Paralelní dráha Ruzyně

Sem pište Vaše přípomínky jen k Územnímu plánu a rozvoji výstavby obce.

Moderátor: MacFig

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Paralelní dráha Ruzyně

Příspěvek: # 3143Příspěvek MacFig
pon lis 13, 2006 9:05 am

http://letovadraha.wikidot.com

K petici jsem se přidal, protože také nesouhlasím s výstavbou další dráhy, která není navíc nijak zahrnuta do Konceptu řešení územního plánu obce Zdiby.

Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
-----------------------------------------------------------------------------
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3344Příspěvek MacFig
úte pro 05, 2006 2:49 pm

Výzva o.s. Pro Nebušice - připojení se k žalobě ohledně výstavby paralelní dráhy v Ruzyni: http://drahan.chabry.cz/dokument/files/191.pdf
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky

Tommy Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3352Příspěvek Tommy Zdiby
úte pro 05, 2006 5:37 pm

Tak to teda nechápu jak by se mohla paralerka na Ruzyni dotknout obce Zdiby něčim špatným! Naopak by jsme měli být všichni rádi že už nebude tak hustý provoz přez nás, ale rozdělí se na obě dráhy! Druhá dráha bude o zhruba kilometr a půl od stávající a to směrem na jih!!!!!!!!! Tak že letadla budou létat jako by víc nad Prahou a né nad námi!!!!!!!!
Dont drink and fly :-)

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3354Příspěvek kango
úte pro 05, 2006 6:49 pm

:)
Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 11:57 pm, celkem upraveno 1 x.

petulin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3355Příspěvek petulin
úte pro 05, 2006 10:53 pm

Ahoj, podle tohoto zdroje by mel pravdu spis Tommy, ta nova draha bude primarne na pristavani a ta stara bude na starty. Vypada to i logicky, protoze ta nova draha bude docela dost blizko k Jenci a Hostivicum.
http://www.praha-suchdol.cz/letiste/main.htm

Petr

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3356Příspěvek MacFig
úte pro 05, 2006 11:22 pm

Prosím všechny diskutující, aby nezapomínali, že Zdiby nejsou jen u Průběžné (zde by se hluk a i jiný vliv měl snížit), ale zasahují až k Dolním Chabrům (Drahaň), tedy končí na ose nové dráhy a zde by mělo k zatížení hlukem dojít zásadně a podstatně zejména skladebným hlukem z paralelní dráhy a okruhu okolo Prahy (a ten hluk se projeví jako neustálý hukot (pozadí, které znají asi všichni zdibští z dálnice) se špičkami při přistávání letadel na celém území obce). Nechci zde vyvolávat žádný flame, natož paniku, ale myslím si, že by lidé měli být informováni (a zde dík petulinovi za link na další informace), aby si mohli udělat vlastní názor a nebyli pak překvapeni, že si to představovali jinak.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky

winter

Příspěvek: # 3358Příspěvek winter
úte pro 05, 2006 11:36 pm

Zvýšení kapacity letiště znamená logicky více letadel, hluku a vyhořelého paliva. Na něčí hlavu to spadnout musí. Tím se lidé, kteří si to chtějí protlačit moc netrápí. Dělají to samozřejmě pro svůj zisk. Nikoli pro nějaké obce nebo občany. Na ty se kašle. Zeptejte se lidí co jim s cenou baráku taková nová, moderní dráha udělala....

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3364Příspěvek kango
stř pro 06, 2006 9:56 am

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 11:57 pm, celkem upraveno 1 x.

Jirka

Re: Paralelní dráha Ruzyně

Příspěvek: # 3435Příspěvek Jirka
stř pro 13, 2006 10:43 pm

MacFig píše:http://letovadraha.wikidot.com

K petici jsem se přidal, protože také nesouhlasím s výstavbou další dráhy, která není navíc nijak zahrnuta do Konceptu řešení územního plánu obce Zdiby.

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 4019Příspěvek kango
úte bře 20, 2007 3:17 pm

Naposledy upravil(a) kango dne čtv úno 20, 2014 11:52 pm, celkem upraveno 3 x.

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 4020Příspěvek MacFig
úte bře 20, 2007 3:36 pm

Samozřejmě nic !
Ono je to tak, že jsme mimo pásma tzv. hlukové zátěže, kdy se vychází z mírně upravených studií asi 20 let starých (na kterých se mimochodem podílel můj otec, který taky vytvořil první seriózní hlukovou studii Ruzyně někdy v roce 1977), kde naměřené hodnoty odpovídají tehdejšímu provozu a tehdejším letadlům a vše ostatní je víceméně teoretická extrapolace (pro nynější a plánovaný provoz, letadla i novou dráhu). To vše navíc nezahrnuje skladebný hluk (z více zdrojů - u nás z přivaděče na D8 a plánovaného obchvatu Prahy). No a protože tu nikdo moc nekřičí, tak se v Ruzyni mohou klidně tvářit, že tady je vše OK a není co kompenzovat. Bohužel můj otec již nežije, jinak by nám k tomu dal fundované stanovisko i s kvalifikovaným odhadem budoucího vývoje (a to, co říkal před asi pěti lety nebylo moc povzbudivé :( ).
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky

Merlin

Příspěvek: # 4021Příspěvek Merlin
úte bře 20, 2007 5:03 pm

MacFig píše:Samozřejmě nic !
Ono je to tak, že jsme mimo pásma tzv. hlukové zátěže, kdy se vychází z mírně upravených studií asi 20 let starých (na kterých se mimochodem podílel můj otec, který taky vytvořil první seriózní hlukovou studii Ruzyně někdy v roce 1977), kde naměřené hodnoty odpovídají tehdejšímu provozu a tehdejším letadlům a vše ostatní je víceméně teoretická extrapolace (pro nynější a plánovaný provoz, letadla i novou dráhu). To vše navíc nezahrnuje skladebný hluk (z více zdrojů - u nás z přivaděče na D8 a plánovaného obchvatu Prahy). No a protože tu nikdo moc nekřičí, tak se v Ruzyni mohou klidně tvářit, že tady je vše OK a není co kompenzovat. Bohužel můj otec již nežije, jinak by nám k tomu dal fundované stanovisko i s kvalifikovaným odhadem budoucího vývoje (a to, co říkal před asi pěti lety nebylo moc povzbudivé :( ).
Jestli se nepletu, tak Klecany jsou cleny Sdružení právnických osob dotčených provozem Letiště Praha - docela by me tedy zajimalo, zda i Zdiby by se mohly stat clenem a alespon jako obec dostavat cast dotace od Ruzynskeho letiste

Jirka

Příspěvek: # 4022Příspěvek Jirka
stř bře 21, 2007 9:07 am

Pane zastupiteli Smetano, v diskuzi se vyjadřujete, že nesouhlasíte s výstavbou dráhy, že se v oblasti kde bydlí část obyvatel zvýší hlučnost, i když např. u Průběžné tomu bude naopak, že s ní nepočítá územní plán Zdib atd. Nezaregistroval jsem ale, že by tato problematika byla Vaším přičiněním vůbec vznesena jako námět na jednání zastupitelatva.
Pouhá diskuze na fóru je jen mlácením prázdné slámy a ztrátou času.

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 4023Příspěvek MacFig
stř bře 21, 2007 11:06 am

Ano - se stavbou dráhy nesouhlasím, proti územnímu plánu jsem byl od první zveřejněné verze, byl jsem proti při hlasování v zastupitelstvu a jsem i nadále. ÚP je podle mě zpracován na základě špatných předpokladů popírající přirozený rozvoj obce a je podle mě zpracován sice architektem, ale nekvalitně až amatérsky, navíc s naprostou ignorancí vůči názorům občanů obce a dalších zainteresovaných stran.
Nejsem však odborník a vím jen to, co mi můj otec o této problematice říkal (a plně mu věřím, protože byl jedním z nejuznávanějších akustiků v republice a byl velice uznáván i světově). Nemohu však vystoupit na zastupitelstvu, protože k této problematice nemám hlubší znalosti a ani odborné argumenty. I tak to ale beru jako podnět a podívám se na to hlouběji, abych mohl alespoň vznést dotazy na starostu. Tímto rovněž vyzývám další osoby - pokud máte někdo nějaké znalosti z akustiky nebo použitelné podklady, spojte se mnou a poradíme se co se s tím dá dělat.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky

OSZ

Příspěvek: # 4025Příspěvek OSZ
čtv bře 22, 2007 10:28 am

Problémy, které se valí na obec jsou výsledkem práce našeho pana Tvrdého a spol. Má na tom samozřejmě podíl i nezájem lidí o věci veřejné. Jinak by nebylo možné, aby takovýto člověk mohl být zástupcem a mluvčím nás všech. Obec Zdiby leží na strategickém místě vůči Praze. Přes katastr obce prochází dálnice D8 a je zde plánovaný i okruh Prahy. Obec Zdiby bude u významné křižovatky a území čeká silný tlak investorů na výstavbu zejména velkokapacitních skladových areálů. S tím souvisí i velký nárust automobilové dopravy a to zejména kamionové. Společně s leteckým koridorem zcela určitě dojde ke zhoršení pohody bydlení ve Zdibech. K tomu nemalou měrou přispěje i otevření druhého komerčního letiště ve Vodochodech. Je to bezesporu civilizační daň, s kterou by se člověk smířil, kdyby negativní dopady byly eliminovány na nezbytně nutnou míru. Bohužel k tomu je potřeba, aby na obci seděli lidé, kteří jsou zodpovědní a ochotní pro obec a jejich občany skutečně pracovat. Zatím ještě není pro Zdiby úplně pozdě a tak to záleží i na nás občanech, jak se k tomu postavíme.

Odpovědět