Vandalství?

Vše o všem, co třeba nikam nepatří.
Odpovědět
rasputin

Vandalství?

Příspěvek: # 10751Příspěvek rasputin
pon dub 11, 2016 12:04 pm

Dobrý den, v neděli ráno jsem uviděl, že chybí dopravní značka "přechod pro chodce a hlavní silnice" u zastávky V Remízkách, dále byla otočená klamná informační značka, sdělující řidičům o měření rychlosti v obci a užívání monitorování.
Proč ji někdo odstranil a druhou otočil? Kdo by měl dohlížet nad tím, aby se toto nedělo? Není li svislá značka, musí řidič zastavit na přechodu, když vidí chodce? Je si chodec vědom, že chybí značka a nemá vstupovat? Kdo by mohl za dopravní nehodu? Proč někdo neřeší tyto vandaly?

Mlyeko

Re: Vandalství?

Příspěvek: # 10756Příspěvek Mlyeko
pon dub 11, 2016 1:43 pm

řidič je povinen respektovat i vodorovné dopravní značení(zebra) takže chyba řidiče....
chybí značka... volat na pčr že je tam nebezpečný úsek :)

rasputin

Příspěvek: # 10768Příspěvek rasputin
úte dub 12, 2016 6:16 am

Mlyeko píše:řidič je povinen respektovat i vodorovné dopravní značení(zebra) takže chyba řidiče....
chybí značka... volat na pčr že je tam nebezpečný úsek :)
Zdravím Mlyeko, a to má volat kdo? Občané mají dohlížet nad bezpečností a plynulostí provozu na komunikacích, občané mají odhalovat a vandaly ?

Mlyeko

Příspěvek: # 10774Příspěvek Mlyeko
úte dub 12, 2016 10:57 am

klidně občan, pokud se citi ohrozen a chce upozornit na nebezpečný úsek tak proč ne?

to je to samy jako s požárem, někde hoří tak zavolám na hasiče a nečekám na někoho jiného....

rasputin

Příspěvek: # 10776Příspěvek rasputin
úte dub 12, 2016 12:30 pm

Mlyeko píše:klidně občan, pokud se citi ohrozen a chce upozornit na nebezpečný úsek tak proč ne?

to je to samy jako s požárem, někde hoří tak zavolám na hasiče a nečekám na někoho jiného....
A odhalovat vandaly?

Mlyeko

Příspěvek: # 10777Příspěvek Mlyeko
úte dub 12, 2016 12:38 pm

tak na to je snad policei asi ne? nebo klidne i spoluobčané pokud něco viděli mají to oznámit. já reagoval na to koho to bude chyba a proč (přechod-nehoda)

rasputin

Příspěvek: # 10780Příspěvek rasputin
stř dub 13, 2016 5:56 am

Mlyeko píše:tak na to je snad policei asi ne? nebo klidne i spoluobčané pokud něco viděli mají to oznámit. já reagoval na to koho to bude chyba a proč (přechod-nehoda)
Už jsem se lekl, že mají občané organizovat nějaké hlídky a poznatky hlásit Obecní policii. K odstranění dopravní značky totiž došlo o víkendu v nočních hodinách, kdy nám nikdo neslouží a slušní občané též odpočívají ve spánku. Tak že se toto drobné vandalství může opakovat do nekonečna. Není to totiž poprvé co byla značka ulomena, potom neuměle opravena, tak, že se dá vysunout z propojovací tyče, v těchto místech došlo i k poničení nové informační desky i přemísťování kontejnerů.
Vše v době noční, kdy nikdo žádnou hlídku nekoná a obec je ponechána na pospas vandalů. Následky - problémy na přechodu jak řidiče tak chodce. Můj názor je ten: Je hezké, že se nám OP zabývá preventivní činností , školy, kulturní akce,
práce v nasmlouvaných obcích, ale není důležitější zajistit a potrestat vandaly, provádět důslednou hlídkovou činnost v naší obci, měřit rychlost vozidel projíždějících v obci a.t.d.? Vybavení a techniku na to strážníci mají: Co vy na to?

Petr Míšek

Příspěvek: # 10783Příspěvek Petr Míšek
stř dub 13, 2016 8:10 am

My na to- přečte si to těch pár, momentálně 9, lidí co jsem chodí. Někteří souhlasně zamručí, někdo nesouhlasně zavrtí hlavou. A půjdou si všichni po svém.

rasputin

Příspěvek: # 10784Příspěvek rasputin
stř dub 13, 2016 8:43 am

Petr Míšek píše:My na to- přečte si to těch pár, momentálně 9, lidí co jsem chodí. Někteří souhlasně zamručí, někdo nesouhlasně zavrtí hlavou. A půjdou si všichni po svém.
Určitě máte pravdu pane Míšku Petře, tady se nic nerozhoduje a samozřejmě si každý dělá, jak mu to vyhovuje a zamyslí se nad věcí, až se ho případná věc přímo dotkne a bude poškozený, pak bude uvažovat, proč k tomu došlo a kde se stala chyba.
Hezký den R.

vonasek
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 10785Příspěvek vonasek
stř dub 13, 2016 9:29 am

Petr Míšek píše:My na to- přečte si to těch pár, momentálně 9, lidí co jsem chodí. Někteří souhlasně zamručí, někdo nesouhlasně zavrtí hlavou. A půjdou si všichni po svém.

Ono sem chodí podstatně více lidí, jen se sem bojí cokoli napsat, zvláště lidi, co jsou navázáni na OU :bandit

rasputin

Příspěvek: # 10913Příspěvek rasputin
pon kvě 09, 2016 5:49 am

Opět někdo odstranil dopravní značku Přechod pro chodce a hlavní silnice,(někdo, když byla ulomená, ji nechal opravit tak, že se dá snadno z dovnitř vložené trubky vyndat, nebo pootočit.) dále otočili ceduli oznamující monitoring obce, a zohýbal dodatkovou tabulku u zákazu vjezdu nákl automobilů, vše v okolí autobusové zastávky V Remízkách. Jak a kdo může zabránit takovému vandalství????????????

Odpovědět