Zabezpečení počítače

Máte nějaký problém, hledáte něco atd....
Ale taky vše co se týká internetu/intranetu

Moderátor: tom

Odpovědět
Stepan
Kontaktovat uživatele:

Zabezpečení počítače

Příspěvek: # 2721Příspěvek Stepan
pon říj 16, 2006 3:40 pm

Známým se přihodilo, že jim vyjela na tiskárně, kterou mají připojenou ke svému počítači, fotka, na které je jejich soused. Jelikož mají wifi internet a soused pravděpodobně též, musel se tam k nim nějak nabourat - vědomě/nebo spíš nevědomě. Poradil byste mi někdo, prosím, kde jim mám nastavit omezení na přístup - stačí firewall, nebo je to nějaké nastavení sdílení? Obávám se aby podobně nebyl vidět i jejich počítač s daty. Předem díky za radu/y.

tom

Re: Zabezpečení počítače

Příspěvek: # 2722Příspěvek tom
pon říj 16, 2006 5:11 pm

Stepan píše:Známým se přihodilo, že jim vyjela na tiskárně, kterou mají připojenou ke svému počítači, fotka, na které je jejich soused. Jelikož mají wifi internet a soused pravděpodobně též, musel se tam k nim nějak nabourat - vědomě/nebo spíš nevědomě. Poradil byste mi někdo, prosím, kde jim mám nastavit omezení na přístup - stačí firewall, nebo je to nějaké nastavení sdílení? Obávám se aby podobně nebyl vidět i jejich počítač s daty. Předem díky za radu/y.
Zajímavé :)

Taky mohli mít obě domácnosti nešifrované WiFi LAN a náhodou stejné SSID a název tiskárny - pak už je to jen otázka síly signálu ;)

Záleží trochu na typu připojení - pokud má PC přímo veřejnou adresu, tak určitě nastavit firewall na co nejvyšší úroveň + žádná služba by neměla být z PC poskytována směrem do internetu, hlavně to platí pro sdílení adresářů a tiskáren.
Doporučuji tedy omezit sdílení pouze na síť, kde je to nezbytně nutné (tj. max. směrem do LAN) a navíc to zavřít firewallem.

Pokud je v cestě router s překladem adres, pak spíš záleží na jeho kvalitě a na tom, co v něm člověk povolí ...

Tom

Odpovědět