Problémy s fórem - musím se přihlašovat 2x

Máte nějaký problém, hledáte něco atd....
Ale taky vše co se týká internetu/intranetu

Moderátor: tom

Odpovědět
Stepan
Kontaktovat uživatele:

Problémy s fórem - musím se přihlašovat 2x

Příspěvek: # 3641Příspěvek Stepan
pát led 12, 2007 11:38 pm

Toto fórum se vůči mě chová poslední dobou docela divně - myslím tím konkrétně tu aplikaci. Kdyz napíši forum.zdiby.cz, zobrazí se mi správně stránky fóra. Obvykle nebývám přihlášen - aplikace to zapomíná, a tak kliknu na odkaz Přihlášení. Jsem vyzván k zadání jména a hesla, které zadám a potvrdím. Poté se mi objeví opět úvodní strana fóra a stále ale nejsem přihlášen - žádné zobrazení chybného hesla. Opět kliknu na odkaz Přihlášení. Opět zadám stejně jméno a heslo. Napodruhé ovšem už se mi objeví úvodní strana fóra pro přihlášeného uživatele. Odkaz Přihlásit zmizí a místo něj je tam Odhlášení [Stepan].

Stává se mi to pravidelně. Problémem poté je, že když si chci zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy, tak se mi žádné nezobrazují a to i když jsem schopen podle datumu si je najít.

Máte někdo podobné zkušenosti?

tom

Re: Problémy s fórem - musím se přihlašovat 2x

Příspěvek: # 3642Příspěvek tom
sob led 13, 2007 11:22 am

Stepan píše:Toto fórum se vůči mě chová poslední dobou docela divně - myslím tím konkrétně tu aplikaci. Kdyz napíši forum.zdiby.cz, zobrazí se mi správně stránky fóra. Obvykle nebývám přihlášen - aplikace to zapomíná, a tak kliknu na odkaz Přihlášení. Jsem vyzván k zadání jména a hesla, které zadám a potvrdím. Poté se mi objeví opět úvodní strana fóra a stále ale nejsem přihlášen - žádné zobrazení chybného hesla. Opět kliknu na odkaz Přihlášení. Opět zadám stejně jméno a heslo. Napodruhé ovšem už se mi objeví úvodní strana fóra pro přihlášeného uživatele. Odkaz Přihlásit zmizí a místo něj je tam Odhlášení [Stepan].

Stává se mi to pravidelně. Problémem poté je, že když si chci zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy, tak se mi žádné nezobrazují a to i když jsem schopen podle datumu si je najít.

Máte někdo podobné zkušenosti?
Nikdy se mi to nestalo, ale teď jsem zkusil zopakovat tvůj postup u sebe a podařilo se mi problém vyvolat.
Je to pravděpodobně způsobeno přesměrováním z forum.zdiby.cz na http://www.zdiby.cz/forum (obojí je správně nasměrováno na aplikaci s fórem). Myslím, že prohlížeče udržují pro různé domény různé sady cookies (patrně stačí rozdíl v doméně i na 3.úrovni) a pokud fórum nenajde platnou hodnotu v autorizačním cookie, považuje uživatele za nepřihlášeného.
Tyhle aplikace mívají natvrdo v konfiguraci svou adresu a při přesměrování po odeslání formulářu ji použijí - tady je to patrně http://www.zdiby.cz/forum - asi bude stačit začínat na téhle adrese a mělo by být vše OK.

Tom

Stepan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3645Příspěvek Stepan
ned led 14, 2007 10:32 pm

Tome, díky moc, zkusím příště.
Š.

Odpovědět