Obec Zdiby podatelna <podatelna@obeczdiby.cz>
Subject: Poškozování konkurenčních politických stran

Dobrý den pane Tvrdý,

můžete prosím potvrdit informace pana Tondra, že jste vydal příkaz k odstraňování konkurenčních předvolebních letáků, plakátů a dalších materiálů z veřejně dostupných míst v obci Zdiby, mimo materiály ČSSD, za něž kandidujete Vy sám? Odstraňují tyto materiály zaměstnanci obecní údržby či dobrovolných hasičů?

Tímto jednáním dochází k porušování zákona nejen poškozováním cizího majetku, ale rovněž dochází k narušení volné soutěže politických stran v předvolebním boji, kterýžto je jedním ze základních pilířů demokracie.

Předem děkuji za odpověď obratem,

Mgr. Pavla Oborníková
Zastupitelka Obce Zdiby

rasputin

Příspěvek: # 11244Příspěvek rasputin
pát říj 07, 2016 5:43 am

PavlaO píše:Paní zastupitelko Oborníková,

žádný takový příkaz jsem nevydal, s panem Tondrem jsem o tom hovořil a o ničem takovém také neví.

Jan Tvrdý
starosta
tel. : 284 890 013
------------------------------
Obec Zdiby
Průběžná 11
250 66 Zdiby

From: Pavla Oborníková
Sent: Wednesday, October 05, 2016 8:58 PM
To: starosta@obeczdiby.cz
Cc: Obec Zdiby podatelna <podatelna@obeczdiby.cz>
Subject: Poškozování konkurenčních politických stran

Dobrý den pane Tvrdý,

můžete prosím potvrdit informace pana Tondra, že jste vydal příkaz k odstraňování konkurenčních předvolebních letáků, plakátů a dalších materiálů z veřejně dostupných míst v obci Zdiby, mimo materiály ČSSD, za něž kandidujete Vy sám? Odstraňují tyto materiály zaměstnanci obecní údržby či dobrovolných hasičů?

Tímto jednáním dochází k porušování zákona nejen poškozováním cizího majetku, ale rovněž dochází k narušení volné soutěže politických stran v předvolebním boji, kterýžto je jedním ze základních pilířů demokracie.

Předem děkuji za odpověď obratem,

Mgr. Pavla Oborníková
Zastupitelka Obce Zdiby
Dobrý den paní Mgr. Oborníková Pavlo, myslím, že odpověď byla zřejmá, už když jste dotaz psala. Kdokoli by se k tomu přiznal, byl by to konec jeho kariéry. A možná respekt před moci úřední zavinil, že informátor (svědek) již o ničem neví. Je na zvážení, zda kandidatura zmiňované osoby je pro ČSSD přínosem, no, snad příznivci ČSSD budou kroužkovat.
Je jen zajímavé, že ve všech směrech akční obecní policie, již někoho neodhalila, při této činnosti. Ale určitě se dovíme o nasazení strážníků při zajišťování veřejného pořádku při volbách a hlídky strážníka first responder AED . Zda li pán, co řídí OP, po přečtení Vašeho dopisu, motivoval strážníky ke kontrole, odhalení protiprávního jednání a pachatele, aby byla soutěž politických stran seriózní a nepoškozoval se jejich majetek ? Nemáte pocit, že nám OP dělá vše jiné, jen né odhalování a projednávání přestupků v naší obci?

Petr Míšek

Příspěvek: # 11247Příspěvek Petr Míšek
sob říj 08, 2016 7:10 am

MacFig píše:Tak jsem se v noci vrátil z dovolené a našel ve schránce nějaké letáky (i volební).
A hle. Zas jako u každých voleb jsou jen těsně před volbou do schránek vhazovány jak podepsané, tak anonymní letáky.
Pokud by se k někomu nedostaly (snad je nebude obecní údržba tahat ze schránek :D), tak jsem je pro vás naskenoval.
Oba jsou zajímavé. No posuďte sami :clap :
Obrázek
Obrázek
To jsou ideální vlastnosti socanského politika, jestli vydrží, dotáhne to vysoko :clap

PavlaO

Příspěvek: # 11248Příspěvek PavlaO
sob říj 08, 2016 6:25 pm

Gratulujeme vítězům voleb ve Středočeském kraji!

Koalice 2014 - 2018

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 11249Příspěvek kango
sob říj 08, 2016 7:53 pm

Gratuluji všem ve Zdibech, že "náš" starosta skončil naštěstí pouze jako pátý náhradník. :clap :yes
Jeho starostování ve Zdibech hlasy spíše ubíralo než přidávalo.

Odpovědět