GOODMAN - Velke prumyslove vyrobni haly v nasi obci

Sem pište Vaše přípomínky jen k Územnímu plánu a rozvoji výstavby obce.

Moderátor: MacFig

Odpovědět
kango
Příspěvky: 1178
Registrován: úte úno 07, 2006 2:29 pm
Bydliště: Polní 164, Zdiby - Holosmetky
Kontaktovat uživatele:

Re: GOODMAN - Velke prumyslove vyrobni haly v nasi obci

Příspěvek: # 11782Příspěvek kango
pon zář 18, 2017 1:16 pm

jenik789 píše:
pon zář 18, 2017 12:08 pm
https://usti.idnes.cz/obri-hala-usti-na ... pravy_vac2

Opet problemy akusticke studie

a opet divne otazniky

" „Jak může úřad vědět, že nás nic rušit nebude, když stavba vůbec neodpovídá vydanému stavebnímu povolení?“ podivila se Koželuhová.
"
mně tam zaujala diskuze
"Před 23 lety jsme chtěli stavět, našli jsme pozemek patřící městu - na městě - né, to nejde tam stavět, to je průmyslová zóna. Přitom tam domy normálně stály. Za 3 roky tam stál nový barák a kdo myslíte, že ho postavil? No přece jeden z radnice. Jen jsme mu ukázali pěkné místo - nedaleko centra, ale přitom klidova zóna. Takže ze známosti jde vsechno."
Proč mi to připomíná nejmenovaného místostarostu a jeho "laciný pozemek a výstavbu"?
jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3020
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: GOODMAN - Velke prumyslove vyrobni haly v nasi obci

Příspěvek: # 11784Příspěvek jenik789
čtv zář 21, 2017 9:56 am

Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

kango
Příspěvky: 1178
Registrován: úte úno 07, 2006 2:29 pm
Bydliště: Polní 164, Zdiby - Holosmetky
Kontaktovat uživatele:

Re: GOODMAN - Velke prumyslove vyrobni haly v nasi obci

Příspěvek: # 11785Příspěvek kango
čtv zář 21, 2017 10:48 am

Zajímavá informace v článku. Vedení obce s tím nesouhlasí a AKTIVNĚ podniká kroky ke zmaření záměru. Jaký je to rozdíl od našeho vedení. :cool

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3020
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: GOODMAN - Velke prumyslove vyrobni haly v nasi obci

Příspěvek: # 11792Příspěvek jenik789
pon říj 02, 2017 6:27 am

Vážení přátelé, spoluobčané!

STRUČNÁ PROSBA (pro ty, co neradi čtou dlouhé texty):

1) Prosím doručte přiložený dopis na Obecní úřad ve Zdibech (doporučenou poštou či osobním podáním do podatelny s potvrzením 2. kopie, že jste dopis podali). Dopis se týká požadavku na zregulování % zeleně na pozemku, kde byl před rokem a půl ohlášen záměr Goodman.

Dopis na obec Zdiby - final (% zeleně)

2) Podpořte prosím 5 minutami Vašeho času i tuto petici:
https://e-petice.cz/petitions/petice-za ... zdiby.html.

Nezapomeňte udělat oba kroky: 1) podpoření petice, 2) potvrzení vašeho hlasu přes email (aby se udělený hlas skutečně započetl)

3) Prosím šiřte tento email dál mezi své přátele, sousedy, prostě mezi lidi, kterým není jedno jak budou Zdiby a jejich okolí vypadat za několik málo let.

KRÁTKÉ VYSVĚTLENÍ K PROSBĚ:

Asi před týdnem jste našli ve vašich schránkách Zvěstník, do kterého jsme přispěli s článkem k záměru Goodman. Přílohou byl dopis adresovaný na Obecní úřad Zdiby, ve kterém může každý z vás požádat o to, aby v rámci probíhající změny územního plánu obce Zdiby bylo zregulováno % zeleně na ploše, kde byl cca před rokem a půl avizovaný záměr Goodman. Nyní vlastník pozemku říká, že záměr Goodman nebude a že se vlastník pozemku vrací k záměru Mazda. To zní sice pozitivně, ale pokud by časem změnil opět názor, můžeme třeba za rok čelit zase nějakému gignantickému záměru, který může naši obec trvale znehodnotit . Pro to prosíme pojďme konat ihned, ať nemusíme později opět složitě hasit vzniklé problémy.

DĚKUJEME!!

_____________________________________________________________________________________


Pro ty z vás, co najdou trochu trochu více času a nebude jim stačit naše "STRUČNÁ PROSBA" poskytujeme níže obsáhlejší vysvětlení:


PODROBNĚJŠÍ VYSVĚTLENÍ:


Dovolte nám vás v krátkosti informovat o dalším vývoji záměru Goodman. Posledním známým výsledkem, o kterém jsme Vás před letními prázdninami informovaly, bylo vrácení dokumentace předložené společností Goodman Czech Republic s.r.o. záměru k přepracování. Krajský úřad dal nám všem, kteří jsme se proti dokumentaci vyjadřovali, za pravdu. Společnost Goodman prozatím přepracovanou dokumentaci nepředložila.


CO SE DĚJE NYNÍ?

Další zajímavostí je podání doplněné žádosti o prodloužení územního rozhodnutí k původnímu záměru „Areál Mazda – Zdiby“ na předmětném pozemku, kde hrozila výstavba hal záměru Goodman. V této zmíněné žádosti vlastník pozemku Auto Palace Praha k.s. jako zdůvodnění uvádí, že přehodnotil situaci a zahájil zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení pro původní záměr „Areál Mazda - Zdiby“. Tedy zjednodušeně řečeno uvedl „Goodman nebude, vracíme se k projektu Mazda“.


K původnímu záměru Mazda je třeba připomenout, že byl mnohem menšího rozměru, nesrovnatelně nižší zátěže pro obec a celkově se v něm jednalo o zastavění 56% plochy Z19. Z toho plyne, že zbývajících 44% má tvořit zeleň. ZNÍ TO POZITIVNĚ, ALE POZOR! Bohužel stále není jistota, že vlastník Auto Palace k.s. po nějaké době prodej pozemků opět nepřehodnotí a nebude realizován jiný, rozsáhlý záměr typu Goodman s neúnosnou zátěží pro obec Zdiby. Je třeba si uvědomit, že na to žádná záruka není a proto bychom tuto skutečnost neměli podcenit a jako občané bychom neměli být v&nbs p;danou chvíli pasivní!!


Nyní je naopak namístě začít konat a takovou případnou hrozbu odvrátit! Opravdu pro to můžeme něco udělat. Třeba tím, že budeme aktivně požadovat, aby došlo k naplnění zastupitelstvem schváleného usnesení o doplnění podmínek využití (regulativů) do Územního plánu obce Zdiby ze dne 21.12.2016. Tyto regulativy by velice snadno mohly takové hrozbě zabránit.


Zastupitelstvo se na doplnění regulativů shodlo, usnesení odhlasovalo, teď je tedy jen potřeba trvat na naplnění tohoto usnesení. Jednoznačně je v tak zásadní věci správné žádat, aby usnesení přijatá zastupitelstvem byla fakticky naplněna! Pokud by byl regulativ týkající se procenta zeleně na dané ploše Z19 ve výši maximálně 44% doplněn a byl součástí právě probíhající Změny ÚP, měli bychom jistotu, že na dané ploše nemůže vzniknout nic většího než původní Areál Mazda, a současně by obec korektně a bez možnosti postihů umožnila výstavbu vlastníkem avizovaného záměru Mazda.


V danou chvíli bychom měli my občané trvat a apelovat na přijetí regulativů dle usnesení ze dne 21.12.2016, a to těchto doplnění podmínek použití


(i) Minimální plocha zeleně 44%,

(ii) Objekty musí architektonickým členěním stavebních forem a zejména celkovým objemem zastavění respektovat měřítko a nenarušovat vizuální kontext okolní zástavby, zejména kulturních památek v okolí.

ZÁVĚREČNÁ PROSBA:

Je nám jasné, že se v celé složité problematice pomalu ztrácíte, ale věřte nám, že my děláme možné maximum, abychom naši obec od tak neúnosných záměrů typu Goodman uchránili. Vy prosím nepolevujte ve vaší podpůrné aktivitě, protože zvládnout to můžeme skutečně jen společnými silami. NEZAPOMÍNEJTE NA TO, PROSÍM.

Velmi děkujeme.


Za OBČANSKOU INICIATIVU
Eva Slavíková, Jitka Homolová a kolektiv
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

MacFig
Příspěvky: 871
Registrován: úte lis 22, 2005 8:51 am
Bydliště: Skopec 123, 250 66, Zdiby - Brnky
Kontaktovat uživatele:

Re: GOODMAN - Velke prumyslove vyrobni haly v nasi obci

Příspěvek: # 11833Příspěvek MacFig
úte lis 14, 2017 7:06 am

Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
-----------------------------------------------------------------------------
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

Odpovědět