U nás v Kocourkově.

Sem pište Vaše přípomínky jen k Územnímu plánu a rozvoji výstavby obce.

Moderátor: MacFig

Odpovědět
OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9634Příspěvek OSZ
čtv srp 07, 2014 9:17 am

Zatím co u nás v Kocourkově se dohadujeme, kdo a kdy může stavět z důvodu přetížené Průběžné, tak v okolních obcích takový problém nemají. Například v Klecanech povolili stavbu bytového domu o 8 podlažích a 150 bytových jednotkách. Mimo to se tam dostavuje psychiatrické centrum a připravena je revitalizace bývalých vojenských kasáren, kde má být ubytování pro seniory, startovací byty pro mladé, obchod, sportovní zázemí. Samozřejmě tam i v dalších obcích (Husinci, Řeži i Větrušicích) pokračuje individuální zástavba RD. Na naší Průběžné provoz vesele houstne, i když na rozdíl od ostatních se naše obec nerozvíjí. Tak není to Kocourkov?
http://www.parkklecany.cz/cenik/ - obluda na obzoruOSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9644Příspěvek OSZ
pon srp 18, 2014 9:08 pm

Doporučoval bych našim občanům navštívit vedlejší Klecany. Tam jsou vidět peníze, s kterými se tam hospodaří. Dá se říct, že Klecany vzkvétají na rozdíl od naší obce. Samozřejmě jsou i chyby. Pro mě například ty bytové domy na obzoru, které nejsou ani hezké ani na vhodném místě. Ale nové komunikace, chodníky, náměstí, pěkné prostředí kolem Vltavy, udržované veřejné prostranství, atd. to vše má bezesporu vliv i na občany, aby nezůstali pozadu při údržbě svých nemovitostí. Např. obnova hrazděného domku na cestě do Klecánek, pěkné. A co my ve Zdibech? My se zmůžeme tak na to, abychom si ten svůj skanzen očůrali značkami s označením obce Zdiby a to na každé příjezdové komunikaci a tedy i polní. Tak na takové pitomosti peníze máme. Kdyby bylo alespoň čím se chlubit. Třeba na výjezdu z Klecánek do katastru Zdib na cyklostezce, tak to je pecka.

OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9668Příspěvek OSZ
stř zář 03, 2014 7:29 pm

Jistě mnozí z vás byli zaskočeni omezením provozu na Pražské z důvodu její rekonstrukce. Asi by bylo normální, kdyby jsme tuto informaci dostali dopředu například ve Zdibském zpravodaji, který ale bohužel jaksi neinformuje. Mohu vám sdělit, že je naplánována i rekonstrukce této vozovky přes Zdiby. Bohužel tato informace zase nepochází ze strany OÚ. Projekt si krajský úřad objednal u PUDISu a protože nám špatné odvedení dešťové vody z komunikace způsobuje škody na naší nemovitosti, domluvil jsem si schůzku s projektantem a dohodli se na řešení, které by mělo zajistit řádné odvedení vody z komunikace. Při té příležitosti jsem se zeptal, co bude s tím podchodem. Bylo mi sděleno, že obec podchod požaduje a má ještě jeden požadavek a to instalaci semaforu na křižovatce s Průběžnou. Z toho důvodu je vyprojektováno, že stávající podchod se bude muset vybagrovat a nahradit novým, který svými parametry bude vyhovovat normě. Myslím si, že rozumnější by bylo vybudovat na Pražské chodníky s přechody pro chodce. Bylo by to rozhodně funkčnější i levnější. Na semafor mám názor, že jen zhorší životní prostředí tím, že auta budou brzdit a rozjíždět se. Tak jak to funguje dnes je dobré, jen by to chtělo rozšířit na Průběžné. Škoda tedy, že občané nebyli informováni a nemohli se podílet na řešení.

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3087
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9670Příspěvek jenik789
čtv zář 04, 2014 7:00 am

OSZ píše:Jistě mnozí z vás byli zaskočeni omezením provozu na Pražské z důvodu její rekonstrukce. Asi by bylo normální, kdyby jsme tuto informaci dostali dopředu například ve Zdibském zpravodaji, který ale bohužel jaksi neinformuje. Mohu vám sdělit, že je naplánována i rekonstrukce této vozovky přes Zdiby. Bohužel tato informace zase nepochází ze strany OÚ. Projekt si krajský úřad objednal u PUDISu a protože nám špatné odvedení dešťové vody z komunikace způsobuje škody na naší nemovitosti, domluvil jsem si schůzku s projektantem a dohodli se na řešení, které by mělo zajistit řádné odvedení vody z komunikace. Při té příležitosti jsem se zeptal, co bude s tím podchodem. Bylo mi sděleno, že obec podchod požaduje a má ještě jeden požadavek a to instalaci semaforu na křižovatce s Průběžnou. Z toho důvodu je vyprojektováno, že stávající podchod se bude muset vybagrovat a nahradit novým, který svými parametry bude vyhovovat normě. Myslím si, že rozumnější by bylo vybudovat na Pražské chodníky s přechody pro chodce. Bylo by to rozhodně funkčnější i levnější. Na semafor mám názor, že jen zhorší životní prostředí tím, že auta budou brzdit a rozjíždět se. Tak jak to funguje dnes je dobré, jen by to chtělo rozšířit na Průběžné. Škoda tedy, že občané nebyli informováni a nemohli se podílet na řešení.
Milosi, predpokladam, ze semafor je ten "pozustatek" vize ODS jeste vice zvetsit zatizit Prubeznou dalsim provozem, jak meli navrzeno ve zmene UP.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9675Příspěvek OSZ
čtv zář 04, 2014 8:32 pm

Ten, kdo si vymyslel ten semafor, tak asi i jednal za obec s PUDISem i když to ještě nebylo schválené ve změně ÚP. Nemyslím si jinak, že semafor zvýší kapacitu na Průběžné, tak jak se tvrdí ve změně ÚP /dělal se na to dopravní průzkum, který nebyl určitě zadarmo/. Semafor přeci naruší plynulost provozu, která tam celkem dnes je a kdyby se výjezd z Průběžné podařilo rozšířil na tři pruhy tak, aby ti co jedou k motorestu nepřekáželi těm, co jedou na Prahu, tak si myslím, že to je to nejlepší, co se tu dá vymyslet. Bonusem k tomu je, menší zatížení životního prostředí /menší exhalace, hluk i prašnost/.

OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9691Příspěvek OSZ
stř zář 10, 2014 7:10 am

:rofl Vážení spoluobčané! Oznamuje se, že zase nepůjde elektrika a to v pátek 12. 9. od 7.30 do 19 hodin. Jsme tu pro vás a hájíme vaše zájmy. Konec vysílání obecního rozhlasu. :rofl

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3087
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9692Příspěvek jenik789
stř zář 10, 2014 7:57 am

OSZ píše::rofl Vážení spoluobčané! Oznamuje se, že zase nepůjde elektrika a to v pátek 12. 9. od 7.30 do 19 hodin. Jsme tu pro vás a hájíme vaše zájmy. Konec vysílání obecního rozhlasu. :rofl
nejen 12.9. ale i 22.9. :cool viz Webová stránka zdiby.cz kde jsem to vcera uverejnoval
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 9745Příspěvek OSZ
čtv zář 25, 2014 9:37 am

Je to taková drobnost, ale o něčem to vypovídá. Když příjíždíte od Prahy do Zdiby, tak u silnice je upoutávka hodící se spíš do skanzenu, kde je nápis Obec Zdiby vás vítí. Nevím kolik ta pitomost (na to peníze jsou) stála, ale když už se to zaplatilo a instalovalo, tak by to mělo alespoň důstojně obec prezentovat a ne aby to bylo zarostlé plevelem. A k čemu je tam vlastně ten truhlík?

OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 10849Příspěvek OSZ
ned dub 24, 2016 8:35 pm

Bytové domy náš územní plán nepřipouští, přesto se zde staví. Jedná se o viladům Starý mlýn Zdiby se 16 bytovými jednotkami. Objekt je čtyřpodlažní (1.P.P. a 3 N.P.) s 18 garážovými a 7 venkovními parkovacími stáními. Kde se to staví? V Šulkovně nad obecní ČOV. Je s podivem, že tato stavba dostala vůbec povolení. Nejenže je to v rozporu s územním plánem, ale komunikace nevyhovuje jak po technické stránce ani parametrově předpisu č. 501/2006 Sb. "Vyhláška o obecných požadavcích na využívání území", kde komunikace by měla mít minimální šířku 8 m a ne současných sotva 3,5 m. Mimo to je lokalita v chráněné krajinné oblasti Povltaví a tak by vstup do této oblasti měl být skutečně citlivý a ne jako vpád barbarů. Stojí za to, se tam zajít podívat. Jednak uvidíte, kde všude se dá u nás stavět a nabízet zoufalcům bydlení. Mimo to si můžete všimnout naší bývalé ČOV, když jí ovšem nepřehlédnete. Je sotva vidět, protože je zarostlá vegetací. Tuším, že nás stála něco kolem 10 mil. Kč, ale i když byla řešená tak, že přidáváním dalších sekcí se měla postupně navyšovat její kapacita, tak se od toho upustilo (za starostování pana Tvrdého) a od stejného výrobce se po 10 letech provozu nahradila novou pod touto staronovou ČOV. Pro zajímavost lze ještě zmínit, že v rámci úpravy našeho ÚP v roce 2010 došlo protiprávně ke změně využití území v této lokalitě na čisté bydlení (už tam jeden RD stojí a sousední pozemek se nabízí k prodeji). Jinak nevím, jestli to je skládka bioodpadu obce nebo se jedná o černou skládku někoho, ale i tak se dá skládkovat v chráněnné krajinné oblasti u cesty pod starou ČOV.
P.S. Autem tam nejezděte, jestliže nemáte terénní. Od Klecan tam normálním způsobem nezatočíte. Otočit se když tak můžete až někde. Jestli se nějací zoufalci najdou, kteří tam budou chtít bydlet, tak jestli v rámci nabídky bydlení nebude i rekonstrukce příjezdové komunikace (včetně křižovatky s Průběžnou), na předepsanou šířku a kvalitu včetně veřejného osvětlení, tak to bude pro obec další Černý Petr.

vonasek
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 22, 2015 12:50 pm

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 10855Příspěvek vonasek
pon dub 25, 2016 8:38 am

Tak ono se ve Zdibech staví a stavět bude, někdo čeká, jako na zázrak, na územní plán a povolení stavby, třeba na Zlatém kopci a někdo vesele buduje - viz. budoucí domy za Miškovými, hned vedle Vepřínu Přemyšlení :D

Je to asi o tom, koho znáte......nebo kdo vydává stavební povolení......nebo oboje :bandit

OSZ
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: U nás v Kocourkově.

Příspěvek: # 11668Příspěvek OSZ
čtv dub 20, 2017 12:45 pm

Tak máme vyřízeného Goodmana, tak se můžeme věnovat místnímu folklóru. Tím myslím novým přechodům pro chodce, které nám byly instalovány u pošty a u autobusových zastávek u výjezdu z Průběžné na Pražskou. Oba přechody jsou ukázkou lidové tvořivosti a lehkomyslnosti v nakládání finančních prostředků z našich daní.
a) Přechod u pošty šel určitě vyřešit na vhodnějších místě, než rušit potřebná místa pro zaparkování. Jedno ponechané místo je trapné.
b) Přechod u autobusových zastávek u výjezdu z Průběžné na Pražskou je kromě toho, že se jedná o černou stavbu, která měla být na stavební povolení a ne na ohlášení, tak má i problém s dodržením šířkových parametrů pro chodníky, které nemohou být užší než 1,75 m (platí pro stísněné poměry, které zde ale nejsou, když od plotu k plotu to zde činí cca 16 m). Jinak přechod má podstatnou praktickou vadu a to, že tak to nefunguje, jak nám to bylo nalajnováno. Většina lidí, pro kterou je přechod určený, tak jsou lidé, kteří přicházejí po Pražské od kostela a je proti přirozenosti si cestu na zastávku prodlužovat obcházením zastávky. Nemluvě o tom, když autobus už v zastávce stojí a jde o to, autobus chytit nebo nechytit. Trapná díra k zastávce pro přicházející ze Zdib podél Průběžné je také hodná údivu.
Obec si mohla takovou lidovou tvořivost odpustit, kdyby využila doporučení, která má v „Dopravní studii obce Zdiby – ulice Průběžná a navazující křižovatky“ z 11/2016. Nevím, kolik nás ta studie stála, ale jestliže se něco objednalo, tak by to mělo mít nějaký smysl. Tak to vypadá, že obci jde jen o to, aby se peníze jen utrácely. Mimo jiné v té studii se přechod u pošty neřeší a ponechávají se tam ta parkovací místa a přechod u Pražské, tak tam se to řeší komplexně s chodníky ze všech směrů včetně dvou samostatných pruhů na výjezdu na Pražskou. Koncepčně jde o zcela jiné řešení, než nám bylo uděláno, a tak v případě předělání se nedá z toho, co tam teď máme, použít zhola nic.
Je to zkrátka Kocourkov.

Odpovědět